Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult mellékhatás a ROTA...

Előfordult mellékhatás a ROTA oltástól?

Figyelt kérdés

Az oltás itt figyel a hűtőben, de most mondta a doki -holnap oltaná-, hogy majd ne ijedjek meg, előfordulhat hányás, véres széklet, vagy erős hasi görcs, akkor azonnal kórházba kell vinni...Úgy érzem meggondoltam magam, de félek nem veszik vissza az oltást :(

Volt vkinek hasonló mellékhatása az oltástól?


2011. máj. 11. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2011. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugi a beoltott babák nagy részénél az égvilágon semmi tünet nem jelentkezik!

Akinél van: enyhe láz, étvágytalanság, hasfájás és esetleg- nagyon ritkán hasmenés, ami kicsit bűzös, de nem véres és max. 2 napig tart minden tünet, ha jelentkezik is, de mondom, elvétve fordul elő!

Az én babámnál az első oltásnál semmi tünet nem volt, a másodiknál 38.8-as lázat mértem, ami ugye levonva nem sok, és 2 napig hasmenése volt, meg kicsit fájt a hasa, ennyi.

Ja és a másodiknál még kapta a kötelezőt és a Prevenart is, valószínű ezért volt sok egy kicsit egyszerre, de semmi komoly!

Szóval biztos, hogy ilyenre még gondolni sem kell, hogy kórház lesz belőle!

Van egy honlapja ennek az oltásnak, olvasgasd, hátha megint lesz kedved az oltás beadatásához:

[link]

2011. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk egy nagyon pici étvágytalanság volt és kicsit mint minden oltás után nyűgösebb volt. De ha megnyugtat akkor maradj egy picit ott a rendelő környékén, ha baj lenne akkor orvos láthassa ha egy 20-30perc elteltével nincsen gond akkor nem is lesz.

Nálunk is pont ma fogja megkapni a második adagot. Majd írd, hogy döntöttél.

2011. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi...
2011. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi. Érdekes, amikor rákérdeztem, nekem a doki annak idején azt mondta, hogy nem várható semmi mellékhatás...
2011. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem mertem beoltatni, mert sógornőméknél, és még egy ismerősnél utána többet nem fogadta el a "cicit"=nem volt hajlandó szopni...
2011. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt semmi
2011. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnél sem volt semmilyen mellékhatás.

Amúgy ha te patikus lennél visszavennél egy olyan oltást, amit hűtve kell tárolni? Ugye, hogy nem.

2011. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem volt.
2011. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vették vissza, így óriási aggódás mellett beadattuk...Majd írok pár nap múlva, hogy hogy viselte...
2011. máj. 12. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!