Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a babám, úgy érzem...

6 hónapos a babám, úgy érzem kevés a tejem. Meg kell elötte kérdezni dokit, védőnőt, vagy csináljam magamtól?

Figyelt kérdés
2 napja mérték,8 kg.2 hét alatt hizott 20dkg,de ezt úgy,hogy 2-2.5 óránként szopizik.
2009. márc. 13. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
20dkg hízás egy 6 hónapos babánál szép teljesítmény. Ha úgy gondolod azonban, nyugodtan elkezdheted a kóstoltatást. Ehhez nem kell kikérned senkinek az engedélyét.
2009. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nem olyan kevés ez a hízás, de te ismered a babádat, ha szerinted nem elég neki amit eszik, akkor kérd ki a fent említettek véleményét. Hozzátáplálni szeretnél, vagy pótolni?
2009. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, engedélyt valóban nem kell kérned, de jó tanácsokkal elláthatnak szerintem. A mi dokink nagyon precíz és segítőkész, engem is megnyugtat ha tudja mit eszik a baba, persze nem számolok be mindenről, de a nagyobb lépésekről tud, figyelmeztet az esetleges kockázatokra, a döntés úgyis mindig az anyukáé...:)
2009. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem is tudom,melyiket kéne....Azért is gondolom,hogy kevés lehet,mert éjjel is sűrűn ébred.Csak szopival alszik vissza.

Tudom,hogy jó a 20dkg de mint irtam,úgy hogy sokat "lóg" rajtam.

Ti hogy csináltátok?

Akkor majd megkérdezek valakit.

2009. márc. 13. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 hete volt 6 hónapos, 8670 gramm de ő 4020 grammal született. Hetente 10-15 dkg-ot híznak a babák ennyi idősen, én is megijedtem, hogy eddig jóval nagyobb iramban hízott. A védőnőm mondta, hogy ez normális, ilyen korban lassul a súlygyarapodás. A hozzátáplálást, kóstoltatást már el lehet kezdeni 6 hónaposan, mi is elkezdtük. Én is úgy éreztem, hogy kevesebb a tejem, viszont mindig tud szopcsizni a fiam, ha akar, így gondolom, hogy elég.


Boldog babázást!

2009. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak!Köszi,tudom én sem számolok be azért mindenről.Idősebb doki,úgy vettem észre hogy a régi "rendszer" híve(3óránként evés,éjjel tea,stb....).Amikor kérdez bólogatok:).

Hol találok jó hozzátáplálós listát?Ami nektek is bevált.

2009. márc. 13. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Belinkelni nem tudom, ha írsz mailt elküldöm. Mármint a táblázatot. Szerintem a hozzátáplálást kezd el, a kora is megfelelő hozzá. Ha nem megy és még kevés lesz a tejci később is dönthetsz a tápszer mellett. (2.)
2009. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Én is kb. 2 óránként szopcsiztatom a fiam. Nálunk az vált be, hogy 9-kor séta, 10-kor kóstolás. Ébredés után megette a gyümit, előtte nem. Alma levét ette 3 napig, aztán almapépet még néhány napig. Nagyon nem ízlett neki, pedig 3 fajta almát is próbáltam. Üveges barack már jobban csúszott. Az üveges alma-barack viszont kimondottan ízlik neki, egy üveg 3 napra elég. Eddig még csak eddig jutottunk. :) Mivel most nem igazán van idénygyümi, így nem merek a piacon venni, inkább üvegeset vettem. Most majd sorban próbálom a többit, ami vagy egyfajta gyümis, vagy almával van kombinálva. Vilmoskörte, Sütőtök, Sütőtök-alma, Alma-málnával.

A gyümi után nem is kért cicit, csak délben, kb. 11-fél 12 körül.

2009. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!