Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehetne "rávenni" az...

Mivel lehetne "rávenni" az evésre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos, szombat óta nem eszik. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy mennyit evett ezekben a napokban. Inni iszik, azzal nincs gond.

Szombaton hányt, vasárnaptól megy a hasa is, hétfőn megint hányt.

Hétfőn voltunk orvosnál, annyit mondott, kicsit piros a torka, írt rá gyógyszert., meg adjak neki Normaflort.

Napi 8-10 "kakis" pelus van, de az is inkább csak víz.

Egyáltalán nem akar enni, ritka, ha 1-2 falat kajcsit elfogad. Már nem tudunk mit kitalálni, hogy egyen. Eddig sem volt egy dagi gyerek, 16 hónapjával alig volt 9 kg felett, de szombattól már több, mint fél kg-ot fogyott...


2011. febr. 17. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy elkapta a ROTA vírust?Attól szokott ez lenni.Itt egy link róla: [link]
2011. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, azt kizárta 2 orvos is, GYEKben is voltunk vele szombaton. Láza egyáltalán nincs és nem is volt, még csak hőemelkedése sem volt. Popsiban mérve a hője 37 fok levonás nélkül, úgyhogy akkor 36,5 a hője.

Hányni szombaton 2szer hányt, hétfőn pedig 3szor, ezeken kívül nem volt hányás.

Inni pedig sokat iszik, egyszerre simán megiszik 1,5 dl innivalót. Úgyhogy naponta 1 litert simán iszik.

2011. febr. 17. 10:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,akkor nem tudom mit tegyél.
2011. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond. :)

Először mi is a Rotára gyanakodtunk, azért is vittük a GYEKbe, de mivel nincs láza, rögtön ki is zárták.

2011. febr. 17. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
én is így vagyok,ahogy te.17 hónapos a fiam,9,5 kiló.Volt.Ő egy nap alatt fogyott 20 dekát.Tegnap kezdődött,vagy hétszer hányt.Este volt egy hasmenés,na az durva volt szagra is,mennyiségre is,azóta volt két ilyen sárgás,vizes cucc.Hajnalban ivott egy deci tejitalt,reggel másfél decit,meg evett egy 50 grammos joghurtot.Mást nem volt hajlandó.Főztem neki rizst répával,öklendezett tőle,így nem is erőltettem.Aztán a joghurtot elfogadta,de nagyon acetonos a lehelete.Ő nem iszik ennyit mint a te fiad,de azért iszogat.Nem tudok mit csinálni,kínálgatom,aztán ha rendbe jön a gyomra,eszik.Normafloret én is adok neki.Te mennyit adsz egy nap?
2011. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2 normafloret adok neki, egyet reggel, egyet délután. De nem is csodálkozom, hogy vizes a "kaki", hiszen semmi szilárdat nem eszik, így a normaflore sem hiszem, hogy hat, de hát adom...
2011. febr. 17. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
én is adtam reggel egyet,meg majd adok késő délután egyet.Most főzök húslevest,remélem eszik kicsit belőle.Folyadékot mit iszik?
2011. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Teát-vizet kap, meg narancslevet kellene az orvos szerint adnom neki, de hétfőn azt hányta ki, úgyhogy azt nem merek adni neki.

Most, ahogy felkelt, az apjával löncshús konzervet evett, igaz, kenyér nélkül (azt kiköpte), de legalább már evett valamit... Ő is öklendezik most a főtt kajától...

2011. febr. 17. 14:12
 9/11 A kérdező kommentje:

Pénteken elkezdett enni, szombaton meg már alig győztük kajával a nagylegény. Pénteken majdnem elsírtam magam örömömben, mikor végre evett az ebédjéből. :D

Azóta rengeteget eszik, szerintem behozza a majd' 1 heti nemevését, még éjjel is felkel 1kor és megiszik egy üveg tejet. Pedig már régóta átalussza az éjszakát, és vacsira is sokat eszik. De nem bánom, legalább hízna egy kicsit...

2011. febr. 21. 18:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én ikres anyuka vagyok, mellesleg gyerekorvos asszisztens, és nyugodj meg mert jobban lesz. Ha a rotavirus ki van zárva akkor egy virusos gyomorrontása van, amit csak normaflorral kezelhetsz, és sok folyadék bevitellel. A fönököm mindig azt mondja a beteg gyerekek anyukájának, hogy ha iszik, akkor nincs baj, kell nekik 4-5 nap h enni is tudjanak, de egyböl ne valami zsíros micsodát ajánj neki, hanem, zsemlét, tésztát, sovány húslevest, csibemellet föve, és tejet tejterméket iktasd ki a egy hétre az étrendböl. Csak mindíg ajánld neki, próbálkozz, nyugodj meg, ha egy picit jobban érzi magát szivesen elfogadja a csupasz zsömlét is, mert szegényke kiéhezett. A folyadékot is víz , tea formájába add csak , a cukros üdítök tabuk. Jobbulást!
2011. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!