Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fius anyukak: Milyen pelenka...

Fius anyukak: Milyen pelenka valt be nalatok, es mire kell pelenkazas kozben odafigyelni?

Figyelt kérdés

Van egy kislanyom mar, de itt paran azt irtak, hogy a fiukra es a lanyukra teljessen mas pelenka volt a jo. Hamarossan szulok, most kisfiunk lesz, es kene egy kis segitseg.

Nalatok melyik pelenka valt be? Tudom ez babankent valtozik, de hatha most beletartoznank a nagy atlagba.

Ill. pelenkazasnal mire kell odafigyelni? Mert lanyoknal egyertelmuen arra, hogy a punciba nem keruljon kaki. Fiuknal mire? Hol kell kremezni? A futyi mindegy, hogy hogy helyezkedik a pelusban? ...


2011. máj. 12. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!Hát pelenka márkánál nagyon eltérő válaszok lesznek az biztos:))Én szinte mindegyiket kipróbáltam olcsóbbat,drágábbat,de Liberonál maradtunk:P

A kukacot nem kell bekrémezni csak alatta(legalábbis én:P)

Arra kell mindig figyelned hogy a kukaca lefelé álljon különbe vagy felfele pisil vagy oldalt biztos kifolyik:)))

Én nem hallottam erről hogy fiúknál-lányoknál nem mindegy milyen a pelus márkája,fajtája.Azt tudom hogy a liberonál van a bilire szoktató pelus ott van csak megjelölve hogy fiúknak/lányoknak.Jó babázást:)))

2011. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kukac lefelé, mert egyébként kipisil a pelusból.

Az elején nekünk a Pampers vált be, a Liberonál mindig balesetek voltak. 4-es mérettől viszont a Libero jobb, a Pampers már nagyon nem tetszett.

Krémezni én mindig csak a popsiját kentem, kukacot sosem, kivéve fogzáskor egy picit kicsípte a zacsit a pisi, akkor kentem. Meg ha nagyon hurkás a baba, akkor a combhajlatokat, nálunk ez a "gond" nem állt fent. :D

2011. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat!
2011. máj. 12. 09:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a Pampers pelus vált be.A kukac mindig lefele álljon,mert különben ki fog pisilni a pelusból.Krémezni csak a fenekénél szoktam.Mielőtt kibontod a pelusból,mindig nézd meg,hogy a kukac nem áll-e fel,mert akkor lehet,hogy pisilni fog és beterít mindent. :-)

2011. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek elég jól leírták, én csak annyit fűznék még hozzá, hogy néhány baba elkezd pisilni, amint kibontod a pelusból. Szóval készülj fel rá, hogy esetenként pisis lesz minden, ha nem vigyázol. Készíts oda egy textil pelust vagy valamit, amit ha kell, rádobsz a kukira. Nekem két kisfiam van, sokszor úsztunk a pisiben emiatt, aztán kinőtték e szokásukat.

nekünk a Pampers vált be.

2011. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tovabbi valaszokat is! Errol meg is feledkeztem, hogy lepisilhet ;) Igyekszem majd elkerulni a "kereszteloket" bar parszor kislanyom is megtrefalt, de az legalabb nem felfele szokott ;)
2011. máj. 12. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:
pampers premium vált be nálunk, ugyanazzal pelusozom az unokanővérét is:) és ugyanúgy... :D
2011. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia.Két kisfiam van,az e3lsőnél nekünk az elején csak a liberóból nem folyt ki a pisi,most a másodiknál is jó a liberó,de vettünk huggies-t,mert jó áron volt a dm-be,és annyira megtetszett,hogy vszínű azt fogjuk használni.Sokkal puhább,mint a liberó,és nem vastag.(most 3 hetes a kisfiam).A textil pelust tényleg ne felejtsd el odakészíteni,nálunk néha még a fal is pisis volt.Könnyű szülést.
2011. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok,a lányunk után más volt a fiú.Rengeteget pisilt le,főleg eleinte.Mi úgy oldottuk meg,hogy papírtörlőt,vagy rossmannos baba papírtörlőt használunk,az mindig készenlétben van.Most 5,5 hónapos,már nem pisil annyiszor,ha kibontjuk,de előfordul.Nálunk eleinte a pampers care vált be,mert az anyatej miatt a kaki nagyon híg,de most,hogy már nagyobb,már csak napi 1-2 kaki van/eleinte napi 6-7 volt/de az nagyobb mennyiségű és kifolyik a pampersből.Liberót vettünk,ott hátul van egy gumicsík,ami megfogja,így nem kell öltözni naponta többször.Viszont a liberó túl vastag,ezért mi többféle pelust használunk,felváltva.
2011. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én fiam kukaca 10-ből 8-szor feláll pelusozásnál :) (azt jelenti, van a hólyagban épp pisi). én mindig ráteszek a kukacra egy kisebb textil pelust, mert imád ilyenkor szembe pisilni, amíg a fenekét intézem. :)
2011. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!