Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom hat hónapos múlt,...

Kislányom hat hónapos múlt, de még nem akar kúszni és még nem is fordul hasra. Ha hason fekszik, nem emeli meg a pocakját, csak a levegőben kapálózik. Szerintetek mitől lehet? A védőnő szerint csak lusta, de engem zavar egy kicsit!

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
attól lehet, hogy még nem érett meg rá.... majd fog csinálni mindent 8-9 hónaposan, minek sietteted a dolgokat?
2010. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kúsznia még ráér. Ami a forgást illeti, doki mit mond rá? Annó mi sem forogtunk 6 hósan, elküldtek fejlődésneurológiára.
2010. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon, ő kicsit lustább, nem próbálkozik még annyira az új dolgokkal, nincsen ebben semmi baj. Az én kisfiam 7 hónapos, de ugyanezt csinálta. Hasról hátra már fordult régóta, de fordítva csak nagyon ritkán, elvolt úgy. Ha hasra tettem, akkor csak a fejét emelte, és "úszkált". 2 hete kezdett el forogni, gurulni, tehát már sorozatba fordul hasról hátra, hátról hasra, és kinyomja magát a kezével. Már próbálkozik kúszással is, de még nem jött rá a technikájára. :)

Engem is zavart kicsit, úgy éreztem le van maradva, de nincs így, úgyhogy nyugi, hamarosan elkezdi a dolgokat.

2010. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az én kislányom fél évesen felállt és már kapaszkodva jár-kel. Szinte már egyik játék sem olyan érdekes, mint az álldogálás és a járkálás. Kb. 2 hétig mászott és akkor gondolta ez már uncsi és felállt. :)

Amúgy minden gyerek MÁS! A másik gyerkőcöm 9 hósan állt fel és 1 évesen járt már egyedül.

Próbáld meg ösztönözni. Mondjuk egy felfújható lufival! Azt nagyon szokták szeretni minden korban!

2010. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7,5 hós korig csak nagyon ritkán (szerintem véletlen) fordult meg hasról hátra. Hátról hasra ment, de vissza nem. S akkor (7,5) hósan kezdett egyszerre tobbmindent csinálni: kúszni, kutyázni, ha felultettem , akor már tartotta magát. Most 8,5 hós, s úgy mászik mint a gyorsvonat, s már állni akar. Ne aggódj, eljon az ideje mindennek.
2010. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Semmiről sincs lemaradva. Ne siettesd, megvan a saját érési ritmusa. Nagyon nem jó, ha egy gyerek idő előtt feláll és elkezd menni, kihagyva a mászást( vagy csak kevés ideig). Ebből lesz a későbbi dyslexia, dysgrafia. Minden mozgásformának szerepe van az idegpályák fejlődésében. Ha néhány száz idegpálya-kialakulás nem történik meg, akkor már tanulási nehézség is adódhat.
2010. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem jó, hogy ha valaki előre kárál, mint a varjú. Nem ismerek egyetlen egy gyereket sem, aki kihagyta a kúszást és dyslexiás/gráfiás lett.
2010. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hidd el, én igen. Többet is. Sőt, olyat is, akinek "csak" letakarták az egyik szemét egy évig. Ő dyscalkoliás lett. Mert attól kezdve, hogy letakarták a szemét, kihagyott néhány nagymozgás fajtát. csak olvass utána. A kérdezőnek: ne erőltetsd!!!
2010. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Biztos minden úgy van jól, ahogy mondod! Viszont mesélje már el valaki nekem, hogy hogyan tiltsa meg az ember egy gyereknek, hogy ne kússzon kevés ideig és már ne váltson át a mászásra és végképp fel ne álljon 9 hónapos kora előtt eröltetés nélkül????!!!!
2010. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy fogdd vissza. A kérdezőnek mondtam, hogy ne erőltesse. Nem tudom hogyan lehetne egy gyereket visszatartani, csak azt tudom, hogy ez nem jó. Én már a végkifejlettel foglalkozom, nem az előzményekkel. Szerencsére az én lányom minden lépést végig csinált pont elég ideig. Egyébként egy percig sem állítottam, hogy minden gyereknek fejlődési rendellenessége lesz, aki nem mászik. Csak ez az egyik oka ezeknek a bajoknak.
2010. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!