Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adtatok a babátoknak...

Miért adtatok a babátoknak játszó cumit? Sírt? Vagy a cicit kereste? Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés
Én azért adtam,mert este hihetetlen nehezen megy az elalvás.Most pedig egyre többet követeli.És teljesen bele is betegedtem,h cumit kellett adnom,mert úgy terveztem,h teljesen kihagyom az életéből.Erre tessék!:-)
2009. márc. 13. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdte az ujját szopni és nem akartam,hogy erre szokjon rá.Nálunk így sem létfontosságú a cumi,pedig lassan 15 hós lesz.
2009. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is abszolut cumiellenes vagyok, nem akartam adni.

De a december úgy zaljott, hogy az esti elalvástól szímítva félóránként kelt, sírt, és csak cicin nyugodott meg. A mellem már sebes volt, nem beszélve arról, hogy 2-3 órát aludtam egy éjjel. Úgy gondoltam, ez nem megoldás, és cumit kapott. De csak alváshoz kapja meg, nappal nem.

Ha alvásidő van, megkapja, alszik, de egyébként nem kapja meg.

Ha meg nem is bántam, de örültem volna, ha nem találkozik a cumival. De szeretném már lassan leszoktatni róla, mert éjjel többször felsír, és a szájába kell adni, egyedül nem találja meg.

2009. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányo képes volt szinte 10 percenként cicizni. Csak cumizott rajta, nem szopott. Ha nem adtam neki, sírt. Inkább a cumi, mint az ujja. Erről könnyebben le tudod majd szoktatni, mint az ujjszopásról, mert az mindig kéznél lesz:))) Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod! Ember tervez, Isten (gyerek)végez!...)))))
2009. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Reméletem,h többen vagyunk így ezzel.Napközben én sem adom oda neki,csak ha elálmosodik és nem tud egyedül elaludni.Esténként nem tudum mit csináljak,mert 7kor fürdik ,utána szopi és alvás,majd kb 1 óra múlva úgy nézelődik,mint aki órákat aludt.Ezután örülök ha fél 10kor alszik újra.Min változtassak?a baba 4 hetes
2009. márc. 13. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még akkor adtam napközben a szájába,amikor elkezdte csikorgatni a fogát,mert a rágókát nem mindíg csócsálta. A fürdést pedig tedd előrébb.Nálunk is ez volt és amikor elkezdtem korábban fürdettem volt ideje utána kitombolni magát,mert Őt is felpörgette a fürdés csak nem mindegy,hogy 9kor alszik el vagy 12kor.
2009. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! hát én is cumiellenesnek indultam... aztán máshogy alakult sajnos. a fiam iszonyúan sírt ha nem volt cicin, és még pisilni is alig tudtam kimenni. ez ment kb. 2 hónapos koráig. aztán annyira kivoltam, hogy adtam neki cumit, elfogadtam, amit anyukámtól kaptam. (hozzá teszem, sírtam, mert nagyon rossz volt feladni ezt az elvemet, úgy éreztem kudarcot vallottam)

röviddel később derült ki, hogy kevés a tejem... ha előbb rájövök, lehet kikerültük volna a cumit...

De! ami végül enyhített a lelki vívódásomon: anya megkérdezte, láttam-e már cumizó felnőttet. :)

persze én is igyekszem csak akkor adni neki, amikor muszáj. és megfigyeltem, hogy nem is igényli már annyiszor. szóval nem szabad a szülőnek megszokásból benyomni a szájába. előbb keresni kell a nyűglődés okát.

2009. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevés olyan baba van aki nem cumizik.Én megnyugtatás képen adtam neki néha,de az első pár hónapban nem volt cumis.Aztán elkezdte szopni az ujját és azóta inkább odaadom a cumit mindig ha kéri,inkább az mint az ujja.
2009. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!