Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz tapasztalat/vélemény a...

Rossz tapasztalat/vélemény a "bababarát" rooming-in rendszerről?

Figyelt kérdés

Mostanában ez jött be, hogy napi 24-ben odaadják a babát a frissen szült nőnek. Illetve szülés után fél naot azért hagyják pihenni de utána odaadják és csinálj amit akarsz.


Nekem nem volt elég tejem de nem tudtam róla mert a baba lógott a mellemen, szopizta, sőt ordított ha levettem. A nővéreknek amikor szóltam hogy szegény csak sír, annyit mondtak: tegye mellre mert kell neki az anyja közelsége. Ez így ment 3 napig. Éjjel fájdalmakkal, szédülve, 23 alvás nélküli óra után sétálgattam az üvoltő gyermekemmel a vállamon, mert már szopizni sem akart. Néha kijött egy nővér, hogy "tegye mellre anyuka".

Amikor bekopogtam hogy picit nem vennék-e be, mert 23 órája nem aludtam, szédülök és a baba meg üvölt, a válasz az volt: "anyuka, ilyen az anyaság!"


Mielőtt tusolni mentem, bekopogtam hogy bevennék-e amíg zuhanyzom, azt kérdezték: "nem tudná inkább a szobatársára bízni?" - Azt mondtam nem, mert szegény nincs 24 órája hogy szült, fáradt, az ő babája is ott van és egyébként is 17 éves első babás anyuka. Végül bevették arra a 10 percre.


Kihangsúlyozom, NEM voltak velem bunkók a csecsemősök, tudom jól, hogy nekik is ki van adva hogy ne fogadják be oda a babát, mert az anyánál KELL lennie, bármi áron.


Hazajövetel előtt megvizsgálták, hazavittük. 5 óra múlva vittük vissza a koraszülött és beteg babák osztályára mert 38,5 fokot mértem rajta, kiszáradás szélén állt, napokig infúzión volt. 35 fokban szültem, de nem adtak neki semmit, mert azt mondták ha kértem neki: "ugyan, tegye mellre."


Az egész rendszer, hogy frissen szült sebes anyukához odateszik a babát akár akarja akár nem, azért van mert költségkímélő hiszen ha nincs a csecsemőszobában baba csak a fürdetéskor, kevesebb nővér is elég.

Imádtam a fiamat első perctől, örültem ha simogthatom, elláthatom, de az, hogy ha sírt csak annyit mondtak "anyuka tegye mellre biztos éhes" meg hogy a friss anyuka nem tudja kipihenni a szülést, azt hiszem elég káros.


A kórház szülészete egyébként kiváló, itt most nem konkrétan arról van szó, hanem a rendszerről, ami, azt hiszem a rendszer mindennek nevezhető, csak bababarátnak nem.


Írjon akinek van hozzám hasonlóan rossz tapasztalata, és azt vallja, a bababarát kórház az, ahol veled van a babád, de ha kéred (mondjuk hogy aludj egy nagyot a szülés után) akkor beveszik a csecsemőosztályra.


Még valami: ahova visszakerült, ott -bár ugyanaz a kórház, csak egy emelettel lejjebb- maximálisan ellentéte mindennek! Nem is értették az ott dolgozó nővérek és orvosok, hogyan juthatott idáig a dolog.


2011. ápr. 12. 20:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Még valami: barátnőm ikreket szült, császárral, megkapta a két babát, mikor még felkelni sem tudott rendesen.

Azért szeretnék véleményeket olvasni, mert kíváncsi vagyok mások is jártak-e így és mások is szeretnék-e azt a megoldást, hogy a rooming-in rendszer megába foglalja azt hogy ha akarod elvizsik a babát és segítenek is MINDENBEN ha kéred-.

Mert bár nekem segítettek, volt hogy 2 óra múlva de ha szerencsém volt akkor 1 óra múlva jöttek.

2011. ápr. 12. 20:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, szerintem nálad csak minden összejött.

Háromszor szültem,egyszer külföldön, mindenhol végig velem volt a baba, kivéve amikor mosták, felmérték születés után. én fürdettem, etettem.

nekem így nagyon jó volt, én annak is örültem, hogy békénhagynak, "tanulmányozhatom" a kicsit nyugodtan.

2011. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ilyen is van, illetve gondolom ilyen van többségben, én konkrétan arra lennék kíváncsi akinek negatív tapasztalata volt. Nem egyformák a helyzetek ezért szeretnék egy olyan rendszert ami mindenkinek kedvez, azoknak is akiknek "minden összejön".
2011. ápr. 12. 20:56
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem 18óra volt, nem egy sétagalopp. Az első 12óra séta volt, ha letettem a popóm máris rám parancsoltak, hogy sétáljak, mert renyhék voltak a fájások, az majd meghozza amit megkel. 12óra szivárgó vízzel, mikor végre levették a buroksapkát, és jöttek a fájások, innen már tényleg sétagalopp taglóval.

Szóval 18kellemes óra után végre meglett. Mehettem az osztályra. 2:45kor zuhany után végre ágy, 5kor egy felháborodott csecsemős rombolt be hozzám a fiammal, hogy azonnali hatállyal kezdjek valamit a gyerekemmel... Szerencsére kaptam 2óra haladékot. Így csak 7kor tarthattam a karomba a kicsit, "pihenten". Olyan voltam mint a mosott szr.

Zuhany, nyugodtan, ugyan, minek azt. Mikor kértem fürdetik úgyis a kicsiket, sokan is vannak, utolsó előtti baba, ne tolják ki, az üvöltő gyerekem az ágyam mellett, miközben én nyugodtan tusoltam a folyosó végén... TILOS egyedül hagyni a babát, vagy a csecsemőn van, vagy az anyával.

Ráadásul amikor akartak akkor csörtettek be a látogatók, egy elment, jött a másik, mint bolygóhollandiék.


Ezek után ketteskével félve mentem másik kórházba. Már a legrosszabbra készültem. Éjjel 2kór 2óra alatt meglett a lányom. Spontán, minden gond nélkül. 3kor már az ágyamban voltam, du aludtam az osztályon még egy kicsit. Nyugis szülés volt.

órakor mentem a csecsemősökhöz, hogy kérem a lányomat(szoptatásidő) a csecsemős nem hitt a szemének, frissen zuhanyozva, felöltözve, mintha szállodába lennék csak, nem szültem volna, és még így is azt kérdezte biztos, mert alig 4órája vagyunk külön a picivel, pihennem kéne. Este a fürdés után is ugyan így elkerekedett szemmel nézték, hogy kiviszem a kicsit, és "nem pihenek".


Magával a rendszerrel semmi bajom, az első kórházban sem lett volna gond, ha lehetett volna tényleg 10percet számítani a csecsemősökre. Az első helyen azt sem mutatták meg hol jön ki a kaki, hogy néz ki a köldökcsonk, hogy mi az a mellretétel, a második kórházban még az én kezemből is kivették a kicsit, hogy megmutassák, hogyan kell tisztába tenni, mit kell csinálni a köldökcsonkkal, pedig benne volt még a kezemben(19hónap nem idő)...


Amúgy nem a Flórban voltál, mert ott van fent az 5.en a szülészet 4.en a gyerekosztály. És tényleg ég és föld a két gárda.

2011. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem ott voltam, igazából a kórházat csak privátban szeretném egyelőre megnevezni. Sajnálok mindenkit akinek ilyen esetei vannak, valóban borzasztó hogy aki nehezen szül vagy fájdalmai vannak, és első babás révén van amit nem tud, az járhat ilyen rosszul is. Ezen kellene egyszer változtatni.


Írjon még akinek van kedve! És jó babázást mindenkinek!

2011. ápr. 12. 21:13
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én a debreceni klinikán szültem,szintén bababarát kórház.Este 21.44kor született meg a lányom,a férjem éjfél után ment el,kértük hogy vigyék el a babát reggelig.Mondták hogy mindjárt jönnek érte,reggel 6 kor jöttek be,de akkor is lecsesztek,miért nem vigyáztam,véres lett a lepedőm...Az én babám se tudott szegénykém szopcsizni,nem nagyon volt tejem,3.nap adtak egyszer neki pici tápszert úgy hogy sirva kértem.Persze besárgult,nem engedtek haza.A gyermekorvos szörnyü stilusban oktatott ki,amiért nem tudtam normálisan szoptatni,majd közölte hogy innen fog férjhez menni a lányom...Nagyon rossz élmény maradt bennem az az 5 nap amit a szülés után ott töltöttünk.
2011. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nem a Péterfyben szültél?Csak mert mintha az egyik kérdésnél te válaszoltál volna egy ugyanolyan mondattal mint itt:)
2011. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is rooming-in voltunk. A babánál kezdetektől láttam pici remegéseket, akárkinek mondtam, az volt a válasz, hogy normális (még véletlen sem az, hogy vigyem be egy időre, majd figyelik).

Aztán mielőtt jöttünk volna haza, kék fényt kapott (még az is mobil volt), de amíg látogató volt nálam, betolhattam a csecsemősökhöz.

Jött is sebtében egy nővér, hogy menjek gyorsan. Kiderült, hogy már hívták is a babamentőt és viszik át a gyerek klinikára a remegések miatt.


Maga a rendszer tetszik, hogy együtt vagyunk a babával, de mindehhez kellene egy olyan háttér, amikor és ahol BÁRMIKOR, BÁRMIVEL mehetek és szóba állnak velem, anyukával.


Leterheltek voltak a nővérek, ez tény, de azt gondolom, ez az a hely (ill. ez is), ahol nem szabadna a személyzeten spórolni.


(Egyébként szoptatásban sem kaptam semmi segítséget, de azzal szerencsére nem volt nagy gond, igaz tejem akkor sem, azután sem lett igazán.)

2011. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A rendszer borzalom. Egerben szültem, bababarát kórház ez is. Csaszároztak, nekem sem volt tejem, szintén 24 órában hallgattam, hogy tegyem mellre, stb. Második nap délelőtt felhívtam a gyerekdokit, hogy írjon fel tápszert. Azt becsempészték nekem a kórházba. Jött a gyerekorvos, aki közölte következő nap, miután a tápszertől már megállt a fogyás, hogy jó hogy hízott, már épp nézték, hogy lehet hogy ebből infúzió lesz. Azért elgondolkodtató, hogy az éheztetéstől bababarát a kórház, és attól, hogy kaja helyett infúziót kap a gyerek...
2011. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Félig off leszek, bocsánat érte...

Én a dél-pestiben szültem 2009 szeptemberében. Az bababarát is, meg nem is. Szóval ha az egy szobában lévő anyukák mindegyike úgy akarja, akkor éjszakára is ott maradhatnak a babák, de alapból elviszik őket késő este, és csak reggel hozzák vissza. Természetesen vannak alapítványi szobák, ahol lehet egyedül is az ember, és ott is marad vele a babája. Engem a szülésznőm ettől óva intett. Azt mondta, jobban járok egy két ágyas szobával, és higgyem el, hogy így sokkal jobban fogom magam érezni.

És bizony igaza lett. 30 órás vajúdás után végül császárral lett meg a kisfiam reggel. Na gondolhatjátok, milyen frankón éreztem magam az első napon...

Napközben, amíg még nem szabadott felkelni, odahozták hozzám pólyába a kis prücskömet, és a karomba tették, úgy aludtunk egyet. Aztán este, amikor már felkelhettem, akkor odahozták hozzám a császáros őrzőbe az első szopizásra, de nem hagyták ott túl sokáig, mondván én inkább pihenjek. Másnap reggel mehettem a rendes osztályos szobába, ahol immáron "kipihenten" vártam, és kaptam meg kisfiamat, majd este ismét elvitték őket, és csak megint reggel hozták vissza.

El nem tudom mondani, hogy én ennek mennyire örültem. Hogy tudtam éjjel aludni, hogy lelkileg fel tudtam készülni arra, hogy ha hazamegyünk mi is vár rám valójában.

Bocsánat, hogy ezt mondom, de nekem ez a MAMABARÁT módszer valahogy szimpatikusabb, és ha lesz még egy gyerkőcöm, tuti, hogy ugyanoda megyek vissza szülni, és ugyanilyen körülményeket szeretnék.

2011. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!