Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekem besárgult akorházban...

Gyermekem besárgult akorházban, de hazaengedték.5. héten vittem orvoshoz, ahol magas 115,8, és 15,7 volt a bilirubinja. Valakivel történt hasonló? Nem lesz maradandó károsodása?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk 5 naposan volt 400 fölött a bilirubinja,majdnem vérátömlesztést kapott,a váci kh,-ban szúrták el!De most már 8 hósak vagyunk szépek és egészségesek,nincs semmi gond.
2009. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, 120 alatt nincs teendő, legalábbis nálunk, bár nem látszott hogy sárga a gyerkőc négy naposan, megmérték és 270 volt 2 és fél napig szinte végig (egyszer vettük ki 20 percre) kékfény alatt volt és infúziót is kapott és tápszerezni kellett mert nem tudott szopizni(amúgy egyhósan kezdett csak szopizni), így ment le 120-ra és itt hazaengedték, azt mondták ez már normalizálódik,

volt bent egy egyhós baba 100 körüli értékkel az ő bőre viszont sárga volt, de azért betették kékfény alá, de azt mondták nem lesz semmi baja, ő otthon sárgult be,

ezért érdekes a kisfiamon nem látszott szép volt a bőre csak a szemefehérjénél volt icipici sárgás 270es értéknél, az orvos még a kontrolleredmény után se akarta elhinni hogy annyi, a másik teljesen sárga volt 100-as értéknél

és a másik baba és a kisfiam is egészséges

2009. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem besárgult a fiam. Értéket nem tudok, annyit mondtak, határon van, szoptassam, tömjem, hogy tisztuljon belőle. Így szerencsére megúsztuk a lámpázást, normalizálódott a helyzet. Ő nagyon sárgának látszott.
2009. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 70 körül kell lennie a bilirubinjának, akkor már nem sárga és nem is megy vissza. 6. hétig kellene eltűnnie. Szerintem a babódnál nem vészes ez már, szoptasd vagy tápszerezd sűrűn, attól múlik el! Az én lányom 1 hetesen került be a Heim Pálba akkor volt 335 a bilirubinja. Most 9,5 hós, egészséges, jó étvágyú baba, már 8,4 kg.
2009. márc. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!