Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért megy lábújhegyen? Fog...

Miért megy lábújhegyen? Fog változni? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves lesz,most kezd lépegetni. 2 hete kaptunk egy kompot és néha beleteszem.Kavar vele ezerrel.Észrevettem ha magától is lépeget akkor lábújjhegyen megy.Mostmár igényli ,hogy vezessem.Nem csinálok vele bajt?Fog rendesen a talpán menni?
2011. máj. 15. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De. Ne vezesd, ne tedd a kompba, és hagyd hagy menjen egyedül. Le teszi amúgy a talpát, vagy állni is lábujjhegyen áll?

Gyógytornász anyuka

2011. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Állni rendesen a talpán áll. Akkor egyáltalán nem jó a komp? Szegénykém nem is megy hanem szalad benne és botladozik.
2011. máj. 15. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónaposan kezdett járni,szintén lábujjhegyen.Nem engedte hogy fogjam a kezét,pipiskedett a kertben,elég ügyesen,de én közben másodpercenként szívbajt kaptam,mert ingott előre-hátra :) Egy hét múlva már megtalálta az egyensúlyát és teljes talppal állt.
2011. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne vezetgesd, ne tedd kompba. Magától is meg fog tanulni járni. :)
2011. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi nem vezetgettük, és nem volt kompunk, és nagyon lábujjon járt a kisfiunk. El is vittük megnézetni, és megállapították, hogy nem feszes semmi szalagja. Majd leszokik. Lúdtalp betétet kapott 3 évesen, mert enyhén lúdtalpas. Most 6 éves, és észrevehetően nem jár annyit lábujjhegyen végre. Milliószor rászóltunk. Ugyanakkor volt aki azt mondta, hogy hagyjuk rá. Igazából mikor rászóltunk is csak addig hagyta abba, nagyon zavaró volt, és mindenki megjegyezte. De már látom, hogy múlik, és az orvosok azt mondták nem egy, hogy nincs a lábával probléma.

Ha aggódsz megnézetheted, biztos ami biztos, nincs e feszesség benne, mert azt kezelni kellene.

Kislányunk totál ellentétje, ő meg olyan kis határozottan sarkasan jár :-)

2011. máj. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!