Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy nyűgös baba, nyűgös...

Egy nyűgös baba, nyűgös gyerek is lesz?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos és rettentő nyűgös. Semmi nem jó neki.

Az első 6 hónapját végigüvöltötte, nem is tudtuk már elképzelni mi baja lehetett. Sokszor voltunk dokinál is vele, de szerencsére nem találtak nála semmit. Nagyon kimerítő volt, hogy fél éven keresztül sikított-visított-üvöltött egész nap...

Most már jobb a helyzet, de valahogy semmi sem jó neki. Egész nap nyűglődik, nyöszörög. Már nem tudom mit csináljak vele, és már nagyon bele vagyok fáradva, és nem is vagyok túl boldog.

Vajon ő ilyen gyerek lesz? Szokjak hozzá?

Egyszerűen ilyen a természete?

Emellett szerencsére jól alszik, és jól is eszik, tehát ezek legalább vigasztalnak, csak olyan jó lenne, ha a napunk nem úgy telne el, hogy egyfolytában nyűgös. Napi rendszerünk is van.

S most kezd tök anyás is lenni, így végképp csak én vagyok jó neki, ha másnál van, akkor visszatér az első hat hónap szokása: üvölt és üvölt...

Nyűgös babátok megváltozott az évek alatt? Meddig tartott ez az időszak?


2011. máj. 18. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
:)) Az enyém is rém nyűgös volt úgy kb. 11 hónapos koráig. Mikor már lépegetett, kézenfogva vagy segítséggel, sokkal jobb lett a helyzet. Most 2,5 éves, és egyálalán nem mondható nyűgösnek, sőt, mostmár azon aggódom, hogy túl jó kislány... és nehogy emiatt majd "elnyomják" az ovodában :)
2011. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam ilyen csecsemő volt, mint a te kislányod. Igen, a mai napig nagyon-nagyon nehéz természet. Akaratos, hisztis, önfejű, öntörvényű. Ő hamar elindult (11 hónaposan) mégsem változott túl sokat.

Ő rendkívül okos, találékony, önálló, mozgékony, focizott, bukfencezett, mászókára mászott már egy évesen, szinte hiperaktív.

Nem tudom, hogy milyen nagyfiú lesz, de most 2,5 éves és mindennap nagyon nehéz vele.

Van egy kishúga, aki eszik-alszik baba. Érdekes. Ő 3 hónapos, a hangját sem hallani:)

Pedig egy anyukájuk és egy apukájuk van:)

2011. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

No igen, a kislányom nem épp olyan baba, akitől megjön a kedvem a további gyermekvállaláshoz. :)

Félek, hogy a második is ilyen nyöszörgős baba lesz, de ezek szerint ez nem törvényszerű. :)


Hát, várom a csodát, mert bármennyire is szeretem, ez az állapot így nagyon nehéz. Csak pár napot szeretnék, ami nyugiban és sírás-mentesen telne el...

Mert amikor meg aranyos, akkor nagyon jó, és olyankor én is megtelek energiával.


Köszi a válaszokat!

Ha van még tapasztalat,akkor írjatok!

2011. máj. 18. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt kisebb korában,most 17 hónapos.Lehet,hogy jön a foga,nem???Akkor szoktak nyűgösek lenni a babák,legalább is az enyém igen.Jönnek a rágó fogai,nyáladzik egyhuzomban,egész nap nyűgös,neki sem jó semmi,még enni se nagyon akar.......még jó,hogy inni iszik.

És ő is anyás az elejétől fogva,ha hajnalban felsír,ami mostanában sokszor megesik a foga miatt,csak az én karomban nyugszik meg.Van,hogy ki kell hoznom a mi ágyunkban mert csak akkor nyugszik meg ha a közelében vagyok:)))

2011. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a foga, de igazából semmit sem látok. Nem duzzadt az ínye, nem rág többet mint szokott.

S az elejétől fogva ilyen nyűgös baba. Bár ma nagyon jó kedve van, ritka pillanatok egyike. :)


Köszi neked is a választ!

2011. máj. 26. 09:49
 6/6 anonim válasza:
Kérdező végül mikor változott a helyzet? Kislányom 7,5 hónapos és ugyanígy vagyunk...
2022. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!