Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 év körüli gyerkőcöd...

2,5-3 év körüli gyerkőcöd étkezési napirendje hogy néz ki? Hányszor eszik egy nap? Hányszor eszik egy nap főtt ételt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam most volt 2 és fél éves.Reggel 8 körül kel, akkor megiszik még cumisüvegből 2-2,5 dl tejet. 10 körül reggelizünk: bundáskenyér, sült tojás, virsli, felvágott, pirítós, kalács, tejbegríz, tejberizs. Délben általában aludni szokott, ekkor megint tejet iszik, majd alszik kb 2 órát. Mikor felkel ebédel, mindig főtt ételt, amit főzök. Délután eszik még gyümölcsöt, joghurtot. ESte 7 körül vacsorázik, vagy az aznapi főtt ételt (ez a ritkább), vagy valami száraz kaját, mint reggel. Lefekvéskor szintén tejet iszik még.
2011. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pár nap múlva 2 ,5 éves

reggel 9 körül 150-180 ml kakaót iszik

ebéd fél 1 körül főtt étel, néha üveges, ebből megeszik egy egész üveggel(220 g), főttből kevesebbet, néha csak pár kanállal, néha egy kistányérral, attól függ, mi az

délután semmi(gyümölcsöt, joghurtot adnék neki, de egyáltalán nem eszik, nagy ritkán pár falat gyümölcsöt, mondjuk egy gerezd narancsot, vagy egy szelet almát)

vacsora pár falat főtt étel, hideget(kenyér, májas stb) nem eszik

fürdés után 140-180 ml kakaó

ezeken kívül bizonytalan időpontban megeszik kb. 2nAPONTA EGY TEJSZELETET vagy túró rudit.

2011. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz az én kislányom 2 éves múlt még csak,de azért ha nem baj,leirom én is az étrendünket.Reggel fél8-8 körül kel,ált. fél9-ig megreggelizik,ma reggel gabonapelyhet evett tejben+kért még vajas-szalámis-sajtos kenyeret is,amit én ettem :).Délben a napi főtt ételt kapja,amit főzők,aztán alszik egyet ebéd után.Fél3-3 körül kel,akkor van hogy eszik túró rudit,vagy tejszeletet,de nem mindig.A következő étkezése kb. fél6-6 körül van,akkor uzsonna-vacsorá-zik,főtt ételt szoktam neki adni,mert azt is kéri,ami a napi menü volt,abból eszik,van hogy rendesen levest és másodikat is :).De arra is van példa,hogy vajas zsemlét kap szalámival vagy tejbedarát,attól függ.Este fürcsi után fél8-8 környékén megissza a 240 ml kakaóját.
2011. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!