Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem a kóstoltatást?...

Hogy kezdjem a kóstoltatást? csak anyatejes a babám, van elég tejem de már kipróbálnám mit is szeret. Nem bébiételekre gondoltam, gyümikre, gyümi levekre.

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám, mivel kezdjem, hogy készítsem el, stb..

értem ezt pl. az almára. reszelve csak a levét?

Ha almát reszelek akkor ha a levét adom, higitsam vízzel?

turmixolva az egész almát?

mennyi mennyiségben?

mikor? hányszor? hány kanál?

levét üvegből, vagy kanálból?

bébi üveges inni?


2009. márc. 13. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz neki először csak az almának a levét.Én először már reszelve adtam,pár kanállal.De az almát az enyém nem nagyon szereti.Másnap mg többet adtam neki,de láttam hogy nincs oda érte.Ezért harmadnap már őszibarackot adtam /üvegeset/ azt jobban szereti.Ezeket délelött délután pedig a tejpépeket kostóltattam.Már másnap megevett tejpépből egy egész adagot.Azóta is tejpépet kap uzsonnára! Imádja! Gyümölcsből még nem sikerült kiváltanunk egy étkezést.Ma délben pedig adtam neki turmixolt főtt répát és krumplit.Elég sokat evett belőle.Ezekszerint az én kislányom csak a gyümölcsökkel áll hadilábon.Azt javaslom hogy mindennap kostóltass vele. A kanál neki is furcsa lesz eleinte/lehet hogy még öklendezni is fog tőle/ Ne várd meg mig nagyon éhes lesz mert akkor nem lesz türelme a kanálhoz/pár nap és hozzászokik/ Minden baba más,majd te úgyis látod hogy mi izlik neki.Minden jót!
2009. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi is reszelt almával kezdtük és az én lánykám imádta. Elsőre is sokat evett belőle. De a gyümölcs nekünk csak csemege, tehát teljes étkezést nem tudtam vele kiváltani. Az ebédre a krumplival répával kezdtünk, de a krumpliért nem rajongott. Aztán rá jöttem, hogy nem szereti ha pépesítés neki a főzeléket. Először csak villával összetörtem és mostmár bár még nincs fogunk darabosan nagy kanállal eszi. Mondjuk ő ritkaság számba megy ebből a szempontból. Itatni is pohárból szoktam kicsit macerás elsőre, de hihetetlenül hamar megtanulta. Érdemes rászoktatni egyszerűbb az életünk így. 4 gyerekes 8 hós baba anyukája
2009. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!