Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mennyi idős korától...

Babátok mennyi idős korától olvastatok neki este mesét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy megszületett, mindig duruzsoltam neki. Ez hol mese volt, hol csak "beszélgettünk" (azért az idézőjel, mert ő válaszolni persze még nem tudott) hol énekeltem neki, hol mondókát, vagy verset mondtam, mikor mi jutott eszembe. Konkrétan esti mese nemigen volt, mármint abban az értelemben, hogy minden este csak mesélek neki. Volt olyan is, hogy valami érdekesebb történt vele aznap, mint akár a kedvenc meséje, és az persze felülírt mindent. VAgy mikor nagyobbacska lett, akadt velemi gondja-baja, és azt vitattuk meg. Beszélgess vele, az a fontos.
2011. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
onnantól kezdve, hogy hazajöttünk a kórházból :) 3napos kora óta
2011. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak sokáig minden este mondókáztam. Aztán elkezdte egyre jobban követelni, mindegyik után mondta, hogy még, még, meg vezényelt, hogy nuszi - nyuszisat mondjam, stb. Szóval észrevettem, hogy felélénkül tőle. (A mondókák olyan pattogósak valahogy.)

Úgyhogy 17,5 hónaposan kezdtük el, hogy lefekvés előtt egy kemény lapos könyvből olvasok neki. Az ölemben ül, közben issza a tejitalát. Elolvasom neki ami az adott oldalon van, majd megbeszéljük, hogy miket lát a képen. Mi van ott, mit eszik a nyuszi, mit csinál a béka, stb... Azokat szereti a legjobban, amiben az állatok elmennek a végén aludni.

És érdekes, de az első ilyen este elolvastunk egy könyvet, és szó nélkül lefeküdt aludni. Nem követelt többet, nem pörgött fel tőle, így azóta esténként csak mesélünk. 19,5 hónapos

2011. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Születése óta. Persze akkor csak magyaráztam neki, meséltem a nap dolgait, meg mindent, ami eszembe jutott. Aztán kb. 1,5-2 éves kora óta minden este olvasunk neki mesét.
2011. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!