Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdhetem a kóstoltatást...

Elkezdhetem a kóstoltatást 15hetesen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam fél éves volt,mikor már megnyalattuk vele azokat a kajákat amiket mi ettünk.Semmi baja nem volt tőle!!!!!!!!

Egy-kettő ízlett is neki nagyon,abból kicsit többet kapott,de nem vittük túlzásba.

2011. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos kor előtt felesleges a babának bármifélét adni az anyatejen (benne természetes védőanyagok, a gamma globulinok vannak) (vagy tápszeren) kívül, megemészteni, belőle tápanyagot felvenni úgy sem tud, a béltraktus nem képes ezeknek a felszívására, ha pedig még is bejut a szervezetbe, allergiát okozhatnak.


Egy szülésznő

2011. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megint eltérő vélemények, köztük az enyém: mi 13-14 hetesen kezdtük, nagyon pici mennyiséggel (1-2 kávékanál/nap). Most már egy negyed konzerv becsúszik (15 hetesen). Hozzáteszem tápszeresek vagyunk. Ha van anyatej, tényleg korai még neki adni, akkor ráérsz. Ha tápisak vagytok, és úgy érzed, szeretnél neki adni, adj nyugodtan, de csak annyit, hogy ízlelgessen. Nekünk pl segített, azóta minden nap van kaki, előtte meg 3 naponta volt laevolac-kal...
2011. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kizárólagosan anyatejes!

Csak gondoltam már elkezdeném almával.engem annak idején már 2hónaposan almával is megetettek,mert annyira ízlett, hisztiztem a következő falatért míg meg nem ettem 1egész almát!(24 vagyok)

Dehát akkor nem is tudna hasznosítani belőle a kis szervezete semmit?

2011. máj. 29. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod jónak, hogy ilyenkor kezd akkor kezd el, ha úgy gondolod még elég neki csak az anyatej akkor ne kezd el. Most jól kisegítettelek, de ezt neked kell eldönteni. Tény, hogy még nem vagytok lemaradva.
2011. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hetes, én is a minap gondolkodtam el azon mikor is kezdjük el a gyümölcslevet, gyümölcspépet. A dokim azt mondta 4 hónaposan óvatosan el lehet kezdeni, így kisebb az esélye, hogy válogatós lesz. De ezen a téren nagyon eltérőek a vélemények. Mi anyatejesek vagyunk, de nem olyan sok a tejem. Szerintem el fogom kezdeni. Nekünk és a szüleinknek már fiatalabb korunkban adtak gyümölcsöt. És semmi bajunk nem lett...persze meg kell válogatni mit, hogyan és mennyit!
2011. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd, olvasd el ezt: [link] Aztán gondolkozz. Ez nem verseny, nincs hová sietni. A babádnak csak most van lehetősége rá, hogy tisztán anyatejes legyen, almát meg még annyit, de annyit ehet!


Az meg nem indok, hogy "nekem se ártott".


Mi kivártuk a 6 hónapot, és nem bántuk meg. Most egy éves a fiam, mindent megeszik, kedvencei a zöldségek, pl a cukkini.

2011. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!