Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lánynevet adtatok a...

Milyen lánynevet adtatok a babátoknak, és miért pont arra esett a választás? Nem bántátok meg, hogy így hívják? Illik rá a név?

Figyelt kérdés
Nekem eddig nagyon sok lány-,illetve fiúnév tetszik,de nem tudom eldönteni,hogy melyik lenne a legjobb.Ezért szeretnék ötleteket gyűjteni,ki,hogy választott nevet a csemetéjének,és végül mi lett a baba neve?
2011. szept. 20. 16:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg majd én is megírom a kedvenceimet,és kérném a segítségeteket,hogy kinek,melyik tetszik.
2011. szept. 20. 16:11
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem még nincs gyerekem, de már 4 éve a Zselyke név tetszik, és igy is fogom elnevezni a lányomat ha lesz, más nekem nem tetszik.
2011. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Noémi, Rebeka. Egyszerűen ezek tetszettek. De lány nevek közül könnyebb választani egyébként, mint kisfiúknak. :)
2011. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Míg nem tudtuk, hogy kislány lesz-e addig fiú nevekben is gondolkodtunk. Fiú: Csanád, Zalán, Csongor. A kislányomat Zselyke Hajnának fogják hívni. Mindenféleképpen ősmagyar neveket szerettünk volna a férjemmel. Ezeknek a neveknek az eredete magyar és szerintem szép is.
2011. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Több név tetszett, köztük Linda, Lili, Laura, és Noémi. Kaptam barátnőmtől egy babanév-könyvet, ahol le van írva a nevek jelentése. Már erősen húzodtam a Noémi felé. Megfogtam a könyvet, kinyitottam, és elsőre a Noémi névnél nyílt ki. (Gondoltam, ez egy jel :o) ) Majd elolvastam a jelentését: gyönyörűségem, és a név jellemzését is. Innen már egyértelmű volt, hogy Noémi lesz a kislány neve. Már 7 hónapos múlt :o)

Nem bántam meg, errefelé ritka név, és szerintem passzol is a kisasszonyhoz.

2011. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anna Tünde lett.

Még a kapcsolatunk legelején kiválasztottunk két nevet: Anna és Botond, hogy majd így fogják hívni a gyerekeinket - ennek már 12 éve.

Akkoriban nem figyeltünk a szempontokra, nem indokoltuk meg különösebben, csak ezek tetszettek mindkettőnknek és érdekes módon szinte elsőre és egyszerre ezek ugrottak be nekünk. Amikor aztán jópár év múlva odajutottunk, hogy komolyan kellett foglalkozni a dologgal, akkor már meg is fogalmaztuk a szempontjainkat (elég rövid a családnév és magas hangrendű, ehhez passzolnia kellett; fontos volt, hogy ne legyen a közeli családban ilyen nevű gyerek; lehetőleg magyar vagy kellően meghonosodott névnek kellett lennie és olyannak, amit azért külföldön is ki tudnak ejteni normálisan; lehessen becézni, de felnőttként is megállja a helyét)

A Tündét végül a kh-ba való autókázás közben álmodtam meg, de nagyon is szép lett így együtt. Az indok pusztán annyi, hogy végig kistündéremnek neveztem őt pocakbérlő korában, bár nem tudtuk, hogy fiú lesz-e, vagy lány.

Nagyon illik rá a neve, bár az Anna egyenlőre túl komoly hozzá (3 éves), én Ancsának hívom, de legtöbben Annapannának. Egy tündérboszorka egyébként, lobbanékony, szeles, rettentő aktív, és nagyon-nagyon-nagyon eszes.


A fiunk Botond Mihály lett. A második nevét az édesapja után kapta, egyrészt ne legyen csak egy neve ha a tesónak kettő van, másrészt meg mert a párom, az apukája és a nagyapja is Mihály és nem akartuk megtörni a hagyományt.

Őrá is illik a neve, kivételes fizikai képességei vannak, egyébként pedig egy kiegyensúlyozott kispasi (1.5 éves). Sokkal elmélyültebb, mint a nővére, ha nekifog valaminek, akkor a konksággal határosan kitartó és meglepő módon valahogy mindig célt is ér - ha egyszer már elhatározta magát, számára nincs akadály. Szerencsére annál sokkal jobb szívű, hogy kihasználja az adottságait, különben igen nagy bajban lennék, ha pl a nővéréhez hasonló temperamentum társulna ehhez a tanszerű erőhöz.


Talán egyszer lesz harmadik gyerekünk is, listám mindenesetre már van: András, Balázs, Bercel nevek tetszenek, de a lánynevekkel bajban vagyok, mert ami tetszik, az nem passzolna a tesókéhoz: Lilien és Izabella.

2011. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* ehhez a tanKszerű erőhöz *

bocsi, kihagytam egy betűt

2011. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dora Emma nevet kapta a lanyunk.

Okok: 1. hosszu a vezeteknevunk, igy max. 2 szotagu nevben gondolkodtunk.

2. fontod volt, hogy jo jelentese legyen

3. jol csengjen a vezeteknevvel

4. nem tetszenek nekunk a ma divatos kulfoldi nevek, es a viragnevek sem.

Nem bantuk meg, illik a lanyunkra, es sem a bolcsiben, sem az oviban, es most a suliban sincs Dora nevu kislany.

2011. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!