Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kislányom jövőhéten...

Anyukák! Kislányom jövőhéten lesz 7hónapos, és még csak hasról hátra fordul, próbálkozik hátról hasra is, de eddig még nem sikerült. A védőnő szerint a nagy súlya (8825g) miatt, később fogja csinálni a nagy mozgásokat. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi probléma nincs!!


A második lányunk a 7 hónapot már betöltötte,mikor először sikerült bármerre is fordulnia-szintén nem egy apróság volt! Én is ennek tudtam be.

Bár csak 7 hónaposan kezdett el fordulni,és csak 10 hónaposan mászni,11 felállni kapaszkodva,de 13 hónaposan-mint a nővére- elindult. 8 hónaposan ülve remekül tartotta magát- ellentétben a nővérével,akit ekkor még ki kellett párnázni a székben :)


Ne aggódj,semmi probléma!!


Üdv:2gyermekes anyuka

2011. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ.Még azt is mondta a védőnő,hogy megvárjuk a 7.ik hónapot is ha nem indul be,akkor gyógytornára kell vinni,én nagyon remélem,hogy mégsem lesz szükség tornára.A finom mozgása viszont szépen fejlődik.Csak hát olyan rossz látni más babák,milyen ügyesek,az én lányom meg csak fekszik...
2011. jún. 10. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát,remélem,segítettem kicsit! :)

Ha a hasáról képes a hátára fordulni,akkor nem kell szakemberhez vinni! Azért egy 7 hónaposnak nem könnyű megmozgatni a majd 9 kilóját! :) Idővel mindent csinál majd magától, ne aggódj!


A babák nem egyformák! Látod,az enyémek hiába testvérek,nagyon is különbözőek,és úgy is fejlődtek! Az első lányunk 3 hónaposan gurult,5 hónaposan kúszott,7 hónaposan mászott,8 volt amikor felállt kapaszkodva,9 amikor oldalazva lépkedett,13 amikor elindult,15 amikor az első értelmes szavát (apa) mondta.Ő 1 évesen sem volt 8 kg.

A második lányunk ezzel szemben (bár írtam az előbb) csak 7 hónaposan kezdte mozgatni magát,de 13 hónaposan ugyan úgy elindult,mint a nővére,ekkor már az első értelmes szavát is kimondta (apa és vau-vau). Ő már 7 hónaposan 8kg volt!

De van nem egy ismerősöm,akinek nagyobb babája volt,és nehezen kezdett el bármit is csinálni. pl az én 1. gyerkőcöm már mászott,mikor az ismerős fia- egy időssek,csak nehezebb baba-még kúszni sem kúszott. Akkor 8 hónaposak voltak.


Szerintem felesleges szakemberhez vinni,de ezt csak én mondom.


Jó babázást! :)


Üdv: a 2 gyermekes

2011. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy itt olvasgattam màr több helyen, nincs elkésve semmiröl!

Az én kisfiam 7,5 honapos 7-8kg közt van, màr màszik, kapaszkodva felàll, ez egy dolog! Van egy kisfiu aki 2perccel fiatalabb nàla, Ö még csak forog, De majdnem 9 kilo (egyem meg)!

Bàr én annyit tettem hogy , egy plédre raktam, megfogtam a 2 szélét és görgettem oda-vissza! Na nem minden nap, csak mikor eszembe jutott, ne aztàn hogy ettöl vagy nem, de be indult a mozgàs fejlödés! Bàr az enyém amugy is koràn csinàlt mindent! Lehet a tied meg hamarabb kezd el beszélni!

Mikor "kuszni" kezdett, az istennek nem birta összehangolni a kezét és a làbàt, akkor azt segitettem! A youtube-n vannak mozgàs fejlesztö gyakorlatok!

Ne aggodj, minden rendben a babàddal! :)

2011. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megnyugtatnotok..A plédes rásegítést ki fogom próbálni..Minden jót Nektek!!!
2011. jún. 11. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!