Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátoknak mi a...

6 hónapos babátoknak mi a napirendje? - kajálásokkal, alvások időtartamával együtt légyszi!

Figyelt kérdés

A miénk:

reggel 7 fele ébred, szopizik, fél 9 körül visszaalszik kb 1 órát.

felébred, tízóraizik gyümölcspürét szilva, alma, barack amit már kóstolt) gabonás tejpépet keverek bele. Belenyomok valahogy 50 ml vizet. :)

ezután szoktunk sétálni, akkor is alszik félórácskát, délre-egyre hazaérünk.

ebédre főzeléket kap (sütőtök, krumpli, zöldbab amit evett már)ezután iszik vizet.

2 felé megint elalszik, 3-kor ébred és cicizik.

valamikor alszik megint 4-5 körül, max félórát.

6-kor kap vacsit, főzeléket vagy tejpépet, ezután fürdik.

fél 8 körül cicit is kap, 8-kor szokott elaludni.

éjfél körül ébred és szopizik, alszik is vissza, majd ugyanezt eljátssza még hajnali 4 felé is.



Szerintetek nem fura, hogy így szétdarabolja az alvását? Meddig fog még ébredni éjszaka?


2011. okt. 20. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Most 8 hónapos a lányom, de 6 hónaposan így alakult:

- reggel 6-fél 7-kor kelt, fél 8-kor reggelizett (tápszert vagy tejpépet)

- olyan 9-fél 10-kor elaludt, és aludt másfél órát

- dél-fél 1-körül ebédelt (főzeléket husival vagy hallal), utána mentünk vásárolni, csavarogni

- 2-3 között elaludt, és aludt 1-másfél órát

- 4-5 között uzsonna (tejpép, gabonás gyümi)

- uzsi után séta kettesben vagy apával

- este 7-kor fürdés, fél 8-kor vacsi, utána alvás

- ébredt éjszaka, de nem éhségből; szomjas szokott lenni, vagy épp a mozgásfejlődés miatt (mindig bekúszott a sarokba, és beszorult)


Most 2 napja megint meg kell etetnem hajnalban olyan 4-5 körül. Szerintem épp növésben van a drágám.

2011. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 7,5 hós, három hónapos korától naponta háromszor 30 percet alszik napközben. Szóval szétdarbolja ő is rendesen.:D Éjjel 2-3-szor kel enni, szopizik kicsit, elalszik rajta. Nem tudom, meddig marad így, de félek, már hozzászokott.
2011. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!

jövőhéten lesz 6 hónapos a fiam:)nekünk így alakul a napunk általában,kisebb-nagyobb eltéréssel:


hajnal 4-5 között kel eszik már tápszert 1 hónapja nem szopizik aztán alszik 7-8 ig kb..

felkel eljátszik egyedül egy picit aztán lassan reggelitápszer!játszunk,néha egyedül is elvan na nem sokáig:)10-11 felé visszaalszik 12.-ig ez mindig pontos akármikor alszik el:)persze vele kell lennem ha kijövök felébred sajnos mindig...ha felébredt eszik tejpépet és megyünk sétálni,boltba stb...hazajövünk ha elvan főzök addig ő a székéből figyel,csörgőzik ,de van h nem engedi hogy főzzek,akkor játszom vele ,eszik főzeléket utána a délutáni alvás az a katasztrófa,és kiszámíthatatlanság egyben...3és 5 között elalszik valamikor van hogy 30 perc,van hogy 1-2 óra!ha felkel kap uzsit valami gyümölcsöt,vagy h sinlacot ez változó!ekkor apa hazaér ők játszanak fürdésig,apa fürdeti illetve már együtt fürdenek pár napja ezt jobban élvezi a fiam sokkal:)aztán öltözés és tápszer és szundi mellettünk alszik el és átrakom az ágyába utána....

2011. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisbabám épp ma 7 hós. 6 hósan még 4x fél óát aludt napközben (kb 2 hónapos kora óta így csinálta) Most vagy 1 hete már csak 3x alszik, abból az egyik (végre!!!:))normális 1,5 órás alvás, a többi maradt fél órás. Én sehogy se tudtam rávenni, hogy kevesebbszer aludjon többet, szerintem nem is érdemes próbálkozni. A kajálásaink is össze-vissza vannak, hiába számolom ki, hogy kb mikor kéne ennie, van hogy anyira sír, hogy kínomban megetetem és úgy eszik mint a kisangyal, szóval éhes volt. Hogy mikor szopizik az meg mióta hozzátáplálunk már teljesen kiszámíthatatlan. Úgy 3x naponta, éjjel meg 2-3szor. Szóval nem tudok napirendet felmutatni, ez van.
2011. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kislányom átlagos napja:

7:15 ébredés, lustizás

8:00 - 8:30 reggeli, utána játék

10:00 - 10:30 tízórai (ezt a kora miatt szuszakoltam be), játék, és 1 - 1,5 óra alvás

12:30 - 13:30 ebéd, játék, aztán 2 - 2,5 óra alvás

16:30 - 17:30 uzsonna, játék

20:30 fürdés és 21:00 vacsi és fekvés

2015. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!