Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Vertétek"már el utcán a...

"Vertétek"már el utcán a gyereketeket? Nem szóltak-magyaráztak emiatt idegenek? (vénasszonyok pl)

Figyelt kérdés
nem olyan verésről beszélek,mielőtt félreértené valaki...hanem pl mikor nagyon hisztizett,és rácsaptatok a fenekére-kezére...stb,ilyesmire gondolok.És ahol látták is,szólt-e már nektek valaki hogy "miért vered-bántod azt a gyereket" pl?
2011. máj. 13. 23:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Off: Engem életemben 2x legyintett pofon anyukám, annak is oka volt, most is emlékszem rá. Pedig hisztis baba voltam, mégis szófogadó tini lettem és felnőttként is nagyon tisztelem, jó a kapcsolatunk. Remélem, sosem fogom megütni a gyerekem, - bár még csak most közelít az 1 éveshez - legyek akármilyen dühös vagy ijedt. Nem a múló fizikai fájdalom számít, hanem nem akarom, hogy hosszútávon azt tanulja meg, hogy "visszakézből" kell megoldani a problémákat.

De nem szoktam utcán legyintésért beszólni.


Ez meg (sarkított persze) de egy jó videó:

http://www.youtube.com/watch?v=KHi2dxSf9hw

2011. máj. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem kellett rám szólni, mert nem verem a gyerekem és ő cserébe meg nem hisztizik az utcán.
2011. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom de ha hisztizik pár válaszoló gyereke ti végigvonszoljátok az utcán?mert olyankor én hiába probálkozom szép szoval,el se jut az agyáig.

Én egy ideig tűrök,kaptam is olyanokat h igazán rácsaphatnék a fenekére...szoval pont az ellenkezője...

2011. máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
22%

egy atyai, anyai fenékreverés jó időben igen is csodát tesz!

Az csak duma, hogy nem csapok oda! Azt hiszem mindenki volt már olyan helyzetben, hogy utcán vagy bevásárlóközpontban hisztis gyerekkel találkozott. Ha anyuka nem foglalkozik a gyerekkel, akkor mindenki anyukára néz és azt gondolják: kedves szülő! csináljon már valamit a gyerekével! Ha hagyom. hogy hisztizzen, akkor az nála azt jelenti: meg van engedve!

2011. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes, IGAZ válaszokat!Mint irtam,én sem verem a gyerekem,és direkt idézőjelbe raktam,meg lejjebb el is magyaráztam,de látom sokaknak még igy is nehezére esett értelmezni....de aki felfogta miről beszélek,azoknak köszönöm,és teljesen egyetértek!Sokszor hagyom rá én is ha hisztizik,ha itthon ha az utcán,de mikor már az épségéről van szó,akkor igenis rácsapok a kezére vagy a fenekére,és lám,megtanulja hogy többször azt nem csinálja,mert balesetveszélyes.
2011. máj. 14. 09:33
 16/26 anonim ***** válasza:
biztosan mindkét félnek igaza van, de „hasznos” pofonnal még én sem találkoztam életemben. Kétszer csaptam rá eddig a 16 hós fiam kezére, egyszer azért, mert a beindított mosógép gombjait nyomogatta, egyszer pedig azért, mert a kórházban este a villanyt gyújtogatta és nem tudott aludni a másik ágyon lévő baba. Utcán nem kompromittálom magam azzal, hogy rácsapok a gyerekre, mert úgyis csak sírni kezd. Ha nem arra akar menni, amerre én és hisztizni kezd, felkapom, megforgatom, attól nevetni kezd, elterelem a gondolatait és ha leteszem, megint tudunk jó irányba menni. Nekem az jön be, ha elterelem a gondolatait.
2011. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

ezt annyira bírom :) SOHA NEM ÜTÖTTEM meg a gyerekemet, soha nem csaptam a fenekére és hazugnak neveztek :) persze ha nektek ettől könnyebb a lelkiismeretetek, nevezettek annak aminek akartok.

nem, nem hagyom hisztizni, lehet a hisztit kezelni, és ha épp egy bevásárlóközpont közepén kezdene el hisztizni és valaki odaszólna, hogy csapjak már a gyerekemre akkor visszakézből olyat adnék annak az embernek...

soha nem fogom megütni a gyerekemet, engem egész gyerekkoromba agyba-főbe vertek, lehet van különbség egy odacsapás és egy verés között de ezt az én gyerekem nem fogja megtudni :)


Mollyka, ilyet az én gyerekem is csinált mikor kicsi volt és bizony 200x is elvittem onnan és elmondtam neki miért nem szabad. van ilyen anya is de persze tudom, hazudok... :D

2011. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
bocs, nem Mollyka, hanem MOLLY!
2011. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%

miért van napi ezer ilyen veréses kérdés?

Te vered a gyerekedet?

Minek kérdezel ilyet? Hogy vitát robbants ki?

normális ember nem veri meg a gyerekét és kész.

2011. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A fenekére "szoktam" csapni, ha nagyon kihúzza a gyufát. Utcán nem ütöttem meg soha, de igen, végighúztam már a földön.

Megforgatni nem bírom, mert baromi nehéz, nagy gyerek.



Én tisztelem és le a kalappal azok előtt, akik csak szóval tudják fegyelmezni a gyereket, sajnos ez nálunk nem megy, és nem igaz, hogy abbahagyta. Mértem, egy óra 22 percet üvöltött a gyerek, aztán okádni kezdett a sírástól, mindez azért, mert nem adtam neki oda az ollót. Legközelebb egy nyaklevessel jutalmaztam a hisztijét, rögtön elhallgatott és azóta sem nyivákol az ollóért.


Most már lassan három éves, százszor könnyebb, sok mindent megért, de ha bedurcázik, ugyanúgy tesz a fejemre.


Ja, bocsánat, egyszer rácsaptam az utcán. Boltban voltunk, pont fizettem, mikor kirántotta a kezét, kiszaladt az üzletből, ki az útra, az autó meg jött, egy tanulókocsi meg ott bénázott a parkolóban.

2011. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!