Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ajánlotok pelenka kiütés...

Mit ajánlotok pelenka kiütés ellen?

Figyelt kérdés
M avettem észre a babám popsiján,hogy egészen beül piros és kifelé jövet a piros kis pöttyökbe megy át.Gondolom ez lehet a pelenka kiütés.Akiknek volt már ilyen az leírná a tapasztalatait.Hogy mennyi idő kellett hogy elmúljon,és hogy mit használtatok rá? 6 hós és már nem szpozik.
2009. márc. 9. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Neogranormon, vagy valami körömvirágos krém .A kettő váltva. Éjszakára Neoranormon vastagon kenve.
2009. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én szellőztettem pelusozáskor neki kicsit, míg meg nem száradt a törlőkendő után a popsija, aztán naturlandos popsikrémmal kentem. 2 nap alatt helyrejött neki:))
2009. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a Nivea pelenkakiütés elleni krém jött be. 1-2 nap alatt elmúlt, azóta nem piros. 600 Ft körül van.
2009. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sudocrem.Kicsit drága de gazdaságos és nagyon-nagyon jó.3 féle kiszerelésben kapható:kicsi,közepes,nagy.De ha rákeresel a neten a receptre (mert fent van)a vanilliás is kiváló.Ezt a receptet add be a gyerekorvoshoz és a gyógyszertárban kikeverik (miután felírta persze az orvos)Minden jót nektek!
2009. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Kikerestem neked gyorsan!Sokan dicsérik köztük én is :-))


Vaníliás popsikrém:


Cera alba

Adeps lanae

Zinci oxydati

Sol. Acidi boric

Oleum helianathi

aa gta 40,0 (quadraginta)

Vaselin album

gta 200,0 (ducenti)

Vanillium

gta 0,40 (ctg quadraginta)

f ung

2009. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors válaszokat.Van itthon sudocrem,és most avval kentembe neki estére jó vastagon.Köszike még egyszer.

Jó éjszakát minden babának,és mamának.

2009. márc. 9. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
jól tetted a sudocremmel, én is azt használom, vastagon- nekem a kórházban amíg a novérek kenték nem tudom mit csináltak vele, de szinte kérges volt a feneke (majd infarktust kaptam mikor megláttam) a sudocrem jó vastagon segített, szerintem neked is, és ha lehet ne popsitorlovel hanem vizes pelussal torold meg a popsiját és szeloztesd-és két-három nap gyakrabban kell pelust is cserélni.jó éjszakát
2009. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a doki írt fel krémet-nem vált be.Kipróbáltuk a bhepantent és már gyönyörű!
2009. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukak!

Nem biztos, hogy jo otlet vastagon felkenni a sudocremet, jo vastagon meg inkabb foleg ne. Tudom, hogy ez tunik logikusnak, de nekem is a dokim szolt, hogy ahelyett, hogy fel centis reteg kremmel aztatom a babam feneket es pazarlom a nem tul olcso kremet, inkabb ugorjak fel a gyarto honlapjara es nezzem meg, hogy valojaban hogy kell helyesen hasznalni.

Onnan masolom ki ezt a szoveget:


"Mennyi Sudocrem krémet kell felvinnem?

Az általános szabály az, hogy kis mennyiséget kell vékony rétegben felvinni. Apró, körkörös mozdulatokkal masszírozza be, amíg a Sudocrem eltűnik, és átlátszó filmréteg marad utána. Ha ez nem fedi le az egész érintett területet, vigyen fel még egy keveset – Ne feledje, egy kevés krém hatásai is tényleg sokáig tart.

Ha a terület ezután is fehér marad, túl sok volt a krém.


Azt hallottam, hogy a pelenka alatti bőrpír elleni krémektől a pelenka pórusai eltömődnek, és a pelenka hatékonysága csökken – megtörténhet-e ez a Sudocremmel?

A megfelelően alkalmazott Sudocrem esetében nincs arra utaló bizonyíték, hogy negatív hatása lenne a pelenkák vizeletelnyelő képességére."


Viszont ha vastagon kenjuk, akkor tenyleg ratapad a pelusra es a baba feneke pisiben fog azni, mert a pelus nem tudja elegge beszivni, igy epp ellenkezojet erjuk el. Elvileg ha vekonyan kened es bemasszirozod, akkor egy filmreteg kepzodik a boren, ami taszitja a nedvesseget.

Jah, nem kell lepontozni, nem kioktatni akarok, csak megosztani veletek azt, amit en is megtudtam szerencsere.

Itt olvasgathattok: [link]

2009. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem íróval, én a saját lánykámnál tapasztaltam, hogy nem szabad vastagon kenni a Sudocremet! Én is így kezdtem el kezelni - vastagon kenve - a pelenkakiütéseit és a frászt kaptam, mert rondább lett, mint volt! Aztán mondták, hogy csak vékonyan szabad kenni, azóta sincs ilyen jellegű problémánk! És valóban gazdaságos!
2009. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!