Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alszik el egy év körüli...

Hogy alszik el egy év körüli babátok? Én már teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Mióta megszületett kész tragédia az altatás. Kivéve nagyjából 3-4 hetet. Ekkor sikerült azt elérni hogy egy kedven játékkal lefektettük aludni, annak gagyogott egy kicsit, és elaludt. Viszont ezt a fogzás felborította, úgyhogy most állandóan azt játszuk hogy amikor álmos leteszem a kiságyba. Ha otthagyom, hogy majd elalszik, a végtelenségig üvöltene, hiába álmos már nagyon. Ha pedig bent vagyok szintén nyöszörög, sír, hiába suttogok, halkan énekelek neki, vagy simogatom. És fél óránál előbb nem tudok kijönni a szobájából. Sosem fog tudni "egyedül" elaludni. Már előre görcsölök a következő altatástól amint elalszik. Kérlek! Adjatok ötletet! Mit tehetnék? Egyszerűen nem tudom hogy segítsek neki.
2011. nov. 19. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Próbáltál már neki fájdalomcsillapítót adni?Mert ha fáj neki akkor talán ez is segít.Én magamra tettem ilyenkor és úgy altattam el,aztán be az ágyba.Lehet hogy rád van szüksége,Téged nem akar elengedni.Éjjel alszik?
2011. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kisfiammal ugyanez volt ilyen idős korában,ma 5 éves még sajnos most is gondjaink vannak,alvajár,pavorozik,emellett hiperaktív.


Megfogadtam,hogy a kistestvérnél másképp csinálom,már az elejétől ha sírt is egy picit nem engedtem a férjemnek rászoktatni arra,hoy karban mászkálva szokjon rá az elelvásra,őt nagyon jól sikerült szoktatnunk,ráadom a hálózsákot,a kis ujját a szájába veszi,átviszem a szobájába,tudomásul veszi,hogy ő most aludni fog,egy szava nincs,egyáltalán nem próbálkozik azzal,hogy sírna és próbálkozik.

Kegytelennek éreztem magam kezdetben,de a kislányom most nagyon meghálálja a szoktatást,de ő egyébként is teljesen mámilyen baba volt,nyugodtabb volt sokkal.


Meggyőződésem,hogy különbözőek a gyerekek,tehát nem csak annak tudható be a kislányom jó alvása,hogy jól szoktattam.


A kisfiam a hiperaktivitása miatt alvászavaros a mai napig,mai napig nem alszik el,csak ha lefekszem mellé és beszélgetünk,mesélek.

Nem azért sírt babakorában sem,hogy engem boszantson,egyszerűen ő nehezebben tud megnyugodni,ráhangolódni az alvásra.

Soha nem kezdtem volna el azokat a rituálékat (kétségbeesett próbálkozásokat) az altatásával kapcsolatban,ha ő is mint a kishuga ilyen könnyen elaludt volna,de nagyon nem tudott elaludni,nagyon szenvedett,próbáltam mindent,próbáltam,hogy nem megyek be hozzá,de ő úgy sírt,hogy abból én mindjárt tudtam,hogy őt nem lehet otthagyni úgy.

3 évesen még rajtam aludt el,miközben énekeltem,meséltem el,egyszerűen 1000 féle dolgot kipróbáltam és csak így ment,nem bántam meg,hogy megkapta tőlem ezeket,mert igazolt az élet,hogy mivel hiperaktív ,azért küzd az elalvással és jó,hogy én mint szülő elkövettem mindent amit tudtam,hogy megnyugtassam.

2011. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,annyit még hozzátennék,hogy abban az esetben,ha én a kislányomnak elkezdenék énekelgetni,mikor már nagyon álmos,biztosan ordítana,sírna,mert ő a megszokott hálózsákját,nyugalmát akarná ahogyan idáig megszokta,hogy hagyjam elaludni úgy mint máskor :-) .
2011. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nálunk is elég aktív a kisfiunk. Lehet hogy ez is belejátszik. Az első válaszolónak pedig: Elnézést. Nem voltam elég egyértelmű. Most már kibújt a fogacska. Az csak eltűntette az akkor épp jó rendszert, és a miután kibújt sem állt vissza a régi rend :(
2011. nov. 19. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:

szia! nekem 7 hónapos a kisfiam,egy kedves válaszadó adott tanácsot mert már teljesen kétségbe voltam este,a fiam nem akart aludna se nappal se éjjel,ha el is aludt nagy nehézségek árán többször felriadt.Aztán azt mondta,hogy csináljam azt hogy legyen meg a rendszer amit ugye megszokott nálunk, a fürdés, evés,bele a hálózsákba,majd tegyem a kiságyba,köszönjek el tőle takargassam be, mondjak neki valamit ami az alvást fogja jelenti mint pl.: Jó éjt kisfiam,álmodj szépeket,aztán menjek ki.

majd 5 perc múlva be ne érjek hozzá ,bár ez nekem nem megy mert vissza kell takargatni vagy ha elmászott elrendezgetni őt,mondjam el neki hogy nincs semmi baj aludni kell mert este van anya,és apa is alszik,majd ha sír akkor is menjek ki,és csak 5 perc múlva menjek vissza,és így tovább amíg el nem alszik.3.napra minden rendben lesz.Megfogadtam a tanácsot,és hát nagyon jól tettem kisfiam 1. nap 40perc múlva aludt is ,persze nem sírta azért szerencsére,végig,meg nem volt jó otthagyni de megérte,és végig aludta az éjszakát, 2.nap 6 perc volt 3.nap 1-2 perc nem tudom,mert mikor mentem be hozzá 5 perc múlva már aludt édesen, azóta alszik,néha persze van tiltakozás,de 1-2 percnél biztosan nem több.Még napközbe kéne megszoktatni elég nehezen megy,nagyon aktív mászik,áll,ül,sose van egy helyben ráadásul világos van így nagyon nehéz napközben elaltatni.

2011. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kifelejtettem minden kijövetelnél el kell mondani azt a mondatot ami majd az alvást jelenti és így szépen megtanul aludni
2011. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Napközben csak babakocsiban tudom elaltatni. Este elalszik magától is az ágyunkban, de előtte fél órát dobálja magát. Kiságyban nem tudna elaludni, mert ott rögtön feláll, játszik. Vagy ott is elkezdi dobálni magát, és mindig beüti a fejét.
2011. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nem működne, hogy az ágyatokban aludjon el és utána rakd át a saját helyére? Nekem nincs tapasztalatom a kiságyas altatásban, mert nálunk kezdettől a mi ágyunkban aludt a baba, én így voltam nyugodtabb. Mikor a férjem visszaköltözött az ágyunkba, akkor a lányunknak vettünk egy juniorágyat, most az van összetolva a mi ágyunkkal, így mindenkinek megvan a saját helye. Ekkor volt 1 éves. Eleinte még 20 percet pörgött a nagyágyban a lányunk (még amikor ketten audtunk a nagyágyban), ennyi kellett neki, hogy elálmosodjon. Most 15 hónapos, és este 7-kor leteszem aludni, odafekszem mellé, és pár perc múlva alszik.
2011. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A 14:31-es válaszolót kérdezném hogy este is alkalmazta ezt már az elején is, vagy csak nappal?


Az ágyunkban egyébként még ennél is nehezebb lenne elaltatni, ugyanis ahhoz el kell ringatni hogy oda le tudjam fektetni, de akkor is amint észreveszi hogy a mi ágyunkban van, felül, és le akar mászni, és menni játszani.

2011. nov. 19. 16:09
 10/10 anonim ***** válasza:
ezt az altatást,először este kell alkalmazni,meg tanítani aludni egyedül,nem a szülőkkel saját ágyban,ugyanis nagyon nehéz átszoktatni,minél nehezebb,amikor pár hetes volt szopi után aludt,miután elfogyott a tej csak babkocsiba volt hajlandó vagy kézben ringatás közben,sosem volt nagy alvó de mikor kicsit nagyobb lett kifejezetten unt,és utált aludni,as akkor kaptam ezt a tanácsot,így minden este fürdés,eszik és után alszik is,nappal még több idő rávenni,vagy hintázás közben alszik,de egyelőre annyira nem erőltetem örülök,hogy alszik egész éjjel kb fél 8- 8tól reggel fél 6 6ig
2011. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!