Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehetne rávenni, hogy...

Mivel lehetne rávenni, hogy fogja a kezem?

Figyelt kérdés

19 hós kisfiam séta közben nem engedi, hogy fogjam a kezét.

Ahogy nyúlok érte, rögtön a háta mögé dugja kezeit. Ha pedig mégis megvan, inkább elveti magát és leül a földre.

Erősen tiltakozik, néha még sír is!

Viszont ha akadály jön (lépcső, útpadka), akkor elfogadja a segítséget.


2011. máj. 11. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz.A lányommal nem volt ennyire nehéz.Most a fiam még csak 14 hónapos,de már most sem engedi megfogni a kezét.....
2011. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én értem, h aggódsz. Velem is így lenne ebben az esetben, mert csak biztonságban szeretném tudni a gyermeket. Viszont, ha a fiad megbízható, aki nem szalad el (láttam már ilyen gyermeket), akkor csak igyekezz, h egy pár centivel mindig az ő vonala mögött menj, így látod őt. Ezt mondjuk inkább akkor, mikor nem vagytok egy forgalmas utcán. Olyan helyen lehet h, be lehetne vetni a babapórázt, ha akarod.
2011. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehéz, én mindig kompromisszumot próbáltam kötni hogy ok., most nem kell fogni a kezem ha nem akarod, de figyelj, áll meg nem menj el, gyere mellettem. És itt pedig fogni kell a kezem mert átmegyünk az utcán és sok autó jön.... általában bevált, szépen megtanult mellettem közlekedni, és már néha meg is fogja a kezem. Most múlt 3 éves.
2011. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt,11hónaposan már egyedül ment és nem engedte megfogni az utcán,csak az úttestre lépéskor.Azt hittem,agybajt kapok.Most 10 éves és folyton fogná... a babakocsink mellett úgy jön,hogy fogja oldalt,ha kutya jön,vagy részeg vagy hajléktalan pedig egyenesen "belém bújna"De tudom,nehéz volt,úgy szerettem volna,hogy jöjjön rendesen,de ő annyira önálló akart lenni kicsinek.
2011. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

3 hónapja ezt a kérdést írtam ki. Akkor 16 hós fiam nem akarta megfogni a kezem. Egy hetet kihagytunk a sétából, de mindig elgurultunk babakocsival a főtér felé, ahol előtte gyakoroltuk a kézenfogva menést. Aztán egy szép nap, leguggoltam a babakocsi elé és megkérdeztem akar e sétálni, persze akart. Röviden és tömören elmondtam, hogy kiszállhat, megfogja a kezem és szépen sétálhat, ha nem, visszateszem. Amikor el akarta engedni a kezem, szintén röviden figyelmeztettem, de nem meglepően rendesen jött, sőőt. Azóta sincs semmi gond. Ha vmit meg akar nézni, akkor azt mondom, hogy vigyen engem is oda, és persze viszem játszóra is, ahol kedvére rohangálhat, de ha sétálunk fogja a kezem ,mint egy kisangyal.

2011. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!