Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejlődési ugrás 5 hónaposan?...

Fejlődési ugrás 5 hónaposan? Meddig tart még ez?

Figyelt kérdés
A szoptatás topicban nem válaszol senki, ezért ide is kiírom: 5 hónaposak lesz a babám, és most először tapasztalom nála azt, hogy nagyobb az étvágya, gyorsabban szopik. 5. napja vergődünk, de mintha nem nőtt volna a tejmennyiségem. Nem nyűgös napközben, szépen elvan magában, jókedvű, stb, ölben is jól megvan, csak az evések után éhesnek tűnik, enni kér még, de már cseppek sem jönnek a cicimből. :( 1-1,5 óránként etetem. A foga is útban lehet, de még nem tört át neki. Mit csináljak szerintetek? Pótlást nem adtam még, és nem is szeretnék.
2011. máj. 7. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig a gyümölcs ebben a korban már nem árt, hanem használ.
2011. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hó előtt nem kezdem meg a kóstoltatást.
2011. máj. 7. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Súlyt kell nála mérni rendszeesen. Ha nem hízik, akkor muszáj leszel az orvostól tanácsot kérni, aki a valószínűleg a hozzátáplálást fogja javasolni. Az anyatej nagyon fontos, de a baba fejlődése még fontosabb.
2011. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van minden nap kakija?
2011. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kakil minden nap, pisis pelusok száma is elegendő, akkor biztos, hogy elég neki a tejci. Ebben az esetben lehet, hogy behabzsol, és hirtelen megfájdul a pocakja, azért a 1-1,5 óránkénti szopizás túl sok lehet! Az is lehet, hogy csak szomjas, pár kiskanál babavizet vagy forralt vizet próbálj neki adni, ha eddig nem itattad! Viszont ha nem kaksizik minden nap, akkor már tényleg felhasználja az összes bevitt tejcit, ennyi idősen már valószínűleg ez lehet. Ha még húzni akarod a hozzátáplálás megkezdését, akkor saját lefejt tejedet add neki kiskanállal pluszba! De ne 1-1,5 óránként szoptasd, hanem 2,5-4 óránként, és szopik után 1-1,5 órával fejj! Szopi után közvetlen kínáld meg az előzőleg lefejt tejeddel. Reggel kezdd, és ha többet eszik, bírni fogja 2,5-4 órán át. Így legalább a kiskanállal is megbarátkozik. Ha ez sem válik be, akkor ne makacskodj, muszáj valamivel táplálnod a kisbabádat, és 5 hónaposan jobb, ha kap egy kis gyümölcsöt, mintha nekiállnál tápszerezni!
2011. máj. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hát nem tudom.. úgy tudom, ilyenkor érdemes óránként (igény szerint) szoptatni, hogy növekedjen a tej mennyisége. Már kb. 2 hónapos korától 6-8 naponta van kakija, pisis pelusok mindig vannak 7-10 naponta.
2011. máj. 8. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így igaz, gyakrabban kell, hogy kiürüljön a mell. A fejéstől is szaporodik a tejci. Viszont saját tapasztalatom az (lehet, hogy csak az én babám ilyen :-), másnál nem tudom, hogy működik-e), hogy egy idő után (nálad az 5 nap után már bőven) megszokja, hogy úgyis kap 1,5 óra múlva, és csak annyit szív ki, amennyi 1,5 órára elegendő!!! Te tudod, nekem ez a saját tapasztalatom.
2011. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!