Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Vertétek"már el utcán a...

"Vertétek"már el utcán a gyereketeket? Nem szóltak-magyaráztak emiatt idegenek? (vénasszonyok pl)

Figyelt kérdés
nem olyan verésről beszélek,mielőtt félreértené valaki...hanem pl mikor nagyon hisztizett,és rácsaptatok a fenekére-kezére...stb,ilyesmire gondolok.És ahol látták is,szólt-e már nektek valaki hogy "miért vered-bántod azt a gyereket" pl?
2011. máj. 13. 23:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Hát,én nem értek egyet azzal,hogy ráütünk,ha hisztizik.A lányom lassan 11 éves és talán kétszer ütöttem rá,de azért is szégyellem magam.Pedig nem egy könnyű eset,iszonyú eleven,akaratos,önfejű volt kicsinek is.Mégis megoldottuk szépen a dolgokat,próbáltam mindig elmagyarázni neki,hogy miért nem.Ha volt hiszti-mert volt!-azt is lerendeztük,ha néztek az emberek hát nézennek...Egyszer mégis megtettem,a fenekére csaptam,kb másfél éves volt és az üvegajtót ütötte,többször rászóltam,de semmi.Elvesztettem a fejem,rácsaptam,ő jót nevetett,mert nem tudta,mi az,és mivel már szépen beszélt,mondta nekem:anya,még,játszunk!Mindenki úgy csinálja,ahogy gondolja,én nem ütöm meg.Látom az osztálytársain,akiket otthon megütnek,ha büntetni kell,mennyi problémát okoz is ez .Én nem hiszek ebben,hogy ez a helyes nevelési eszköz,viszont lényegesen egyszerűbb,mint elmagyarázni a gyereknek a dolgokat.Azt viszont láttam,hogy mennyi problémát okoz ez az oviban-isiben később,mert a gyerekek is minden problémát veréssel oldanak meg,amit ők otthon tapasztalnak.Nem nevelésre használjuk,csupán a bennünk felgyülemlett feszültséget adjuk így ki magunkból.
2011. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
49%
Én sem verem a gyerekemet, de ha nagyon hisztizik, rosszalkodik, akkor azért rácsapok a kezére, vagy a fenekére. Ha ez az utcán történik, akkor is. Még nem szólt be senki, de ha megtenné valaki, akkor se érdekelne különösebben.
2011. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
ma 10:45-ös,55%-os nak irom:Te vagy nem tudsz olvasni,vagy tényleg ennyire analfabéta vagy....de nem irom le kb negyedszerre is csak a te kedvedért...olvass,utána beszélj hülyeségeket.....te csinálod itt a vitát az értelmetlen "válaszoddal"...nem hiába van 55%-od.....gondolom máshol is osztod az "észt"....
2011. máj. 14. 22:01
 24/26 anonim ***** válasza:

Arról nem szólt eddig a dolog, hogy mennyi idős gyerekről beszélünk. Igaz, egy jól irányzott maflás jól tud jönni, akár nevelőcélzattal is, de mindezt nem babán "gyakorolni" mert annak nincs értelme sem. Egyérszt a gyerek lehet hogy játéknak veszi, másrészt ami ennél nagyobb súlyú, hogy azt a mintát látja, hogy ha nem tetszik valami, vagy nem úgy történik valami, akkor ütni kell. Anya is rámcsap ha nem fogadok szót... hát akkor én is rácsapok anyára, pistikére, akárkire, aki nekem nem fogad szót.


Én is bajban vagyok az egyévesemmel, hogy hogyan nyomatékosítsam hogy nem dobáljuk anyut fejbe a kockával, nem szabad a konnektorba turkálni, nem szabad a lépcsőre felmászni, amikor vásárolunk nem érünk el vele célt ha hiszti van, stb.

Naponta 100x elhangzik a "nem, nem szabad" és szerintem ez még így lesz egy darabig.

Ha pl. tescoban kezdi a hisztit, akkor tök nyugodtan mondom neki, hogy hajrá, hangosabban, ezzel nem ér célt, stb. Persze még 1 évesen nem hiszem hogy érti, de azt megértené azonnal, hogy ha nem tetszik valami, csapni kell

2011. máj. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát,igen.Ebben a kérdésben mindenki nagyon okosan tud ítélkezni.Abban az egyben meg biztos lehetsz,ha a gyerek hisztizik,akkor ha rácsapsz,akkor azért,ha meg nem akkor azért néznek rád szúrós szemekkel az utcán.
2011. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
11/25.A gyereket nem az utcán kell"nevelni".Az a baj,hogy otthon sok mindent megengednek neki,söt jót derülnek rajta, milyen "cuki".Ha elmegyünk otthonról, elmondom hová megyünk,pl. bevásárolni, és nem nyulunk semmihez,mert nem fogsz kapni semmit.Látom, sok gyerek pakolászik a polcokról, az anyuka meg egykedvüen szemléli karban tett kézzel.Ezen aztán ki tudok akadni.Ez a gyerek neveletlen!!Ha valaki rászól, a gyerek elkezd hisztizni,és nem érti, most mi a gond?Hiszen otthon is kirámolhatom a szekrényt, leszaggathatom a függönyöket, akutya nem szól rám. Aztán mérges lesz,pardon "megsértődik", és elkezd ordítani,a vehemensebbek a földhöz verik magukat.Szép látvány. Vizsgázik a szűlő!!! Ilyenkor lehet a szűlönek pirulni, mert mindenki őket nézi.Szerencsére ilyen eset nálunk soha nem fordult elő.A gyerek, ha értelmes, megérti, amit otthon elmagyarázok neki szépen, és nem hoz kellemetlen helyzetbe, sehol.Ha nem, ott keményebben kell fogni, nem ráhagyni mindent, mert vérszemet kap, és kezelhetetlen kölyök válik belőle.
2016. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!