Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok szeret e...

6 hónapos babátok szeret e már kompozni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan eszembe nem jutott volna még kompba tenni, mivel nem ült, és nem tudott állni sem, anélkül pedig megterheli a gerincet.

7,5 hónapos korától tudott stabilan ülni és állni, akkortól már beleraktam, de csak napi 2x max. 10-15 percre.

2011. máj. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
remélem nem, addig míg nem tud stabilan ülni nem szabad beletenni, legjobb megvárni míg magától feláll, akkor nem árthat a gerincének.
2011. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónaposom még nem tud ülni, forogni és kúszni annál inkább. Szerintem nagyon nem tetszene neki,ha beleraknám, a dönthető háttámlás etetőszékben is csak addig van el, míg eszik, utána írány a föld és a kúszás. nem bírja a korlátokat:):):):)
2011. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
soha egyik gyerekem sem ült kompban, viszont mindengyik szépen végigcsinálta a mozgsáfejlődés összes lépcsőjét és 1 éves koruk előtt elindultak. Nincs magatartás probléma, tudnak koncentrálni és könnyyen tanulnak. Cserébe figyelnem kellett rájuk és foglalkoznom velük, amiko rmár kúsztak. másztak és jártak...
2011. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Gyógytornász anyuka vagyok, és 7 és fél hónapos a picim.Én soha nem fogok neki venni, akármilyen divat is, mert többet árt mint használ, és ezzel a lányom védőnője is egyetértett.

1: semmit nem szabad erőltetni, amíg magától nem képes rá.Egy 6 hónapos gyerek ritkán ül.Nekünk is van pl. rugós hintánk, kaptuk, addig nem használhatja, amíg önállóan nem ül

2: valóban árt a gerincének az ilyen terhelés idő előtt

3: késlelteti az önálló állást, járást a későbbiekben.Minek strapálja magát a felállással, ha ezzel bárhová eljut?

4: nem tud benne elesni, ami fontos, hogy az egyensúlyérzéke fejlődjön.Hihetetlen, de egy gyereknek még az esésre is szüksége van az idegrendszer fejlődéséhez

5: felesleges pénzkidobás

Én nagyon ellenzem!!

2011. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!