Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom államkincstárnál...

Kislányom államkincstárnál vezetett Start-számláján lévő pénzt milyen állampapírba fektessem?

Figyelt kérdés
Mert ha nem csinálok semmit, akkor nem kamatozik, de nem tudom, hogy melyikbe fektessem.
2011. máj. 12. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnos nem értek az ilyesmihez, de próbáld meg feltenni a kérdést pénzügyek kategóriában. Ott lehet, hogy több hozzáértővel találkozol. :)

2011. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet, nekem eszembe sem jutott. Mégegyszer köszönöm!!
2011. máj. 14. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nyitottál valamelyik bankba start számlát és befizetgetsz rá akkor az kamatozik jegybanki alapkamat -1% ha havi 5.000,-ft fizetsz rá. jegybanki alapkamat -0,5% ha 10.000ft fizetsz rá. Te nem tudod befektetni.


MAx évi 120.000t fizethetsz be a számlára az állam pedig évi 6000ft tesz hozzá.


[link]

2011. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom nálatok is az a szitu, hogy a Kincstárnál van a gyermeked Start számlája, értékpapírszámla formájában. (Nálunk így van, ezerszer inkább, mint a bankok.)

Én nem értek hozzá, a párom viszont igen, és ő a Prémium Magyar Államkötvényre voksolt, úgy is lett, abba fektettünk be (Webkincstáron keresztül).


Ezt találtam róla a Kincstár honlapján:


2010. december 8-ától a magyar állam kibocsátja a Prémium Magyar Államkötvény új sorozatát. Az adagolt kibocsátással forgalomba hozott kötvény új sorozata kizárólag a Magyar Államkincstár állampénztári irodáiban vásárolható meg.


A 2015/I sorozatszámú kötvényt devizabelföldi természetes személyek vásárolhatják, minimális névértéke 1.000 forint, a kötvény évenként egyszer változó, az előző időszak inflációjával azonos mértékű kamatot és 3 % kamatprémiumot fizet.


Az első kamatperiódusra (2010. december 8-tól 2011. december 8-ig) ez az érték 4,2 % kamatbázis, plusz 3 % kamatprémium, tehát összesen 7,2 % éves kamat.


A kötvény öt éves lejáratú (lejáratának napja 2015. december 8.), futamideje alatt a Magyar Államkincstárban szabadon visszaváltható.


Az új államkötvényt ügyfeleink tartós befektetési számlára is megvásárolhatják, amelyen 5 éves időtartamú lekötési állományban történő kezelés esetén az elért hozamra a kamatadó 0%.


Az értékpapír számlavezetése díjmentes, a kötvény WebKincstár internetes szolgáltatás igénybevételével is megvásárolható.

2011. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!