Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy tudta visszacserélni...

Ki hogy tudta visszacserélni az éjszakákat és nappalokat, ha a babája felcserélte?

Figyelt kérdés
Még a kórházban vagyunk, de a kislányom harmadik napja alszik egész nap. Hiába próbálom ébresztgetni, még pelenkázás közben is beájul. Este 11-től ébren van kb. 3-ig, akkor elalszik, és csak enni kel fel. Ezt az ébren töltött időt hogy tudom áthelyezni nappalra? Vagy csak várjak, majd idővel átáll ő is?
2011. máj. 15. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4 hetes babámat este a két etetés közti időben nem hagytam elaludni és így elaludt éjjel. Nappal is próbáld egyszer-kétszer ébren tartani.
2011. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor szültél?hány napos a babád?Mert az elő pár nap, 1 hét még totál "kómás" állapot neki, még a szülés traumája alatt van, szóval nem biztos, hogy ez így marad.

Nálunk 2-3 hetesen jött ki, hogy felcseréli, ilyenkor nap közben felkeltettem 3 óránként, de így sem aludt jól éjjel,igazából elég sokat kínlódtunk, 5-6 hetesen állt be nagyjából.

2011. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerdán szülem, szóval ez még a kómás állapot. Viszont tényleg nem tudom ébren tartani nappal, sehogy! A kisfiammal még működött, ahogy az első válaszoló írta, én is úgy csináltam. A kislányomnál viszont semmi sem jön be. Mégsem kiabálhatok a fülébe... Most még azt remélem, hogy ha hazamegyünk, ott könnyebben átveszi majd a család ritmusát.
2011. máj. 15. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is várj még legalább 2 hetet, szerintem magától is megoldódik a probléma addig.

Ha felkel éjszaka, félhomályban etesd meg, csöndben, minél kevesebb mozgatással, ne beszélj hozzá. Csak akkor cserélj pelust, ha kakis. Utána egyből tedd vissza aludni, persze ha nem sír. Tedd pólyába vagy bugyoláld körbe pléddel.

Nappal viszont próbáld úgy felébreszteni, hogy "felülteted" vagy függőleges helyzetben magadra teszed. Masszírozd a talpacskáját, simogasd az arcát.

Az én babám aluszékony volt, de ő az egész napot és éjszakát átaludta az első 2 hónapban. Akkor még nem olvastam ezekről a módszerekről, nem volt szívem felkelteni, csak ha már 5-6 óra is eltelt két etetés között. Most már máshogy csinálnám...

2011. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezeket az ébresztő módszereket nem ismertem, ki fogom próbálni! :)
2011. máj. 16. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!