Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Salgótarjáni szülészetről...

Salgótarjáni szülészetről vélemény, tapasztalat? Van fizetős szoba? Ha igen mennyibe kerül? Éjszaka elviszik a babát? Mit kell vinni a babának?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
éjszaka elviszik a babát mindenhol,még a baba mama szobákba is.nem kell vinni semmit a babának,majd csak a hazamenetel napján időjárásnap megfelelő ruha,hordozó
2011. máj. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tavaly augusztusban szültem Starjánban. A babát csak fürdetésre viszik el, egyébként éjszaka veled van.

Fizetős szoba 2 db van: 1 db egyágyas és 1 db kétágyas. Állítólag 2500,-/nap.

Babának vinni kell: rugdalózók, body-k, pelenkák, popsitörlő, ilyesmi.

2011. máj. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont most jöttem haza a kórházból tarjánból,még egyben vagyok de már szültem ott! Mindent vinni kell amire neked és a babának szüksége van lesz,pelus,ruha,popsikrém stb. Persze adnak ruhát szülés után a picire de majd kérik!Én ugy voltam hogy szülésre vittem a kis szüléscsomagot másnap mikor megvolt a baba behozták a másik csomagot amit a babának készitettem!Nem viszik el a babát csak ha vizsgálat van és fürdetés!A szülészet nem vészes ki kell fogni a jó szülésznőt vagy meg kell fogadni egyet! Ha konkrét kérdésed van még szivesen válaszolok!Könnyü szülést kivánok!
2011. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisnita ***** válasza:
100%

Én 2009-ben szültem a Szent Lázárban, már akkor is baba barát volt. Nem vitték el a babát éjjelre sem csak annak aki ezt külön kérte. Igény szerinti szoptatás van és fejni KELL! Akinek van teje azért akinek meg nincs annak azért :)

Akkor még nem volt fizetős szoba legalábbis nem tudok róla, viszont van 3 ágyas és két ágyas. A két ágyasba nem könnyű bekerülni, mikor én szültem a két ágyasban egy ikres anyuka és egy eü dolgozó anyuka volt. A három ágyasba általában a császárosokat teszik, én is ott voltam. Szűk a szoba, de ki lehet bírni. A fürdőszobáktól nem voltam elájulva... Egyrészt mert két szoba közösen használja, másrészt hiába takarítanak minden nap, olyan gombákat össze lehet szedni, hogy az nem mindennapi. :S A simán szült anyukák babái nagy részben fertőzést kapnak. Aki szülés előtt bent van és használja a wc-t, zuhanytót az valószínű megszerzi a gombát és a szülőcsatornában meg kapja baba is. Mikor én ott voltam egy csomó kismamával volt ilyen és egyértelműen meg is mondták nekik, hogy ez attól van :S Szóval nagyon kell vigyázni, wc-re sosem szabad ráülni és zuhanyozni csak papucsban szabad, de ezt majd úgy is mondják a rendesebb nővérkék.

A Zsuzsika nővér (kis husis) nagyon rendes, mindenben segít. Az idősebbek közül van aki mufurc, de a legtöbb rendes. Van egy lapujtői csecsemős nővér engem is ő tanított meg szoptatni, nagyon normális!!! A magas, vékony, szemüveges, vörös hajú nővért nálunk mindenki utálta, nekem szétdurrantotta a vénámat úgy vett vért :S

A cuccaidra nagyon vigyázz, rengeteg a lopós. Mi a szobatársakkal vigyáztunk egymás cuccaira ha épp látogatóknál volt valaki, de a hűtőből eltűnt a dinnyém :D Szebb baba holmikat szerintem ne vigyél be.

Pelust elvileg adnak, de nem mindig van elég, vigyél egy pár db-ot, de kapni fogsz majd csomagot amiben van pár db pelus kipróbálásra (nekem pampers meg libero volt benne)

Ha van fogadott orvosod akkor sokkal kényelmesebb lesz a bent lét.

Ha érdekel még valami kérdezz priviben, szívesen válaszolok.

Minden jót és könnyű szülést!

2011. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én tavaly szültem. Fizetős szobában voltam. Akkor még csak egy db kétágyas volt. Külön fürdő, wc. A szobában külön hűtő, tv, asztal székekkel. 1500.-/ éj volt a szoba ára, ha ketten vagytok kevesebb, úgy emlékszem 1300/éj. A baba egész nap veled van, éjszaka is, ha kéred elviszik. Ahogy előttem is írták fejni kell, ha van azért, ha nincs azért. Ha gondod van a fejéssel, vagy a melleddel a csecsemősök segítenek (nekem a mellbimbóm csomósodott be, a csecsemős nyomkodta ki, ő segített). A babának mindent kell vinni törlőkendő, pelenka, ruhák, takaró. Amit nem kell vinni kifogó, fürdető, popsikrém, hintőpor ilyenek majd otthon. Segítenek, ha kérdésed van, megmutatnak mindent a csecsemősök. Én vittem be mellszívót, nem akartam a közöset használni. A fizetős szobát nem adnám semmiért, nagyon jó volt, nem kellett közösködni több emberrel. A szülésznők is nagyon rendesek voltak. Sok embertől hallottam rosszakat, de nekem csak jó tapasztalatom volt a kórházban. A 2. babámat szültem ott, az elsőt 9 évvel ezelőtt, akkor sem volt semmi problémám a szülészettel. Könnyű szülést kívánok Neked!
2011. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm szépen mindenkinek a választ:)

Ti elvitettétek a babát éjszakára?Vagy ha sírt megszoptattátok egyedül?

2011. máj. 21. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én január 4-től 17-ig feküdtem benn a szülészeten.

Hát nagyon sok volt az a két hét, de megérte.

Amit tapasztaltem

-mindent vigyél a babának, pelenkát is csak akkor adnak, ha valami miatt nagyon kell

-ruhát vigyél, csak a születés után adnak rá kórházit, de jobb is :)

- van egy és kétágyas szoba

2500/ fő, ha ketten vagytok akkor 2300 ha jól emlékszem

aranyat ér

már a felvételnél szóljál, hogy szeretnéd, és ha lesz üresedés, akkor beraknak téged

-a háromágyassal az a gond, hogy az ötágyassal közös a fürdő, wc vvvvvvááááááááááááááá

- a szülésznők, csecsemősök rendesek,bár van kivétel is

- jó ha van fogadott orvosod, sokat jelent

- én szülésznőt is fogadtam, rendes volt

-szerintem csak normálisan kell mindenkihez állni, és akkor te is azt kapod vissza

-szülés után a baba nálad lesz, már nem viszik el

és éjszakára sem jó, ha beviszed

-nem is veszik igazán jó néven, tisztelet a kivételnek, meg amúgyis jobb helyen lesz melletted

-én a látogatás bizonyos idejére toltam be, de volt, hogy mikor mentem érte, nem is volt ott senki

- azért jobb, ha te vigyázol rá

Írj, ha van kérdésed!!!!!!!!!!!!!!!!!

ÉN IS KÉRDEZNÉK!%

KINÉL FOGSZ SZÜLNI, ELSŐ BABA, MIKOR FOGSZ BEFEKÜDNI?


SZIA

ANIKÓ

2011. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!