Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe "kerül" egy újszülött...

Mennyibe "kerül" egy újszülött kisbaba havonta?

Figyelt kérdés
Bocs a kérdésért,természetesen nem ez izgat az egészben a legjobban,de azért mégis kíváncsi vagyok,mivel be kell osztanunk a pénzt elég rendesen..Pl. mennyibe kerül a pelus,ilyesmik?
2009. márc. 13. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Miért? Lehet részletre venni??
2009. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

a pelenkából kb 2 doboz havonta, az olyan 6000-7000 Ft. ha tápszert adsz neki, az plusz lóvé, olyan 10000 ft max. rucik, ilyesmik apránként megvehetők, a tescos rugik nagyon jók, több egybe csomagolva max 2000.

remélem normálisabban válaszoltam mint az első válaszoló.

2009. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Míg újszülött, addig kell a legkevesebb dolog neki tulajdonképpen. Mármint ha mindenféle cumót megvettetek. Amit használsz eleinte, az a pelus. 8-10 dbot lehet számolni naponta, ez, ha jó helyen tudod megvenni, egy hónapban kb 8-10000Ft között lesz. Emellett popsikrém, fürdető, törlőkendő,ilyesmik kellenek, ezeket az orvos fel fogja írni receptre, nem igazán nagy összegek. A törlőkendő az drágább azért, abból nálunk elfogyott havonta két dobozzal, ez olyan 1300 ft körüli. Ha tudsz szoptatni és elég a tejed, akkor tápszerre nem kell költeni, max neked kell tejserkentő tea, vagy ilyesmi.

Ezek szintén ezer forint alatti dolgok. ha tápszeres lesz a baba, akkor azért az megdobja a dolgokat, mert 2000 ft körüli átlagban egy doboz tápszer, receptre is. Ebből legalább 2 elfogy egy hónapban szerintem. ezt nem tudom annyira, mert nálunk anyatejes volt az elején a baba.

Később több lesz, mikor már hozzátáplálsz, mert akkor gyümölcsök, zöldségek, esetleg teák, bébikaják, ha nem főzöl neki. Ezeknek azért elég borsos áruk van, ha minden nap főzöl neki, akkor olcsóbban ki lehet jönni.

2009. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
utolsó vagyok. az elsőt én pontoztam le, még mielőtt az illető elkezdené kérdezgetni! ha nem akar válaszolni, akkor ne írjon semmit!
2009. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
szia. pelenka attól függ milyet veszel, én a liberót vettem elöször a 2es méret 90db 3000Ft. de abból is volt ugyhogy kifolyt. most a lila tescosat használom, szinte ugyanaz, kicsit véknyabb, de mégnem történt baleset. törlökendőből rossmanosat vagy jonhsont használunk. ez 4csomag 1000-1700Ft. aztán az elején a fürdetők, gyógyszerek. ilyen vitamin, olyan csepp. és azt veszed észre hogy ezreket hagysz a gyógyszertárba. nekünk ráadásul 2 hetesen náthás lett. 1500körül volt egy darab gyógyszere. aztán a ruhák kiderültek hogy nem jok. az én babám állandóan felhuzza a lábát, ezért az olyan ruhák aminek lába van használhatatlanok. Olyanokat kellett venni aminek nincs lábfeje. aztán ha nem anyatejes hanem tápszeres az elég huzos. 8-10körül van egy havi adag. remélem tudtam segiteni. kérdezz
2009. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
ahogy nő, egyre több a kiadás. nálam legalábbis így van. cumisüvegeket kell cserélni, ruhácskákat venni, játékot is kell azért venni neki, egyre több féle dolgot eszik iszik, sokmindent kipróbálsz, mire tudod, hogy melyik kaja jön be neki. tejpép pl, amik nem olyan olcsók. aztán babakocsicsere, járókavétel, stb. szóval mindig lesz az állandó költségek mellett nagyobb kiadás is.
2009. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez relatív, attól függ mennyi segítségre számíthatsz. Én sokmindenkitől kaptam pelenkát, popsitörlőt. A baba tisztálkodási szereit, piperéit lehet orvossal felíratni és akkor sokkal olcsóbb. Pelenkából is van ezer féle. Meg persze, ha szoptatsz, kajára sem kell költeni. Szerintem gyógyszerekkel, pelenkával, piperékkel max. 10.000-ből vígan ki lehet jönni első hónapban. Remélem jól emlékszem és nem írtam nagy balgaságot...
2009. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha mindent meg veszel kb.30000ft.Pelenkázás(törlőkendő,pelenka,popsikrém),ruhák(még gyorsan nő az elején,havonta cserélődnek a méretek),tápszer(ha szükséges)gyógyszertári tisztálkodó szerek(fürdető kenőcs,fültisztító).Persze változó az ára a minőség függvényében.Ez amit írtam egy közép árkategória.
2009. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én havi 10.000-re teszem.

A pelus 6-7000, popsikenőcs, fürdető, törlőkendő, egyéb apróságok, szeritnem 10-ből kijön.

Mi anyatejesek voltuk, táp nem kellet.

Ruhát mindig használtam vette a teszveszen, potom pénzért, egy forintokért..

Később kell majd több pénz, mikor már játékok kellenk neki, na az egy vagyon... még használtan sem olcsó..

nem beszélve a cipőről..

2009. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Én simán elköltök a gyerekre havonta 25-30000 Ft-ot.

Persze a tápszer dobja meg, az 2024 Ft 1 doboz, és kb 5 napig elég (max 6).

Gyógyszertári készítmények helyett: popsikrémből Sudocrem-et használunk, ez 2700 Ft a 250 g, de elég 3-4 hónapig. Nekem a gyógyszertári nem tetszett. Sárga volt, büdös, és csomók voltak benne.

Fürdetőből sem használjuk a gyógyszertárit, mert krém, és vízzel keverve sem volt szimpatikus. Sárga kupakos Johnson-t használunk helyette, szerintem 2 hónapig legalább elég, 800-900 Ft.

Persze nem mki ilyen finnyás.

Ja, és az első 3 hónapban az összes létező tejserkentőt kipróbáltam, meg a gyereknek hasfájásra felvásároltam a fél gyógyszertárat. Persze semmi sem hatott, viszont egy vagyont hagytam ott értük.

2009. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!