Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalat a gyerekorvos...

Alaszka kérdése:

Mi a tapasztalat a gyerekorvosokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mindig megfogadjátok a gyerekorvos tanácsát? Modern felfogású vagy ódivatú nézeteket vall a dokitok? Pl. szoptatás, etetés terén, gyógyszerfelírás terén...
2011. máj. 18. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés!!


Én a doki néninkben, egyáltalán nem bizok meg!Pedig, anno, nekem is ő volt a gyerek orvosom.

Arra jó, hogy beadja a szurit,és lemérjék, hogy mikor hány centi stb..persze meghallgatom a véleményét, de nem adok a szavára!!!!


Van viszont 1 másik gyermekorvos!Ott dolgozik ahol szültem!Benne 1000%-ig megbízom, még soha nem tévedett a fiammal kapcsolatban!

Ha gond van, mindig hozzá visszük, nem pedig az "eredeti" orvosához.

Tőle csak azért nem jövünk el, mert nem akarnám megbántani, gyerekkorom óta ismer,és anyámmal is jóban van!

De ahogy mondtam is, nem bízom benne, de mondjuk a védőnénben igen, aki vele dolgozik,és hozzánk is kijár!


13 hónapos a kisfiam!

2011. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mindig kicsit elképedek, mikor rosszakat olvasok vagy hallok gyermekorvosokkal kapcsolatban, nekünk szerencsére olyan védőnénink van - nerm szeretném elkiabálni - hogy csak kevés dolga akad a doktornőnek, mert szinte mindent elvégez helyette, ő lát el tanácsokkal, és rögtön, ahogy felmerül, egy-egy probléma, telefonon is őt szoktam hívni általában, kivéve, mikor az első oltását megkapta és mérni kellett a lázát 3 óránként, na akkor feltettem pár - talán bárgyú kérdést ( első baba )- és eléggé leszóló, lekicsinylő válaszokat kaptam, jobban tettem volna, ha a védőnőt hívom, mert ő szinte mindig kedvs, de ezen kívül semmi rossz tapasztalat, eléggé nyílt, őszinte minden anyukával amúgy a doktor néni, de nekem kicsit szúrós a tekintete..ki tudja, lehet csak bemesélem, de az ilyen mindig elsőre feltűnik..:D
2011. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pont a második válaszoló ellentéte a helyzet. 24 éves, pályakezdő védőkislányunk van, aki simán megfogja kézmosás nélkül az újszülöttemet, és fogalma sincs a hozzátáplálás lépéseiről.

A dokinőnk viszont egy negyvenes, három gyerekes, szuper nőci, nagyon szeretem emberileg és szakmailag is. Pont annyira aggodalmaskodó amennyire kell, alapos, de nem parázik soha. Rendszeresen jár továbbképzésekre, de amiben lehet, a szülő belátására bízza a dolgokat. Nem tartozunk a körzetébe, de szülés előtt őt választottam és nem bántam meg!

17 hónapos a fiam egyébként.

2011. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amiatt is kérdeztem, mert kíváncsi voltam, máshol hogy van ez. Nálunk a gyerekorvos egy 60 körüli férfi, ósdi nézetekkel, a védőnénink nagyon aranyos, modernebb, aki szinte mindenben ellentmond burkoltan az orvosnak...
2011. máj. 18. 18:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálunk két gyerekorvos van, de mindkettőről ezt lehet elmondani. Pl. 3 hós csecsemőnek reszelt alma...vagy minek szoptat anyuka, mikor már elmúlt 6 hónapos a baba...stb. A most 3,5 éves kislányom nem sokszor beteg szerencsére, de egy kis köhintésre is antibiotikumot írna fel, így már legtöbbször el sem viszem orvoshoz, inkább itthon kúrálom...
2011. máj. 18. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok: szerény véleményem az, hogy nem kell mindent az orrukra kötni!!Amit muszáj elmondani, pláne, ha rákérdeznek, azt el kell, a baba érdekében - engem nézett már kicsit túl amatőrnek amúgy a védőnő is, de kedvesen adta a tudtomra, hogy nem kell aggódni, de az a meglátásom, hogy bizonyos dolgokról jobb, ha hallgat az ember, mert valahol nem tartozik sokminden rájuk, pl:szoptatás, mármint az a része, hogy ki meddig szoptatja a gyermekét.Privát szféra, nem?Az oké, amikor buzdítanak sok anyukát, hogy igenis szoptasson, ugyanis higyjétek el, sok embernél kezd kimenni a divatból a szoptatás.És nem azért, mert esztétikailag ront a melleken ( tisztelet a szerencsés kivételeken ), hanem azért, mert a tápszer kényelmesebb.Pont a minap kaptam el egy beszélgetését a védőnőnek, ahol nagy erőkkel beszélt rá egy anyukát, hogy mindenképp szoptasson, ha van teje, ne a tápszertől reméljen csodákat.Na, de visszatérve az eredeti témához: mikor szájpenésze volt a babámnak, mégpedig igen makacs, akkor megkérdeztem tőle az otthoni sterilizálást és úgy magyarázta el, hogy ha azt fogadtam volna meg, valszeg nehezebb dolgom lett volna, mert az minden csak nem fertőtlenítés.Azt mondta, hogy forraljak fel vizet egy lábasba, tegyem bele a cuccokat, de nem forrázzam, hanem hagyjam kihűlni őket.Erre nézem ám a tápszeres dobozt, ott is írják a forralást + akiket végigkérdeztem , mind forrázza legalább 5 percig a cuccokat fedő alatt ( ez is lényeges ), én is így csinálom, nem hallgatok rá.A Boraxos vegyületet, amit a szájpenészre írtak ugyebár a betegtájékoztatón szopizás után javasolják, ő határozottan etetés előttre mondta.Hát ilyen és ehhez hasonló dolgokban nem értek vele egyet - mindazonáltal, hogy egy tündéri nő és bennem maximális bizalmat kelt - de jobbára azért "jól jön az öreg a háznál."

XD XD

2011. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jah, a bimbóvédőt már meg sem említettem neki, mert tuti, hogy arra fogta volna a szájpenészt - tudom, hogy nagyon ellenzi, többször hangot adott már neki, mennyire nem ért egyet a használatával - holott nem attól kapta el, mióta kikúráltam belőle, érdekes módon nincs gondja, szóval nem a bimbóvédő a ludas!Anélkül el sem fogadja babucim a cicit, szóval nem magamat akarom kímélni vele, hanem a babát, mert befelé forduló a bimbóm...
2011. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nálunk inkább az orvossal vannak "viták". Pl. én nem kezdtem meg az almázást 3 hós korban, mert rendesen gyarapodott a babám, és tejem is volt elég. Majd 4 hósan el akarta küldeni vérvételre, mondván, hogy minden gyerek vashiányos...arra sem vittem, mert az anyatejesek nem szoktak vashiányosak lenni, pláne, hogy szedtem vasat...5 hós volt, mikor egy picit kevesebb volt a tej (nem vészesen) rögtön tápszert írt, amiből hála az égnek a babó egy centet sem volt hajlandó lenyelni. És a doki azzal viccelődött, hogy még iskolás korában is szopizni fog a gyerek, ha nem szoktatom le....Na így indult a viszonyunk, nem annyira kedvel. :) A védőnő meg sokszor legyint, és azt mondja, úgy csináljam, ahogyan jónak látom....
2011. máj. 19. 11:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Másik dolog: a rendelőkben nagy betűkkel ki van írva, hogy antibiotikumot csak bakteriális fertőzés esetén szabad felírni. Na...akkor eddig nekünk mindig az volt kérdem én? Mert még egy alkalommal sem mondta azt, hogy sok folyadék, lázcsillapító, és meggyógyul a gyerek. Az eddigi kb. betegségből, kb. 3x adtam be neki a gyógyszert amit írt, a többi esetben nem, és lám...2-3 nap alatt így is meggyógyult. Van olyan ismerősöm, aki mindig adja a gyógyszert, és a kislánynak már tele van gombával a szervezete a sok antibiotikumtól. Az a meglátásom, hogy imádnak gyógyszert, tápszert írni, és vizsgálatokra küldeni minden igazi ok nélkül...Van tippetek miért? Nekem van...
2011. máj. 19. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!