Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény hol és hogyan?

Babakötvény hol és hogyan?

Figyelt kérdés
Igaz, már 8 hós a fiam, de szeretném neki megnyitni a babakötvényt. Segítenétek nekem, hogy hol kamatozik a legjobban és ezt hogyan kell elintézni? Köszönöm :)
2011. máj. 9. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod jól összefoglalva a dolgokat:

[link]


Annyit azért hozzátennék, hogy banki babakötvényt én nem nyitottam egyik gyerekemnél sem. Ennek az okai:

- a bankokban csak a szülői befizetés kamatozik normálisan, az állami befizetés olyan rosszul, mint ha sima bankszámlán tartanád.

- ha nem fizetsz be rá, rosszabbul kamatozik, mint ha a MÁK-nál lenne.

- tudom, ez a gyereké, de ha beüt a mennykő és hozzá kell nyúlni, nem tudsz, szerintem jobb az, ha nyitsz egy sima folyószámlát és lekötöd a pénzt, vagy egy megtakarítási számlát és oda pakolod a pénzeket (ha azt választod, hogy mindig fizetsz rá).

- csak a gyerek férhet hozzá, majd ha 18. elmúlt és akkor is csak korlátozott célokra veheti igénybe.

2011. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Azon az oldalon tényleg mindent megtalálsz.

Én takarékszövetkezetnél nyitottam a kisfiamnak,nekünk ez volt a legszimpatikusabb.

Amit tőlem kértek:

babának:születési anyakönyvi kivonat,taj kártya,lakcím kártya,adószám,igazolás arról,hogy én kapom a családi pótlékot és a gyest.

nekem:igazolvány,lakcím kártya,taj szám,adó szám,számlaszámom.

Mi nagyon jónak látjuk a babakötvényt és kimondottan örülünk annak,hogy csak ő veheti majd ki a kis megtakarított pénzét.

2011. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!