Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnád kb.2 éves gyerkőcöd...

Leírnád kb.2 éves gyerkőcöd mikor mit és mennyit eszik?

Figyelt kérdés
reggeli, tízórai, stb....
2011. máj. 10. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Reggeli 8 körül: 1 Kefir vagy joghurt+ fél zsemle,vagy melegszendvics, vagy 1 szelet bundáskenyér.

Tizórai: kölesgolyó,vagy túrórudi,vagy gyümölcs

Ebéd: 2-2,5 dl főzelék

Uzsi: amit éppen kiván,ez lehet tésztaféle,vagy 1 alma,banán

Vacsi: 1-2 virsli,vagy 1 bundáskenyér,vagy valamilyen rakott étel,ami éppen van.

Néha még bébiételt is kap,a gyümölcsöst szereti.

Szendvicset nem eszi meg hidegen,csak melegen.

2011. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, az enyém nem eszik túl sokat, de azért leírom.


Reggeli: egy szelet kenyér májkrémmel, egy-két szelet sajt, egy-két cikk paradicsom, néhány szelet uborka, fél csésze tej

Ebéd: 1 tányér leves cérnametélttel, répával, és rakott karfiol

Vacsora: joghurt, keksz, alma, kiwi, vagy banán


De nem egyszer járunk úgy, hogy a vacsi totál kimarad.

Mindezek mellett még szopizik, ha kedve tartja.

Kíváncsi vagyok más mit ír, mert én ezt roppant kevésnek találom, de nem eszik többször.

2011. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mult heten volt lanyom 2 eves. Nagyban valtozo, hogy mikor mennyit eszik. Vannak napjai, mikor tobbet, van, mikor kevesebbet.

Reggel, kb 6-kor megiszik meg kb 160-180 ml tejet, visszaalszik.

9-10 kozott joghurt, pudig, gyumolcs, peksutemeny vagy kenyer, de ilyenkor nem eszik sokat. Mikor mit ker.

12 korul ebedelunk. Mennyiseg attol fugg, hogy elotte mit es mennyit evett. Leves- sok tesztaval, majd masikfele. Neha teszta, neha husi krumlival vagy rizzsel, estleg fozelek, de leves utan mar kevesebbet eszik. Neha deszert is van, abbol persze mindig tudna enni ;)

4 korul joghurt, gyumolcs, teszta - amit ker

7 korul pl ami az ebedrol maradt, vagy vmilyen kenyer, virsli, tojas...

9:30 korul alvashoz kap tejet, abbol szinten kb 160-180 ml-t iszik meg

2011. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam.

Reggel nyolc körül kel, akkor cicizik, aztán kb. fél tíz fele eszik joghurtot, banánt, pogácsát, bundás kenyeret, mikor mit.Délben főtt kaját, kb. két deci levest jó sűrűn, főzeléket, egy félét.Cicivel alszik.Négy fele vajas kenyeret sonkával, paradicsommal, ebből fél szeletet, vagy csak nasit kap, attól függ hol vagyunk.Vacsora sajtos melegszendvics ,és egy pohár kakaó, vagy tejbegríz, ilyenkor már nem eszik főtt kaját.Esetleg egy virslit egy fél szelet kenyérrel.Este cicivel alszik.

2011. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok,lemaradt,hogy reggel,este szopik még. Ő is van,hogy alig eszik,amit leirtam az az ideális nap,amikor jó étvágya van.
2011. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23 hónapos fiú, nem jó evő, de leírom:


7-7,30-kor kel: 2 dl kakaó


8,30-9 körül reggeli: egy evőkanál gabonapehely tejjel, vagy bundáskenyér 1 szelet, vagyis fél szelet, virsli, szalámi sajttal uborkával.


Délelőtt keksz, kölesgolyó, túrórudi, fél alma...ilyesmit nyammog.


12-12,30 ebéd: általában egy fogás van nálunk, vagy sűrű leves (ezt szereti), vagy főzelék feltéttel, ezekből megeszik egy kisebb merőkanálnyit, sültkrumpli husival, rakott dolgok (ma pl brokkoli volt), tészta pörivel...


12,30 lefekvés előtt 1,5 dl tej


15 után ébred: ilyenkor néha kalács, melegszendvics (fél szelet kenyérből) vagy csak egy joghurt, puding, fél alma vagy banán. Ha van süti vagy pogácsa azt eszi.


18,30 fürdés után 2 dl tej


19 körül vacsi: vagy ami ebédből maradt, vagy hideg kaja (felvágott, müzli, szendvics)


20-kor lefekvés előtt 1,5 dl kakaó.


Hát ennyi. Nekem kevésnek tűnik. Nem tudom pontosan mennyit eszik. A tányérját félig szoktam rakni és néha megmarad a fele még annak is :( De ma bepuszilta az egész brokkolit, amit elé raktam, viszont alig reggelizett. :(

2011. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig egyikunk babaja sem eszik keveset. Ne felejtsetek el ha meg szoptattok, vagy minden alvas elott adtok tejet vagy kakaot, akkor az is teliti a gyomrat. Emiatt hihetitek, hogy esetleg kevesebb eszik, de megvan az a mennyiseg, amire szukseguk van.
2011. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!