Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 10 hónapos. Naponta...

Kislányom 10 hónapos. Naponta 2x 3x van széklete. Azt mondta a védőnő, hogy sok. Tényleg sok?

Figyelt kérdés
Eddig szopizott is, és sziárdakat is eszik. Nem adok neki tejpépet,tejet, csak a babajoghurtot, gyümölcsöt, főzeléket, kiflit, husit , azokat amiket már ehet ebben a korban. Sokat iszik, vizet, gyümilét. Szerintem átlagos a széklete(bocsi, hogy leírom)nem kemény, de nem is folyik.Igaza van a védőnőnek?
2009. márc. 11. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de szerintem nem sok. Mi 8 hósak vagyunk és nekünk is 2-4 alkalommal van naponta székletünk.
2009. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy sok!!

Én fiamnak is napi 2x 3x van hogy 4x is van kakija! Ilyen gyorsabb az anyagcseréjük és kész.

Akkor lenne baj ha ennél is több lenne, híg, folyós, büdös stb..vagy puffadna mellette pukizna sokat stb.

De így önmagában egyáltalán nem kóros, mint ahogy a 2 naponta 1 sem az.

2009. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Megnyugodtam:) Boldog babázást Nektek is:)
2009. márc. 11. 10:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak is kb.3x van széklete egy nap és ö is eszik szilárd kaját!Úgyhogy semmi baj nincs ez a normális.a védönö meg a nemnormális.Már miért volna napi 2-3 kaki sok????számomra érthetetlen...Úgyhogy nyugi,a babóka okés!:))
2009. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A frászt sok! 7 hónapos pindurkámnak is átlagosan 2-3 alkalommal szokott lenni. Teljesen normális nálunk is a széklet.

Én úgy gondolom ez függ attól, hogy mennyit és mit evett előtte. Volt olyan is nálunk - bocsi, hogy leírom - hogy 4-5ször volt, de nem azért, mert híg volt, vagy hasmenéses, hanem pont keményebb volt a széklete és nem tudta magát elsőre kikakilni (mindig pár bogyó volt csak).

És majdnem elfelejtettem, a drnénink mondta, hogy fogzási időben is lehet többször széklet, lehet hogy 1-1 alkalommal picit hígabb.

Ne aggódj!

2009. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2009. márc. 11. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehet azonnal azt mondani, hogy sok???? Nem értem ezeket a védőnőket, tisztelet a kivételnek! Először is, mint az előttem leírtak szerint is sok gyerkőcnek van naponta többször kakija. Minimum egy naponta az "elvárás". A másik, hogy amíg meg nem kérdezi, hogy MILYEN MENNYISÉG jön egyszerre, addig ne mondja, hogy sok. Pl. az én lányom is napi 2-3 sőt van, hogy 4x is kakil, de egyszerre mindig kis mennyiség jön. Ha nagyot kakil, akkor aznap már többet nem. Ne izgulj, semmi gond nincs! Az ilyenek mindig kiverik a biztosítékot nálam..... 9,5 hós kislány anyukája.
2009. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, nálunk is így van. 11 hónapos. Egyszerűen csak vannak babák, akiknek gyorsabb az emésztésük. Mint ahogy felnőttben is van ilyen.
2009. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Most már teljesen nyugodt vagyok:):) Eddig azt hittem az én védőnőm kicsit más mint a többi, de úgy látszik...:(
2009. márc. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!