Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megy bölcsibe babád? Miért?

Megy bölcsibe babád? Miért?

Figyelt kérdés
Ki hogyan dönt? Beadod bölcsibe a kicsidet? Mikor és miért döntöttél így?
2011. máj. 18. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen megy a kisfiam bölcsibe. Egyrészt a házunkon hitel van, amit fizetni kell, a 28ezres gyes meg ahhoz is kevés lenne, hogy éhen haljon az ember, a gyed még csak hagyján, de szeptemberben lejár. Másrészt meg már most látom, hogy hiányzik neki a gyerekek társasága, néha úgy érzem, hogy én kevés vagyok neki (19,5 hónapos).
2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Második gyermekemet pont két hete írattam be abba a faluba bölcsibe,ahova a nagyobbik lányom jár suliba.Nálunk egyértelműen az anyagiak döntöttek!Csúnya dolog,de így van.Az utolsó évben kapott Gyes-ből csak felfordulni lehet.Nagy lányomnál úgy lecsúsztunk a Gyes-es évben,hogy nem szeretném újra eljátszani ugyanezt.
2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megy októberben. Tavaly ősszel írattam be. Már születésekor tudtuk, hogy két évig tudok itthon maradni vele, mert nekünk is hitelünk van és a GYES nagyon kevés.
2011. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Két évesen bölcsis lett, de nem a pénz miatt, hiszen mellette is tudtam dolgozni itthonról. Viszont készségekben jó egy évet el volt maradva a kortársaitól, ezért orvosi javaslatra lett bölibe adva. Nagyon szeret menni, és felzárkózott a többiekhez. Ősszel már oviba fog menni, múlt héten derült ki, hogy felvették.
2011. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szeptemberben lesz két éves a fiam,akkor megy bölcsibe.a gyes nagyon kevés,kell a pénz.ez az egyik ok,a másik,hogy kell neki agyerek társaság.Minden nap,amikor sétálunk,arra akar menni,ahol a bölcsi van,odaszalad a kerítéshez,kiabálja,hogy gyejekek,böcsi,és be akar menni.nagyon szereti a gyerekeket.20 hónapos
2011. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szintén anyagi okokból megy, de még nem tölti be a kettőt, nálunk viszont év közben nem nagyon vesznek fel senkit, úgyhogy 20 hónaposan megy szeptembertől :(
2011. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem megy, mert a környékünkön sehol sincs bölcsi. Nekem munkahelyem a terhesség előtt sem volt, egyébként is csak GYES-t kapok, úgyhogy nem mérvadó a pénz. Gyerektársaság kellene neki, de hát lehetőség nincs. Az meg nem kifizetődő, hogy a 25 km-re lévő városba vigyem (hozzáteszem az ottani bölcsikben is minimum 3szoros túljelentkezés van), fel sem vennék, mert nem dolgozom...
2011. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szintén szeptemberben lesz 2 éves a fiam.
2011. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 hét múlva lesz két éves, és vinném bölcsibe, ha felvennék, de nincs hely.

Munkahelyem nincs, terhesen rúgtak ki, a gyedem is kevés volt, de a gyes... pfff. Anyagi okok miatt beadnám, és persze ő is nagyon szereti a gyerekeket. Ha csak napi 4 órára is, de az is sokat jelentene nekem.

2011. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen. Mennyivel előbb kell jelezni a bölcsiben, hogy mennétek? Gondolom mindenhol várólista van.
2011. máj. 18. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!