Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírt annyira babátok, hogy...

Sírt annyira babátok, hogy nem vett levegőt? Mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 17:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sírt sajnos igen! Legutóbb pont a doktornőnél voltunk,szegénykém nagyon megijedt az orvosi szoba miatt. Leraktam a vizsgálóasztalra és a kicsi nem vett levegőt , Én felkaptam picit megráztam, erélyesen mondtam a nevét, de ez sem volt hatásos, így a doktornő elkezdte fújkálni az arcát. Na ekkor vett levegőt újra!

Ez kb. 3-4 hónapja volt. Szerencsére azóta elfelejtett így sírni! :D

2011. máj. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Amikor így "hisztizett" akkor a szájába fújtam mind a 2 gyerkőcnek. Volt,hogy 2-3 x kellett így csinálni,mire levegőt vett.

Hogy mennyire veszélyes,ha valaki nem vesz levegőt?

Nem tudom,igaz e,mesélték: az egyik kislány addig ordított így,míg nem elájult,felpofozták,és nem lett baja.-hát,én inkább fújkáltam őket...


Üdv: 2 gyermekes,23h.pocakos

2011. máj. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónaposan egyszer pár pillanatra elvesztette az eszméletét, mert csak fújta-fújta kifelé a levegőt... Rettenetesen megijedtünk. Másnap a neurológián megnyugtattak bennünket,hogy nincs semmi baja és szerencsére azóta sem történt ilyen. Affektív apnoé a neve a jelenségnek, mindent megtalálsz róla a google-on.
2011. máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Igen, még a télen a huga születése előtt hisztizett, rászóltam, akkor kezdte, hogy nem vesz levegőt, nem vettem észre, mert ott hagytam a hisztijével, ő dobolt a lábával, és egyszercsak elvágódott. Azóta ha hisztizik csak annyit kell kérdeznem, hogy most is lesz bumm? és abba is hagyja ezt a fajta terrort, hogy nem vesz levegőt.
2011. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
igen,pont ma.fordítva ült fel a kis székére,hintázott és fejjel nekiesett a kiságy lábának.ez volt az első baleset,amitől puklija lett.nagyon sírt,nem vett levegőt.2-3-szor az arcába fújtam,így vett levegőt
2011. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező gyereke még kicsi. Mivel babák témakörbe van. A babák nem "terrorból" csinálják. Az én fiam is sírt így. És ilyenkor azt kell csinálni amit előttem már leírtak. Fújni az arcát.
2011. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor nem az volt az első ilyen eset, rosszul fogalmaztam. Egy apró balesettel kezdte jóval előtte, akkor ahogy sokan írták fújtam az arcát, volt amikor csak vízre tért észhez, de az már hisztiből volt, az elején persze aggódó szülőként hűűű, az addigi csendes hisztik mindegyike napjában 200szor direkt ilyenbe ment át, mert megszokta, hogy egy ilyen után "engedünk", és szó szerint terror volt, ezért is hagytam, hadd hisztizzen, hátha nem fajul el a dolog. Érdekes azóta nem volt "fuldoklós" hiszti.
2011. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
igen sírt. eleve korababa is a lányom. nekünk a főorvos mondta hogyha elkezd sírni vagy sír és pirul a feje, de nem jön ki hang a torkán, azaz nem vesz levegőt akkor az arcába kell fújni. a külső hatás megzavarja őt. nekünk mindig bevállt. persze nem durván, de úgy hogy ő is érezze.
2011. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen (volt). azért írom, hogy volt, mert az utóbbi időben nem csinálja szerencsére. Nagyon ijesztő, de én rögtön tudtam, mit kell tenni, úgyhogy én is belefújtam az arcába, és akkor vett rögtön levegőt. Az orvosnál oltásnál szokta még ezt csinálni... :/
2011. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt a cikket, nagyon jó! [link] Az enyémek is csinálták, de szerencsére úgy1 éves korukra kinőtték. Tényleg hatásos, ha ráfújsz vagy amikor "fennakad" a sírása hideg vízzel megmosod az arcát, kiviszed hűvösebb helyre (télen). A hirtelen inger megszünteti ezt az állapotot.
2011. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!