Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15 hós kötelező oltástól...

A 15 hós kötelező oltástól lett valaki babájának komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Nemsokára esedékes lesz nálunk is, de ha rá gondolok egyszerűen össze ugrik a gyomrom. Annyi rosszat hallottam erről az oltásról, konkrét eseteket viszont nem ismerek. Szívem szerint be sem adatnám, de nem hagynak választási lehetőséget.
2011. okt. 18. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanígy rágörcsöltem én is, de semmi baj nem volt!!!

Csak egy kis kiütés.

Ezek után rájöttem, hogy fölösleges előre stresszelni!


A 18 hós oltás után lett egy pici láza, de csak aznap este. Pedig a doki azt mondta, hogy láz nem várható! :)


Reméljük, Ti is megússzátok!!!

2011. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én sem vagyok túl nyugodt, igaz 10-én viszem a lányomat. viszont ő a 2. és a 4. hónapos oltásnál is belázasodott. gondolom várható : láz, kiütés, álmosság....vagy ki tudja?
2011. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is tartottam ettől az oltástól,mert annyi mindent olvastam róla itt.Aztán megkapta a lánykám,és semmi mellékhatása nem lett,még láz sem.Ne aggódj.
2011. okt. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia!Én is paráztam,krbe is kérdzgettem a gyerekes brátnőket,senkinek semmi baja nem lett.ez a rubeola oltás ha jól tudom.aztán megkapta a lánykám is,eltelt 1 hét,már meg is feledkeztem róla,aztán 39-40 fokos láza lett majd 4 napig,a frász kerülgetett,nm tudtuk lenyomni sehogy,hívtuk a doktornénit,ő megnyugtatott,hogy csak az oltástól van.használtunk kúpot,nurofent,hűtőfürdőt,mindent.aztán a 4.nara teljesen elúlt a láza,és csupa pötty lett.aztán pár nap alatt az is elmúlt.ezt az esetet kivéve soha egy oltástól nem lett semmi baja.már a 18 hónaposat is megkapta.gyereke válogatja.azért ne aggódj.
2011. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt semmi gond a 15 hós oltás után. Bár nekünk egyik oltás után sem volt semmi. Egy ismerősöm kisfiának sem volt semmi gond. A nővéremék két lánykája viszont mindketten az oltást követő 2 hétre rá pontosan belázasodott és kiütésesek lettek.
2011. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én is egy héttel az oltás előtt már aggódtam, idegeskedtem, aztán semmi sem lett. nem fájt neki, nem lett sem hőemelkedése, semmije sem fájt, hisztisebb sem lett.

a 18 hósnál viszont nagyon tiltakozott, ezért mivel megfeszítette a lábát, akkor a szuri helyén be is lilult a lába, és estére fájt is neki nagyon. de másnapra már az is "elszállt"


amúgy én (amiatt is, hogy nagyon ráparáztam az oltásra), vettem MMR homeós bogyót, és azt adtam neki. ez kimondottan azért van, hogy ne legyen gáz a szuri után. és lehet, hogy ez segített.


nekem a solymári patikából volt, sógornőm vette... nem tudom, pontosan honnan lehet beszerezni amúgy.

2011. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi holnap megyünk,remélem gond nélkül átvészeljük és a következő 1 hetet is,amikor még várható a mellékhatás.eddig egyik szurinál se volt láz,se semmi..
2011. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Múlt hét kedden kapta meg a kislányom. Én is nagyon aggódtam, bár eddig egyik oltástól sem lett semmi baja. Szerdán és csütörtökön nyűgösebb volt, kevesebbet evett és csütörtökön volt egy kis hőemelkedése, de ennyi volt.
2011. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

csüt-n kapta a fiam 15 honapost, hazaértünk és negyed orára

39,7 volt a láza, már már jobban van doki szerint nem attol (haha) aznap álmos volt és nyügös de egyenlöre ennyi, ugye még csak a 4. napon vagyunk.

2011. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovacs magdolna2 ***** válasza:
Az oltasok mellekhatas akár egy autoimmun betegséget is elohozhat évek múlva főleg hogy higany és alumínium is van benne. Ezek mind mérgek mint tudjuk.
nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!