Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény. Volt valami teendő?

Babakötvény. Volt valami teendő?

Figyelt kérdés
Kellett volna bemenni az államkincstárhoz mikor megküldték a levelet hogy nyitottak babakötvény a kislányom nevére?Vagy ez automatikusan működik,mert én bevallom nem tettem semmit.Nem mentem be és nem is nyilatkoztam.
2011. márc. 19. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
A levélen biztosan ott van az ügyintéző neve és egy telefonszám. Legjobb, ha felhívod, hogy most mi a teendő. Ennél hitelesebb forrást nem fogsz találni.
2011. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell bemenni. Ott van az Államkincstárnál, és kamatozik. Akkor van teendőd, ha valamelyik banknál szeretnéd vezeti a start számlát. Akkor a választott bankhoz kell bemenni, oda kell vinned születési anyakönyvi kivonatot, személyes iratokat (lakcímkártya, személyi, babának lakcímkártya, adókártya), és egy igazolást a Mák-tól, hogy kinek a nevére megy a családi pótlék. Csak az nyithatja meg ugyanis a start számlát, aki a családit kapja.
2011. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én semmit nem tettem, mert ha elveszik az a 40 ezer forint, akkor sincs semmi, nem hiszem, hogy pont ez fog hiányozni az életkezdéshez.

Az meg hogy saját pénzt feccöljek ebbe, fel sem merült. Mert ha már pénzt rakok félre a saját pénzemből, ne mondja meg az állam, mikor és mire költheti a gyerekem.

Úgyhogy én a többséghez tartozom az égvilágon semmit nem tettem és nem is érdekel a dolog.

2011. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 12.13- as válaszadó korrekten megfelelte a kérdést. Csak azért írok, hogy hallj egy, a 12.18-astól eltérő véleményt is. Én az egyik banknál megnyitottam a babakötvényt, és havi 5000,- Ft-ot át is utalok a számlára, amihez évi 6000-et ad még az állam is. Szerintem hasznos dolog, és ahogy számolgattam, elég szép összeg lesz ez majd 18 éves korára. Jahh, és nincs meghatározva, hogy mire költheti, csak annyi, hogy addig nem férhet hozzá. Időkorlát sincs, akkor kéred át egy általad választott bankhoz, hogy gyarapítani tudd, amikor akarod.
2011. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Korrigálás: (az utolsó voltam)

Lakhatásra, vagy továbbtanulásra költheti.

2011. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megtudjátok mondani melyik bankhoz érdemes átvinni?És ez nem veszhet el úgy mint a magánnyugdíj???Vagy ha megszűnik a bank?
2011. márc. 19. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:

A Magyarországon lévő bankok jogutód nélkül nem nagyon szűnnek meg - már ha megszűnnének egyáltalán. :) Érdemes körülnézni, mert minden bank más kamatot ad rá. Egyébként a legtöbb kamatot a mák adja, én ezért nem is vittem bankhoz a start számlát, pedig bankos vagyok. :)

Ha szeretnél úgy megtakarítani, mint az egyik válaszoló, akkor szerintem érdemesebb más hosszú távú befektetési lehetőségek után érdeklődni (akár életbiztosítással egybekötött megtakarítás, akár hosszú lejáratú garantált befektetési alap). 12.13-as voltam.

2011. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk múlt héten volt egy biztosítost életbiztosítást kötöttünk,tőle kérdeztem én is a start számlát és azt mondta,hogy azt semmelyik bankhoz nem érdemes vinni,mert a MÁK a mindíg aktuális jegybanki alapkamattal kamatoztattja a start szla-n lévő pénzt és ezt egyik bank sem fogja neked megadni.Ha szeretnéd rakni neki,oda rakd az a biztos,ha megnézed a kamatait 6-10% között mozog neki.

[link]

2011. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2011. márc. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!