Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám miért vakarja, piszkálja...

Babám miért vakarja, piszkálja, tépi a fülét?

Figyelt kérdés

4 hós, és elég rég teszi ezt. A füle alatt megnyomkodtam, nem reagált rá fájdalmasan. Egyszer már annyira megvakarta, hogy nagy mennyiségű vér folyt belőle (volt vagy 1 mm a seb) és sokszor úgy belekapaszkodik, és tépi, hogy rossz nézni...

Ez csak egy "nyugtató" funkció, vagy fájhat, viszkethet a füle?

Olyan rossz nézni, hogy tépi...


2008. okt. 21. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak egy rossz szokás. Már ha lehet ilyet mondani ennyi idős babánál.

Nekem például a lányom 4 éves koráig úgy aludt el este, hogy húzta, tépte az ÉN hajamat(nagyon jó volt).

Esetleg ha nagyon aggódsz, vidd el gyerekorvoshoz, vagy fülészetre, ott menézik nincs-e baj. De szerintem nincs.

Esetleg megpróbálhatsz valamit adni a kezébe, talán textilpelust, hátha azt gyömöszölné?

Sok sikert!

2008. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
érdemes lenne fül or gégészhez vinni.Lehet hogy a hallojárat gyulladt vagy néha bedugúl neki és zavarja.Vidd el akkor biztosan megnyugszol.
2008. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet baj, mert ha fájna neki, biztos sírna (a fülfájásnál nem sok minden fáj jobban:(.

De azért jó vigyázni, mert lehet krónikus, kisebb fülgyulladás, és az hosszú távon nagyon nem jó, a hallása is romolhat tőle...

Szerintem vidd el megnézetni szakorvoshoz. Ha nincs baj, csak egy-két órát szántál a nyugalmadra, ha meg van egy kis probléma, akkor még időben elcsíped a betegséget, és nem lesz semmi gond.

2008. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ha nagyon fájna neki vagy gyulladás lenne, nyugtalan és nyugos lenne, nem tudna rendesen enni(szopizni vagy dudózni), ilyen gond valszeg nem lehet. Inkább egy rossz szokás, de esetleg mutasd meg orvosnak, nincs-e eldugulva. Az én 7 hónapos kisfiam nemrég fedezte fel, hogy van fule, azóta játszik vele, csavargatja:)
2008. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mekkor a haja a babának? Nem lehet, hogy az csikizi? Az unokahúgomnál és a szomszéd kislánynál ugyanez volt, amikor levágták a füle mellől a hajat elmúlt ez a "szokása". Azért a fülgyulladást én se zárnám ki..
2008. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!