Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itthon vagyok egy 2,5 éves és...

Itthon vagyok egy 2,5 éves és egy 3,5 hónapos kislánnyal. A kicsi napközben alig alszik, így nincs napirendünk. Hogyan csináljam, már nagyon kész vagyok?! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A kicsi napirendje:este 9- reggel 7-ig alszik. Fél8-8-kor 210 ml tápszer,utána mindig váltizó időben alszik 10-25 percet. Aztán délben 210 ml tápsz.majd fél1-1 között alvás. Én a nagyobbikkal alszom kint a kanapén(este a saját ágyában alszik!),a kicsi meg 30-40 perceket alszik!. Próbáltam már rezgős babahintába is altatni, de mindig megébred. Elkezd ordítani és én kirakom babakocsiban az udvarra, hogy aludjon még, mert ha a nagy is felébred, egész nap nyűgös és kezelhetetlen.(ha felkelek mellőle ébred!)Persze a kicsi torka szakadtából ordít,sikít és nem alszik , van hogy este 9-ig sem!Délután 4-kor, este 7-kor is eszik 210 ml-t,majd fél8-8 körül fürdetés, majd fél9-kor megint megetetem 180-210 ml tápszerrel.Aztán elalszik,reggel 7-ig. Van hogy délután 10 percre bealszik. Egyszerűen nem tudok nála napi rendet kialakítani,mert ez a gyerek nem alszik napközben, és ha véletlen alszik, akkor minden rezzenésre megébred.Tudom, örüljek, hogy este alszik, de ez sem volt mindig így.Más hogyan csinálja?
2011. nov. 7. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is mély levegő. Nagyon kétségbeesettnek tűnsz, de próbálj meg egy kicsit megnyugodni. Gondold át a napjaitokat. Tudsz a kicsinek csendes, nyugodt helyet biztosítani az alváshoz napközben? A nagyobbik lányod mennyire tud alkalmazkodni a kicsihez, tud csendesebben lenni, ha alszik napközben? Ha sétáltok a babakocsival, akkor sem alszik? Ha kitolod az udvarra, egyedül hagyod, hogy vissza tudj menni a nagyhoz? Nem fáj a hasa a kicsinek? Tudom, könnyű mondani, de ideje lenne a nagyobbiknak egyedül aludnia délután, hogy addig is a kicsivel lehess. Neki most nagyobb szüksége van rád, mint a nagynak, ő már önállóbb, ki tudja fejezni szavakkal, hogy mit szeretne, de a kicsi még csak sírni tud, ha valami baja van. Estére már valószínüleg nagyon fáradt, azért sír ennyire kétségbeesetten. Ha ha látod rajta, hogy fáradt, próbálj meg csendes helyre vonulni vele, ringasd, símogasd, halkan beszélj hozzá, amíg megnyugszik, így könnyebben elalszik. Ha séta közben alszik, akkor sétáljatok sokat. Nincs segítséged?
2011. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nem értem.. te minden délben alszol a naggyal, hogy ő aludjon? a nagy aludjon a szobájában, szoktasd le arról, hogy vele kell aludnod. már ha jól értem. és egy ilyen picitől meg ne várdd el, hogy minden délben aludjon, amiért te alszol.

játszál vele, ha nem akar aludni, és a nagy meg aludjon a szobájában. Nekem 3 éves, és 6 hós gyerekeim vannak, de szinte sosem alszanak egyszerre. a pici most áll be a de. du. alvásokra, a nagy meg délben alszik.

2011. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, kétségbe vagyok esve,tanácstalan vagyok. Amikor hazajöttünk a kicsivel, attól a naptól kezdve a nagyobbik nem volt hajlandó a szobájában aludni. 2 hónapra magunkhoz vettük, majd sikerült visszaszoktatni, de az ebéd utáni alvás mindig 20 percre sikerült, nem volt hajlandó visszaaludni és egész nap nyűgi volt, ugye ezáltal. 1,5 hónap után ebbe belefáradtam.....ezért aludtam inkább kint a kanapén vele, így legalább alszik 1-1,5-2 órát is.Este meg szépen elalszik a saját ágyikójában. A pici pedig ma: reggel fél7-7 óta aludt 10+30+30 percet egészen eddig:3/4 8-ig. Hát köszi. A kicsi elvan magában egy ideig,De ha már álmos és próbálom altatni,kézben ringatni,rezgős hintába ringatni, nem alszik, csak néz+néha vigyorog. Ebéd után van, hogy mindkettőt beleültetem a babakocsiba(ezért vettünk egy testvérkocsit!!!) és úton vagyok velük. A naggyal nincs gond, de a kicsi 30-40 perc után ébred,majd nehezen, de még egy kicsire visszaalszik, illetve , ha megáll a kocsi, már fészkelődik,elkezd sírni.Ma nem babakocsiztunk, nagyon-nagyon fújt a szél, hideg szél, de amúgy szoktunk menni. Amikor babakocsizásnál a nagy ébredezik, szeretnénk elmenni hintázni is, de nem tudunk, mert a kicsi ordít, ha megáll a kocsi. Ha kiveszem, akkor meg nem tudok"rendesen" vigyázni a nagyobbikra a csúszdánál.....melyik ujjam harapjam.... A nagy nagyon féltékeny 2 hete,teljesen ki akar magának tulajdonítani....állandóan fel kell vennem....Itt az a gond, hogy a kicsi nem alszik.Ha álmos, ha nem. Én már arra is gondoltam, hogy lehet nem tűr a tápszertől. Ma adtam neki,270ml-t...mindet megette és utána 1,5 órára aludt el 30 percre.....de ez rengeteg mennyiség, vagy nem.Amikor elkezdi szopizni az ujját, arra sem álmosodik el..... Beszéltem ma a védőnővel is, holnap bemegyek a doktornőhöz, másik tápszert írtani.Illetve a nagyobbik nehezen tud csendben maradni, de azért próbál...ahogy időben felismerem, hogy álmi a pici, egyből teszem az ágyikójába, hogy a nagy ne "zavarja", de ott meg ordít a pici. Egyszerűen nem értem és már dühítő ez az egész. ;-(
2011. nov. 7. 19:54
 4/17 A kérdező kommentje:

Segítségem pedig nincs, mindenki dolgozik du.4-6 ig.

Egyébként köszi a válaszokat, aranyosak vagytok!!!! :-)

2011. nov. 7. 19:57
 5/17 anonim ***** válasza:

fordítsd meg az elméletedet. nem az alváshoz kell napirend hanem a napirendbe legyen benne az alvás.

és akkor tedd le ha alszik ha nem, tudom ez nem könnyű 2 gyerkőccel de talán így rááll.

nagyon ajánlom a suttogót, ott van 4 órás napirend. evés, játék majd alvás és ez 4 óránként ismétlődik.

amúgy mikor a fiam ennyi idős volt pont úgy jött ki, hogy ebéd után nem aludt. 10körül aludt 1-1,5 órát, majd 2 körül tettem le megint és még este aludt egy rövidet 5 körül. lehet az a baj, hogy pont akkor nem álmos, vagy addig már annyira álmos, hogy túl mélyen alszik egy keveset és úgy érzi kipihente magát.

miután elaludt a nagy surranj ki és játssz egy kicsit a picivel, fáraszd le, hátha így jobban tudna aludni :)

2011. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 26 és 4 hónapos gyermekeim vannak. Átérzem, amit írtál, a pici a 2. hónapban egyszerűen nem akart aludni nekem sem. Ahogy olvastam, rögtön az ugrott be, hogy szerintem a pici sokat eszik egyszerre, azért egy 3,5 hónapos babának a 210 ml tápszer nagyos sok. Az én kisebbik kisfiamnak is az volt a baja a 2. hónapban, hogy egyszerűen túlette magát, állandóan pukizott és nem tudott nyugodtan aludni. Aztán a nagyobbikkal történt egy nagyon csúnya baleset, nagyon megviselt, sokat idegeskedtem, kevesebb is lett a tejem, már pótolom tápszerrel. De ha csak tápszert kap, akkor is 150 ml-nél nem eszik többet, de van h csak 120-at. Szeritnem etesd meg inkább 6x egy nap, de adj neki kevesebbet, a 210 ml nagyon sok egy 3,5 hónapos babának. Nálunk a nagyobbik kisfiam kb 7-8 hónapos volt mikor ennyit megivott egyszerre.

NA, szóval ott tartottam, h szerintem a pocakja bánthatja, és erre ébredhet fel.

A mi napirendünk úgy alakul, hogy reggel 5körül kel a pici, akkor szopizik. Aztán visszaalszik 7ig, 8kor megint szopizik. Aztán 9-fél 10 felé alszik fél órát, utána kap már gyümit+kb 60 ml tápszert. Déltől kb 3-fél 4ig alszik kint a levegőn, babakocsiban (A naggyal fél 1kor megyünk be, ő amúgy reggel 7-8 között ébred. Megebédelünk, 1kor bemegyek vele a szobába, odabújok hozzá, és elalszik. Ici picit bukóra nyitva hagyom az ablakot, hogy halljam ha a pici megébred. Amúgy a nagynál megfigyeltem, h ha ebéd előtt fél-1 órát kint vagyunk, akkor nagyon hamar elalszik, ma 5 perc volt.) Fél 4 körül a pici szopizik. Fél 6 körül alszik megint egy fél órát. Fél 7 felé csak tápszert kap, 120-150 ml-t. Este 9 körül iszik kb 120 ml tápszert meg kap még cicit. Talán az utolsó evése az ami a legtöbb. Amúgy nem tudom mennyiket szopizik mert nem mérem.

Mindezek mellett minden nap főzök, most itt van a fűtés szezon, aki fával tüzel az tudja milyen macera. Mára eljutottunk odáig, h tudok a naggyal is foglalkozni, sajnos rá elég kevés időm jutott az elmúlt 3 hónapban, de eljutottunk odáig, hogy kialakult egy rend, van főtt étel, meleg, és még játszásra is jut időm. Segítségem szinte semmi.

Ja, még annyit, h igen, muszáj tartanunk a napirendet, hogy mindkét gyereknek jó legyen és egyik se legyen nyűgös, így én a du-i nagy alvásából a picit legkésőbb fél 4kor felébresztem, a többinél rugalmas vagyok.

És szerintem is nyugodtan feküdj oda a nagyhoz -mondjuk én nem alszom vele, ha elaludt kijövök- de most hidd el, h kell nekik egy kis plusz szeretet, összebújás, nekik azért még nagyon nehéz feldolgozni, hogy lett egy anyafüggő pici baba az életében, hiszen még ő is pici és igényli az anyukáját. :)))))

2011. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon kedves vagy!!!! :-)

Én a Suttogó mindent megold című könyvből sok ötletet merítettem, már a 4 órás napirendet csinálnám, de nem alszik a pici és így nehéz. Ma eddig 1 órát aludt egész nap(30+25+5perc)....így nehéz szerintem bármilyen napirendet kialakítani. Ma nem sokat aludt a nagy(45 percet), mert a pici felébresztette....szerintem a foga! De a nagy ilyenkor nagyon sírós,hiszen felébresztették....már nem is bír visszaaludni szegénykém.A picinek próbálok kevesebb kajcsit adni,hátha,lehet tényleg az a gond. A múltkor próbaképp megnéztem mennyit bír megenni....: 280ml-t....nagyon durva....nem értem én ezt...Szerintem a nagynak most jobban szüksége van rám,iszonyatosan féltékeny.....szereti a kicsit, de a tesóféltékenység durván megvan....pedig ő annyira nyugis kislány volt!!!!!! A pici még annyira nem érzi, hogy nem vagyok vele egész nap,persze rossz ez így, meg akárhogy, de nem tudok kettészakadni. A kezdetektől kezdve vezetem a háztartást, főzök, játsznuk, stb. Próbálom az alvást hol húzni, hol tolni, hogy a legkisebbhez igazodjunk, de amikor reggel 7kor már fent vagyunk és du. fél1 ig alszik 10-25 percet, azt gondolom, hogy hova várjak az alvással....akkor szinte egész nap nem aludnánk. Ma bent altattam a kicsit ebéd után, fél órára sikerült....aztán ordítás...úgyhogy kint altatom az udvaron inkább....nincs más választásom....ha mellettem van, akkor is sír, kézben sem tudom elaltatni,egyszerűen nem alszik, se a babusgatástól, sem a ringatástól..... Egyébként én soha nem alszom ebéd után, fülelek mindig...:-)ha a pici ébred, akkor szaladok be hozzá, mert ordít, aztán ha meglát, akkor is.....hát köszi. Egyébként egymagában egész jól elvan nap közben.....kint a levegő sem nyomja el....én már annyira tanácstalan vagyok. Egyenlőre marad neki a kint alvás, aztán csak bízom benne, hogy ez amjd változik. :-(

2011. nov. 8. 16:46
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az enyém sem aludt a 2. hónapban szinte sehol, én is nagyon ki voltam borulva. De nálunk tuti a kaja volt a gond. Ma visszanéztem a nagyobbik fiam füzetét, ő ebben a korszakban 160 ml tápszert evett(+ - 10-20 ml) Rengeteg a 210. Szerintem nem bírja megemészteni a pocakja. Amúgy a kakijában nincsenek fehér darabok? Szerintem próbáld ki, pár napig h 160-180-nál nem adsz neki többet. Nyugi, nem fog éhezni. Fogd fel úgy, h vesztenivalód nincsen, ennél rosszabb már nem lehet.Ja, és a könyvet tedd el. A Suttogó 1. részét én is olvastam, jó könyvnek tartom, de valószínű a Te babádnál nem jön be. Meg az h ilyenkor már 4 óránként kell ennie...na bummm, lehet h a babádnak jobb h 3 óránként eszik, de kevesebbet.

Ami még eszembe jutott. Én vettem egy Nandu hordozókendőt, amikor minden kötél szakadt, beletettem, és nagyon jót aludt rajtam,a két kezem pedig szabad volt.

2011. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

tényleg sok egyébként a 210, a 280 meg szinte hihetetlen :)

adsz neki eleget inni? a tápi mellé vízzel vagy teával is kell/kéne kínálgatni, nem tudom, hogy te szoktad-e, mi dokink mondta, hogy adjam neki fűtés szezonban is

2011. nov. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Tegnap óta 180-at adok neki, hátha és bakker, nagyon ritkán kínálom vízzel, de jó, hogy szóltatok....én béna...előző babu anyatejes volt, ott nem kellett...Mecsek baby teát csináltam neki, de nagyon-nagyon világosra!Most aludt el, kíváncsi vagyok :-) Igen, a Suttogó nálunk nem válik be, így hagyom, hogy állítsa be magának a napirendjét,figyelem és próbálom ésszerű határok között tartani :-)
2011. nov. 9. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!