Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kérdezgetik az emberek...

Miért kérdezgetik az emberek folyton azt egy kisbabáról, hogy "jó baba? "?

Figyelt kérdés

Kislányom még 1 éves sincs, de már kb. 100x megkérdezték ezt. És nagyon idegesít, már azt sem tudom, mit válaszoljak rá.

Ugyan mégis mitől lenne rossz egy ekkora gyerek? Azért, mert esetleg nem alussza át az éjszakát, vagy sírni mer, mert jön a foga? Vagy miért? Vagy ez is csak egy a "hülye kérdés kategóriából", amivel fárasztják az embert?


2011. máj. 9. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

jajj hát nekem a kedvencem! mindig azt válaszolom, hogy nagyon rossz a kisfiam, Lucifernek becézzük mert égetni való kölyök!

erre a hülye kérdező mindig kiakad, hogy mondhatok ilyet egy 1,5 évesre? hát b... te kérdezted :D


én se értem mitől lenne rossz... :) de ha rossz lenne is mert mondjuk néha sír vagy hisztizik vagy mittudomén mitől lesz az, akkor is nekem jó, nem igaz? :)

2011. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A "jó" egy szimbolikus jelentéssel bír szerintem ebben az esetben. Lehetne kérdezni hogy nyugodt baba. vagy van.e sok bajod a babáddal?


Nekem nagyon "jó" a kislányom. èpp most voltak itt egy hétig rokonok és csak áradoztak a 7 hósomról, mert egyedül eljátszik átalussza az éjszakát, ahova mentünk mindenhol csöndben elvolt, játszott sikitozott, beszélegtett. de nem kell kézbe fogni, nem kell folyamatosan lekötni a figyelmét, nem kell állandóan szórakoztatni. vagy is "jó". persze olyan hogy rossz kisbaba meg nincsen.

2011. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést (is) utáltam, ha megkérdezték, én azt szoktam válaszolni, hogy "nekem jó".
2011. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert egy kívülálló úgysem kérdez mást. Ez csak egy olyan kérdés, mint mondjuk a "hogy vagy?" Utána úgysem fog emlékezni, hogy mit válaszoltál, a lényeg, hogy érdeklődött. Azt úgysem kérdezik meg, hogy sorold már fel miket eszik, vagy hogy hány centi?

Engem sosem fárasztottak a hasonló kérdések, válaszoltam rájuk és kész, még arra a kérdésre is hogy szoptatok-e. Nem tudom miért lenne idegesítő, szerintem jobban idegesítene ha rátok se tojnának.

2011. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 9. 17:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyenen kár bosszankodni. Mindenkinek van nyűgje, van aki azon problémázik hogy miért kérdezik tőle hogy jó baba? Van aki azon hogy semmit nem érdeklődnek róla, van aki azt kifogásolja ha túl személyes a kérdés (én pl. a jól szopik? kérdést nem szeretem) magyarán egy babás anyukával nem lehet jót tenni hogy ne fortyogjon :)


Nekem a jó baba kérdéssel semmi bajom, ez gyakorlatilag körülöleli a sokat sír? mosolygós?foglalkozásigényes vagy elvanegyedülis? kérdéscsoportot és mivel a legtöbb anyuka szeret a babájáról hosszan mesélgetni, ez egy olyan kérdés aminél van erre lehetőség. (én is néha azt veszem észre hogy egy jó baba? kérdésre percek óta beszélek :))

2011. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most egy nagyot kacagtam, mert enis ezen filozok :)

Az en lanyom 7,5 hos es allandoan azt hallom kedves rokonoktol (mama tata) hogy milyen rossz, gondoltam is magamban egszer jol bokan rugom oket. Azert rossz mert nem szeret naluk lenni olben , ugye milyen rosssssssszzzzzzz?

Ha idegen kerdezi nem zavar, mert ahogy mar mondtak az csak egy olyan altalanos kerdes :)

2011. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez amolyan udvariassági formula. Tőlem vagy azok szokták kérdezni, aki annyira nem ismer engem, vagy még nincs babája. Ez a kérdés adja magát, lehet vele indítani egy beszélgetést.

Engem nem zavar. Azt szoktam rá válaszolni, hogy hát néha vannak rosszabb napjai is, de szerencsére ritkán. Az éjszakát átalussza, így tudok pihenni én is. Különben mosolygós baba, nem lehet rá egy rossz szavam se.

Az anyukák általában szeretnek beszélni a gyerekükről. Ha nem kérdeznének róla semmit, akkor milyen bunkó, h nem is érdekli; magamtól meg azért nem kezdek el beszélni róla, mert lehet, hogy nem érdekli :) Szóval ha nem ez, akkor nem tudom mi lenne a jó kérdés :)

2011. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is egy éves, számtalanszor kérdezték már. A fiam amúgy is mintababa, de egy pár hónapos csecsemő hogy lenne jó vagy rossz? ezen én is sokat gondolkodtam, mert akkor tényleg kérdeznék azt, hogy "nyugodt baba?"
2011. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak: igen, akkor legalább kérdeznék azt, hogy nyugodt-e. Nekem magával a kifejezéssel van bajom, mivel tényleg azt sugallja, hogy vannak "rossz" babák is, pedig nem lehet azért rossznak nevezni egy kisbabát, csak mert többet sír mint az átlag, nem alszik olyan jól stb.!

Úgyhogy félreértés ne essék, nem azzal van bajom, ha valaki érdeklődik (én is szoktam), csak ezzel a kifejezéssel nem értek egyet.

2011. máj. 10. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!