Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátoknak milyen a...

6 hónapos babátoknak milyen a napirendje, mennyit alszik és miket eszik már?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Napi rendünk nem mindig egyforma.A mai nap például így alakult:

6:30 ébredés utána szopi (kicsit visszaaludt)

8:00 játszó szőnyegen játék,forgolódás(1-2 órát eljátszik)

10:00 tízórai őszis bébiétel (1 üveggel megeszik egyszerre)

10:30 alvás

11:00 ébredés,készülődés csavarogni

11:30 séta,kocsikázás,nagyszülők látogatása

13:30 nagyszülőknél ebéd 100 g alma-banán-csirke bébiétel,utána játék papával

15:45 alvás (babakocsiban az udvaron)

17:30 ébredés, alma-banán csirke bébiétel meghagyott részét még megette

18:00 bevásárlás,séta

19:30 haza értünk és játék

20:00 fürdés,masszázs

20:30 vacsora szopi

21:00 alvás

Valószínű 03:00 környékén kell és utána 6:30kor előröl a nap.

Bocsi,ha hosszúra sikeredett,de én mai napig írok mindet és ezért tudtam neked így leírni.

Általában 2szer szokott aludni napközben,de előfordult,hogy egyáltalán nem aludt, sokat játszik egyedül és velem is. Szereti a tölcsért,a babapiskótát,joghurtot,túrókrémet és a paradicsomot. A bolognai bébiétel a kedvence.Majdnem mindent eszik már csak a darabos ételeket nem.

2011. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

16-án lesz 7 hónapos, de azért leírom:)

-reggel 7-fél8 között ébred, tisztába teszem, megszoptatom, utána készítek magamnak reggelit, amiből ő is kap kicsit kb 8 körül(vajas kenyér párizsival, sajttal, kőrözöttel, májkrémmel, lehet durva, de már bundás kenyeret is adtam neki, nagyon szerette:))Ezután kb 9- fél10 fele alszik fél órát

-10kor szopizik, utána fél11körül kap joghurtot, túrót.Kb délben megint alszik fél órát általában, de lehet hogy 1óra lesz belőle

-1körül szopizik, utána kap főzeléket, levest(brokkoli, répa, krumpli, ma tököt evett, a tarhonya levest meg a húslevest nagyon szereti:))Megint kb fél óra alvás 4és5 között

-fél5-5 körül gyümi:alma+banán+keksz

Ezután már nem szokott aludni

-7kor fürcsi, fél8kor szopizik, 8-fél9re már ágyban van.

Éjjel nem eszik már.5 és 6 között felkel általában, átveszem közénk, megkapja a cumiját és alszik tovább 7-fél8ig:)

2011. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6 hónaposan csak szopott még.

Nap közben kétszer fél órát aludt, az éjszaka pedig este 7-től reggel 6-7-ig tartott, 4-5-sok ébredéssel éjszaka.

Amúgy sokat voltunk odakint (november végén volt fél éves), délelőtt-délután 1-1,5 órákat, a hátamra kötve utazott. A lakásban ahova mentem, vittem magammal, szőnyegre/pokrócra letettem, onnan lesegetett, mit csinálok.

2011. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most 6 hónapos a babám.

7-8 körül kel, szopi, egyedül játszik,míg rendbehozom magam és a lakást.

10 kor séta, kb. fél óra alvás

12 kor szopi, játék velem és egyedül, főzés (közben a pihenőszékből nézi mit csinálok)

14 körül alvás, kb. 1 órát, játék velem

16 kor szopi+kostoltatás

17 kor séta, alvás kb. fél órát (vagy nem alszik)

19 kor szopi

21 kor fürdés, szopi, alvás

2011. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, kihagytam:

eszik almát, répát, krumplit, körtét, kekszet (valamibe beleáztatva), ezek kombinációit,ma kostoltuk a sóskát krumplival.

2011. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
reggel 6-8 körül kel, szopizik kb kétszer, 11 körül kap gyümölcsöt, (alma, meggy, barack, gesztenye), vagy alszik fél órát a cicin vagy nem, délután 3-5 körül alszik egy órát (ha sikerül), 5 körül eszik szopi után (krumpli, sütőtök, répa, babakeksz), fél hétkor fürdés, 8 körül alszik el, kb 2x kel fel éjjel, kér cicit is
2011. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én babámmal most kezdtük el a hozzátáplálást mert most fél éves. Egyenlőre még csak almát kap még.

Negyed 7kor kell apa tisztába teszi én utána megszoptatom. Általában fél 8 és 9 között alszik és 10-11 között ébred. Tisztába teszem átöltöztetem most már kóstoltatom és utána szopik. Ezek után játszunk én közben amíg alszik meg ilyenkor amíg egyedül elvan addig főzők. Délben szopik és utána alszik 1-1.5 órát.Délutánom meg már csak az övé akkor megyünk el sétálni és másnapra bevásárolni.Fél 8 körül fürdünk és 9 körül alszik. Éjszaka nem ébred fel egyszer sem.

2011. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A babám 6 hónapos volt 7-én. Kisfiú.

Reggel 5-6 körül ébred, tápszer 180 ml.

Kicsi játék, sétálgatunk a lakásban, táncolunk, zenét hallgatunk, énekelünk, pici játék egyedül.

Kb. 9 körül visszaalszik, tápi 180 ml.

10 körül ébred, egy pici gyümi evés, összekészülődünk, vásárolunk, sétálunk. Hol kocsiban, hol kézben. :-)

12 körül visszaérünk, ebéd valami főzelék amit előző este elkészítek neki. Játék, játszom vele mert egyedül keveset van el, de szokatom hozzá, mindig picit tovább hagyom magára, ha pityereg megyek játszom vele kicsit majd újra magára hagyom... és így tovább... 14 körül alvás, kb 15:30-ig. Utána újra gyümi tejpéppel.

'6 körül játék, sétálgatás, megyünk mamihoz...Csavargás.

18 körül evés, 180 ml tápi. sajnos mindig bealszik, de csak kb 30 percig hagyom mert akkor este sokára alszik el újra, és a napi teendőimet ilyenkor csinálom meg. Majd este 19 korül fürcsi, kevés tápi és szundi.

Hát csak 23-ig kb mert innentől majd óránként fennt van. :-( Hajnali 1 körül tápi, 180 ml, majd reggel újra indul, 5-6 körül az egész...

2016. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!