Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell bevezetni a tojást...

Hogy kell bevezetni a tojást babáknál? Kislányom 9 hónapos, sokféle gyümit és zöldséget eszik, illetve pipihusit és májat is, plusz kekszet és tésztát.

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
tojást megfőzöd keményre, első alkalommal csak a sárgájából adsz egy késhegynyit a főzelékéhez, vársz 2-3 napot, ha nem lesz tőle pöttyös, akkor mehet egy negyed, majd egy fél és így tovább. Fehérjét csak később lehet adni, azt is majd főve, fokozatosan.
2011. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisfifam 10 honapos volt amikor eloszor evett a hazilag keszitett rakottkrumplibol. Osszetortem neki kicsit villaval a krumplit meg a tojasokat (sargajat es feherjet is). Nagyon izlett neki. Aztan kb. ra egy hetre sutottunk palacsintat amibe ugye szinten van tojas es ebbol is evett. Mivel semmi gond nem volt igy kb. 10 es fel honaposan adtam neki eloszor rantottat (pici vajban paroltam hagymat meg brokkolit es rautottem 1 tojast) nagyon izlett neki es azota is szereti a zoldseges rantottakat vacsorara. Ma mar 15 honapos.


(Kulfoldon elunk es itt 12-13 honapos kor elott mindenkeppen be kell vezetni a tojast. Szolni kell 12 honapos kor elott ha veletlenul alergias a baba a tojasra mert masfjata mumsz oltast kell neki rendelni mivel a "hetkoznapi oltas" tojasfeherjet tartalmaz. A mumsz oltas 12 honaposan van itt es nem 15 honaposan. Ezt csak azert irtam le, hogy nehogy valaki megvessen minket amiert nem vartuk meg a 12 honapot.)

2011. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!