Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik egy 10,5 hós...

Miket eszik egy 10,5 hós baba? Reggeli, ebéd, vacsora.

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

reggeli: tejpép, gyümölcspép, sajt, zöldségpüré.

ebéd: zöldség, főzeléknek amit lehet.

husi:csirke, pulyka -főzve,párolva,

marha, sertés-keveset, csirkemáj heti 1x

vacsi: zöldség, gyümipüré, sajtféle, túró, joghurt-natúr.

A legjobb, ha emellet kap anyatejet is, de ha nincs akkor a lényeg a változatossághoz szoktatás.

2009. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is pont ennyi idős, de tápszeres. A napi kaja a következő.

Reggeli tápszer, tízóraira hús nélküli főzelék és vagy babajoghurt még utánna, vagy gyümölcsös túrókrém. (üveges babakaját eszik mert az én főztömet nem eszi. Valamint túrót igazit meg sajtot nem kap mert volt a családban allergiás) Ha én készítem a gyümit akkor alma, szilva, barack és ezeket variálom glutén mentes kekszel.

Ebédre tejpép

Uzsonnára húsos főzelék

Vacsora Sinlac.

2009. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát most írok egy harmadik verziót. :)))

Anyatejes a kislányom így a nap szopcsival indul. Tízóraira tejpépet, gyümölcsöt keksszel, rizzsel vagy gesztenyével kap, esetleg natúr joghurt gyümölccsel. Az ebéd általában húsos (nálunk még csak a csirke meg a pulyka megy, elvétve máj) főzelék. Az uzsonna főzelék, baba puding vagy baba joghurt. A vacsora többségében tejpép (több helyen is olvastam, hogy a gyümölcsöt már ilyenkor nem jó adni, mert éjszaka erjed a pocakukban és nem hagyja őket aludni).

Remélem, tudtam segíteni.

2009. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, kihagytam a gyümölccsel összeturmixolt túrót, az is nagyon menő reggel.
2009. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyatejesek vagyunk mi is.

reggeli: cici

tízórai: sinlac gyümivel

ebéd: húsos főzelék (üveges, mert az én főztömet nem kéri) - májat, sertést még nem evett

uzsi: gyümi gabonával vagy rízspehellyel

vacsi: főzelék - többnyire nem húsos, de van amikor igen.

fürdés után, lefekvés előtt: cici

hajnalban: cici

2009. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajnali: tápszer (kb. 100 ml :-( )

Reggeli: 1 db virsli kenyérrel, vagy 1 szelet sonkás szendvics (vaj/sonka) + 1 db Danonino

10órai: Gyümölcs darált keksszel, vagy Natúr aktivia gyümölccsel, mindenképpen vmi gyümölcs

Ebéd: főzelék hússal - lencse, spenót, brokkoli, tökfőzi, paradicsomos husi, stbstb

Uzsonna: vagy újra főzi, mint ebédkor, vagy gyümölcs, pl. 1 db narancsot simán bevág, vagy túrókrém

Vacsi: tejbegríz, vagy tejpép (elalváshoz pár korty tápi)

2010. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!