Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam a nem kötelező...

Beadassam a nem kötelező oltásokat?

Figyelt kérdés
A pneomococus, és a rota vírus elleni oltásokra gondolok elsősorban. A rota vírus elleninél csak az árával van bajom, mert úgy hallottam 37.000 Ft (az viszont megnyugtat, hogy a szájába cseppentik és nem szurják meg), de a pneomococus elleni oltást, a 3 hónapos korban kötelezővel adná be az orvos. Azt is nehéz végignéznem (és közben lefognom a babát), mikor a kötelezővel szurják meg, nemhogy kétszer egymás után. Viszont ezek az oltások őt védenék a betegségek ellen. Nem tudom mit tegyek, tanácstalan vagyok.
2009. márc. 12. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
én a helyedben a pneumot beadatnám, a rotát nem. vagyis én ezt tettem:)) aztán bárányhimlő, később kullancs. Ja! és meningo ellen.
2009. márc. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is a rotán variálok kezemben a recept de félek az utáni reakcióktol olyan picik még, de a másik fiammal kiskorban nagyon sokszor hánytunk.stb. így én is meg örültem a kanalas oltásnak csak félttem őt, a másikat se gondoltam beadatni de az orvos határozott.Bírja a szervezet ezt a sok oltást?Na meg ott a kullancs elleni is.
2009. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pneumo ellen mi beadattuk. Egyszerre kettőt kapta az én fiam is, egyiket egyik lábba, másikat másikba. 5 perc után ő már mosolygott, én még otthon is sírva fakadtam. De szerintem még mindig így volt könnyebb, mint kétszer menni szurira, így egy kalap alatt letudták a kettőt. Rota ellen nem adattuk be. A védőnőm azt mondta, azért a rota nem olyan gyakori, hasmenése bármitől lehet a babának. És mivel nincs másik gyerkőc, nincs akkora veszélye, hogy hazahozzon valami fertőzést.
2009. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
a bölcsiböl, játszóházbol, óvibol hozzák hazza nem az utcárol a betegsséget amig nem jár közösségbe nem sok gond van
2009. márc. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pneumococcus ellenit, meg a Meningococcus ellenit érdemes beadatni, a rotától nagyon-nagyon sok kisbaba beteg, a bárányhimlőt én nem adattam be a gyerekeimnek, mert jobb ha átesnek rajta, ráadásul a kutatások során kiderült hogy nem is biztos hogy nem kapják el a bárányhimlőt a beoltott babák, és nem is életre szól, nem is elég egy oltás ismételni kell, úgyhogy jobb az ha átesik a gyerek a bárányhimlőn, főleg ha kisfiú. Az én gyerekeim gond nélkül átvészelték a bárányhimlőt az egyik 5.5 évesen a tesója 11 hósan.

A kullancs ellni oltás is jó ha sokat kirándultok, de azal még szerintem várj ahhoz még a 3 hós babád kicsi. Ha mengococcus ellen oltatsz 1 éves kora után elég egy oltás, egy éves kor alatt meg ismételni kell.

2009. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. meningot igen, 1 év után adasd szerintem is, úgy 1 szuri lesz, a bárányhimlőt elkaphatja szurival is, de abban nem a pöttyök a vészesek, hanem a szövődmények. szóval ez nem csak átesik rajta a gyerek dolog... kullancsot is 1 év után, de a 2éves kort is nyugisan megvárhatod vele.
2009. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!