Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok a 6 hos babamnak...

Adhatok a 6 hos babamnak minden nap olyan fozit amiben csirkemell van? Vagy inkabb minden masnap?

Figyelt kérdés
es a brokkoli mehet minden nap?
2009. márc. 12. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te se ennéd minden nap ugyanazt, max 2 napig. A fiamnak a brokkoli csípte ki a seggét. Annyi féle zöldség van .. Miért nem adsz neki minden félét?Mikor én elkezdtem a hozzátáplálást nagyon sokféle zöldség főzeléket evett hús nélkül. Most már szinte naponta kell neki adnom mert imádja, de nem mindig csirkét! Egy fél éves ehet már halat, pulykát is.
2009. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb, ha változatosan eteted.

Egyészt többféle vitamint/tápanyagot kap, másrészt ilyenkor kell hozzászoktatni őket a különféle ízekhez.

Ha csak néhányféle kajával ismerteted meg, neki, majd ne csodálkozz, ha szörnyű válogatós lesz.


A brokkolival meg tényleg nem árt vigyázni, sok babának okoz gondot, olyankor néhány hét/hónap kihagyás után érdemes visszatérni hozzá.


Pulykából is lehet színhúst adni a babának (ha nincs is hentes ismerősöd), és nem ódzkodsz az üveges kajáktól, akkor nagyon változatos menüket tudsz összehozni: borjú, bárány, nyúlhús stb...


gondolom te sem ugyanazt eszed napokig - a gyerekek is szívesebben esznek változatosan.

2009. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi dokinénink azt mondta, hogy 1 éves koráig a babának minden nap szüksége van húsra, és ha főzeléket adok neki, akkor mindenféleképpen rakjak bele husit.

De ne mindig csirkemellet rakj bele a picinek, váltogasd: egyik nap csirkemell, másik nap pulykamell, harmadik nap hal (halból az afrikai harcsa a legszerencsésebb, mert abban nincs szálka, de ha nem akarsz macerát, akkor üveges halas bébikajcsit adj neki). A brokkolit hagyd, még ráértek vele, mert csak gondot okoz.

2009. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
milyen gondot okozhat a brokkoli?
2009. márc. 13. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!