Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesen 85 centis,9 kilós...

2 évesen 85 centis,9 kilós kislány méretei normálisak?

Figyelt kérdés
Előbb tettem fel kérdést, nem tudom miért, azt írtam, hogy egy éves kislány...
2011. máj. 13. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem átlagos, de normális. :)
2011. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előbb válaszoltam a kérdésedre:).

A kislányom 1 éves, 81cm, 11kg. A játszótéren, ahová járunk, a 20 hós körüli babák ekkorák.

A szomszéd kisfiú közel 3 éves 87cm és 9,5 kg. Szopott 1,5 éves koráig, jól eszik(az enyém alig). Mindenféle vizsgálatokon túl vannak, teljesen egészséges, értelmes. A szülők átlagos testalkatúak, nem kicsik(175cm, 165cm) de állítólag az anyuka is mindig a tornasor végén állt.

Szóval: van ilyen.

2011. máj. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A magasság és a súly is függ a szülők adottságaitól, a születési súlytól és hossztól, befolyásolja az esetleges koraszülöttség és még számos faktor. A testhossz az 1 évben ÁTLAG 2cm-rel nő havonta, a 2. és 3. évben 10 cm-rel évente, tehát egy időre 51 cm-rel született babának 24 hónapos korára a "nagykönyvben megírt" értek a 85 cm. A születési súlyukat a babáknak 1 éves korára kéne megháromszorozni, de ez is csak átlag. Ez alapján a 9 kg kevésnek tűnik, de normális is lehet, amennyiben a gyermek megfelelően növekszik és fejlődik, egészségesen táplálkozik, aktív, energikus.
2011. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
158cm és 48kg vagyok a férje 173 cm és 72 kg picik vagyunk,a férjem meg izmos nem kövér.Nincs is nagyon ilyen a családban de a fiunk 3340g és 51 cmel születtett 39+6napra és 2 évesen kereken 14kg és 93 cm volt.Anyatejes volt és sosem etettem agyon.Viszont ez a súly ez 17 hónapos kora ót amáig is áll neki csak nyúlik.A 9 kg szerintem egy kétévesnek kevéske de lehet hogy alakti örökölt adottsága. megnézetném a gyerekorvossal azért vérvétel stb.hogy nem e vérszsegény.Bár most jut eszembe a sogoromék lánya 105 cm és 5lesz juniusban és csak 17 kg...Elég vékonyka és semmi baja azon kivül hogy álllandóan meg van fázva .
2011. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez a súly kevés. Ez kb egy 1 éves gyerek súlyának felel meg. A magasságaviszont teljesen rendben van. Keresztlányom 2 évesen 12 kg volt, a fiam pedig 14 kg.
2011. máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 1 évesen 68 cm volt és 7800 gr. MOst 2,5 éves, 83 cm és 11 kg. Teljesen egészséges, okos csajszi.

Ezzel szemben a fiaim 9 hósak, 69 és 71 cm-ek, és 7200 és 8200 grammok.

Egyik ilyen, másik olyan géneket örököl. :-)

2011. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ti mekkorák vagytok? mi átlagosak, és a kislányom 90 cm és 13 kiló, nem sovány. nekem kicsit kevésnek tűni, de mondom attól is fgg ti mekkorák vagytok. amúgy az enémy 1 éves koráig szinte csak szopott, aztán megjött az étvágya, jó evő.
2011. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 évesen lányom 77 cm és 9 kg volt. Nem mondanám soványnak, mondjuk csinos. :-)

A cm biztos rendben van nálatok, de a súlyát kicsit keveslem. Doki nem mond semmit?

2011. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!