Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levagatnad 1 eves kislany...

Levagatnad 1 eves kislany hajat hogy erosodjon vagy surusodjon?

Figyelt kérdés

ha igen akkor mekkorara?

lesz e eredmenye?


2011. okt. 4. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
mi levágattuk, 6mm-re... és lett eredménye, rengeteget erősödött a haja. és cuki volt úgy is. a nyarat végigcsináltuk ilyen mini hajjal, most növesztjük. szerintem gyorsabban is nő neki, de erősebbnek tuti sokkal erősebb lett és dúsabb. nagyon szép haja van.
2011. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
A kislányomnak a feje tetején megmaradt a születéskori hosszú haja, oldalt hajat váltott. Mi sokszor vágattuk le a haja végét, hogy erősödjön és sűrűsödjön.Az az igazi szálló, kis vékony hajszálai voltak, mára már (20 hó) erősebb, és látványosan dúsabb a haja. Úgyhogy nekünk bevált. Teljesen levágatni nem engedtem volna, mindig csak a végéből egy kicsit.
2011. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem azért nincs szívem levágni,mert gyönyörű göndör fürtjei vannak és félek, hogy utána már egyenes lesz :-(

Viszont nem sűrű a haja, előbb-utóbb vágás lesz a vége.

2011. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
attól, hogy levágod, nem lesz több haja, hiszen a vágás nem befolyásolja a hajhagymák mennyiségét. Többnek, erősebbnek is általában addig tűnik, míg nagyon rövid a haj. Persze, a ti dolgotok...Én soha nem vágattam le rövidre a lányom és a fiam haját. Eleve hatalmas hajjal születek, nem lettek kopaszok, láthatatlanul váltottak hajat.Most már kamaszok és mindkettőnek iszonyú sok haja van...
2011. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen miatt NE vágasd le, mert tévhit. Nekem 3 éves koromig mindig tövig nyírták lány létemre, hogy erősödjön, de ezzel csak azt érték el, hogy csúnyák a babakori képeim, ugyanolyan gyenge a hajam még felnőtt fejjel is. A vágás az égvilágon semmit sem befolyásol, mert nem hat a hajhagymákra. Ellenben a vitamindús étrend, és a genetika igen. Mást nem lehet tenni. És ha vékony szálú haja lesz, az sem hátrány, nekem még egy hetes nemmosás után is selyemtapintású :)
2011. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó válaszolónak igaza van, a haj csak erősebbnek tűnhet ha rövidebb, de attól még az ugyanannyi és ugyanolyan. És ne vágasd le. Mindenki me fogja kérdezni, hogy kisfiú-e vagy kislány. Nekem a szüleim 9 éves korormig rövid hajat vágattak nekem, hogy erősödjön. Brrrr. Utáltam. Egy kislány legyen kislányos.
2011. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Hááát, kislánynak nem biztos hogy levágnám most hogy jön a tél. Attól is függ, hogy milyen a haja. Ha szép kis göndörös, akkor szerintem még ne. De ha nagyon gyengécskének érzed, akkor vágjatok belőle. Nekem kisfiam van, tavasszal töltötte az 1 évet, és nyár elején levágtuk neki jó rövidre, mert már lógott a szemébe a haja, felcsatolni sem lehetett, met ugye fiú, másrészt a meleg miatt kényelmesebb is volt neki, és nem értek egyet az utolsó válaszolóval, mert igenis látványosan erősödött a haja, és dúsult is. És nem azért mert rövid volt, mert elég gyorsan visszanőtt majdnem akkorára mint mikor levágtuk, és jóval erősebb, dúsabb volt a tapintása, mint korábban.
2011. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

ma 13:46


Én elhiszem, hogy dúsult, de nem a vágástól, mert az biológiai lehetetlen :) Egyszerűen ilyen sok pici genetikája, hogy egy gyengécske haj látványosan erősödik pár hónap alatt, másrészt ott volt a nyár, evett egy csomó vitamint és hasznos tápanyagot, persze, hogy dúsult a haja. De aki szerencsétlen genetikát örökölt (mint én), annak aztán tövig lehet vágni évekig, ehetek akármennyi tápanyagot, egy picit sem fog erősödni.

2011. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%

Decemberben volt 1 éves, és volt kb 10 szál haja, az viszont jó hosszú a feje búbján. Fogtuk a gépet, és lenyírtuk kb kopaszra (vagy 1 centisre). Ezután valahogy az egész egyszerre elkezdett nőni szépen egyenletesen, mire nyár lett, egész kis formás haja lett, már tudtunk beletenni hajcsatot is. 2 évesen meg gyönyörű fürtjei lettek.

Én nem bánom, hogy akkor letúrtuk neki rövidre, nagyon jót tett neki. Ráadásul hogy tél volt, alig látszott, hogy olyan rövid, mert mindig sapka volt rajta.

Úgyhogy én levágatnám, én azt mondom.

2011. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
13:55-ös. Nem a nyártól meg a vitamintól erősödött a haja, hanem a vágástól, mert 1 hétre rá már lehetett tapasztalni az erősödét. És genetikára sem fognám, mert úgy látom az én hajszerkezetemet örökölte, ami nem éppen a legjobb, ellentétetben az apja szép dús, sűrű hajával. Ilyen pici korban igenis a hajvágástól sűrűsödik, és erősödik is a haj, persze csak a vágást megelőző állapothoz képest, nem haladja meg a genetikai adottságokat. Ezt most úgy értem, hogy azzal teljesen egyet értek, hogy később, idősebb gyerek korban, illetve felnőtt korban is olyan haja lesz csak az embernek, mint amilyenre genetikailag képes, nem függ attól, hogy gyerek korában mennyit, és milyen rövidre vágják. Nem lesz érdekes, hogy 1 évesen, vagy csak 2 évesen vágták le először, mert tényleg az adottságok diktálnak ebben. De, mikor az első hajacskát levágják, az tényleg erősödést eredményez, mert előtte azért sok kisgyermeknek csak gyengébb hajszálai vannak. Utána a többi vágástól már nem fog, vagy csak kis mértékben, de az elsőtől igenis megváltozik a hajszerkezetük. Az én kisfiamnak is mint mondtam határozottan észrevehető volt a változás. Utána még lenyírtuk 2-szer, mert hosszan eltartott a meleg, és gyorsan nőtt a haja, és azoktól már nem változott semmi, csak az első vágástól.
2011. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!