Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért piszkálja, vakarja...

Miért piszkálja, vakarja sokszor a fülét?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos.Amint tudta már használni a kezét,feltűnt,hogy hiába távolítom el a hallójárat szélén megjelenő fülzsírt,rendszeresen piszkálja,mutató ujját hallójáratába illesztve vakargatja a fülét.Sokszor belekap,mert olyan erővel csinálja.Ha olajoztam,még jobban vakarta.Elképzelhető hogy mindkét fülében lenne valami?
2011. máj. 15. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
szia, segíteni nem tudok, csak azért írok, hogy tudd, nem vagy egyedül ezzel. Az én kislányom is ezt csinálja, szintén 8 hós, de már régóta. Én dokinál is voltam, semmit nem talált...
2011. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondtad az orvosnak?

Lehet sok oka, és az is lehet hogy csak rossz berögzödés.

2011. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én 19 hónaposom is folyton piszkálja már egész pici kora óta.A dokink mindig ránéz, de azt mondta, hogy nem lát semmit.Engem is nagyon idegesített, hogy mi lehet vele.

Csak akkor van gond, ha közben sírdogál, vagy hőemelkedés jelentkezik.Akkor is szokta piszkálni, ha torokgyulladása van, és folyik az orra, mert ilyenkor ráhúzódik a fülére (középfül-gyulladás).

Ha nem beteg a babód, és nem pityereg fülpiszkálás közben, akkor csak megszokásból csinálja.

2011. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál,de azt mondta,hogy kizárt dolog hogy egyszerre mindkét fülében legyen valami.Belenézett,de semmi extra.Ha tényleg rossz berögződés akkor mit kezdjek vele?Sokszor még álmában is kivakarja a fülét és arra ébred sírva hogy belekapart...
2011. máj. 15. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
az én picim is vakarja.10 hónapos múlt és már elég régóta csinálja.mutattam dokinéninek,ő kiírt rá egy krémet,ELOCOM a neve.de ez olyan,hogy hatással van a hormonokra is és csak 3 napig kenhettem vele,napi egyszer.azóta néhanaján bekenem,ha már nagyon vakarja.ez a krém elvileg gombára,ekcémára és hasonló dolgokra való...nem tudom,mitől lehet,mert sehol máshol nincs a babámon semmi!!!
2011. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rövidre vágd a körmét, akkor nem vakarhatja ki.

Nekünk úgy volt, hogy kb hasonló korú volt a kisfiam, amikor állandóan piszkálta a fülét, meg a szemét, a férjem meg jól leordított, hogy biztos nem mosom neki rendesen. :S

Aztán kérdeztem a dokit, hogy mi lehet az oka, és azt mondta, hogy most fedezte fel a baba, hogy van szeme, meg füle, természetes, hogy ezt csinálja.

Szóval lehet, hogy a tiéd is ismerkedik a testével.

2011. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A haja nem lóg rá a fülére?Nálunk az zavarta,illetve ha nincs felcsurizva,akkor állandóan piszkálja a fülét.1 éves.
2011. máj. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21:02-es vagyok.

Most, hogy jön a meleg, a fülzsír egy kicsit feloldódik a fülében, és kijön neki ami most belül le van rakódva.Lehet, hogy utána felhagy a fülpiszkálással egy időre.

2011. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem,mert már kezdek izgulni emiatt..hiába mondja a doki hogy nincs benne semmi ....
2011. máj. 17. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!