Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy egy újszülött, kisbaba környezetében szinte állandó csendnek kell lennie, ha alszik?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, aki mióta megszületett a babája, nem hallgat rádiót, lenénította a telefonját, a lakásban csak suttogva beszél, hogy ne zavarja a picit. Nem fog ez egyenesen ahhoz vezetni, hogy ha nagyobb lesz, minden neszre felébred?
2009. febr. 11. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, de a telefonomat én is lehalkítottam. Nem viszem mindenhova magammal, ha éppen szoptatás közben a másik szobából zeng, akkor az igencsak zavaró tud lenni.

A telefontól eltekintve nálunk nincs csend, pont azért amit írtál.

2009. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

na, a telefont és lenémítottam.de a tv szól, persze nem ordít.és ha jön valaki normál hangerővel beszélgetünk.

2009. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A telefont szerintem jó lehalkittani, mert egy újszülött megrémül tőle. Rádiót is csak 5 hónapos kora óta hallgatok hangosabban mert előtte ha meghallotta visított. Amúgy meg 6 és 12 hónapos kora között minden neszre felébred, mert kiváncsi a világra. Talán ezért.
2009. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Amikor még nem született meg a babánk mi is azt mondtuk,hogy nálunk nem lesz csend.Szokja meg.Na de amióta megszületett és tudom milyen rossz alvó,én inkább csendben maradok.Sokszor örülök amikor végre alszik egy picit,nemhogy akkor álljak neki zajongani.Mondjuk ha ébren van akkor folyamatosan megy a rádió.
2009. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Én már a kórházban szoktattam zajokra. Vip szobában voltam és folyamatosan szólt a tv, ha jött valaki látogatni mondtam neki, hogy nem kell suttogni. És most ugyanez van itthon is. Nem azt mondom, hogy nagy a zaj, de egy alap zaj mindig van. Nem akarom, hogy minden kis neszre felriadjon majd.


2 hetes anyuka

2009. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy alapzajnak mindenféleképpen meg kell lennie.Később valóban megriadhat a hangokra.Ráadásul nem hiszem,hogy egész életében megtudják tartani azt a néma csendet,márpedig ha ez így van ez később rossz alváshoz vezethet.Könnyen hozzászokik a csendhez most még,de később nehezen vagy egyáltalán nem fogja tudni megszokni a zajokat.A telefont azért én is némítottam.Az hirtelen fellépő,nem állandó zaj.
2009. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk sincs síri csend, de én azon a véleményen vagyok, hogy én sem tudok nyugodtan aludni ha beszélgetnek a fejem felett, zaj van. Ami nekem nem jó, az szerintem neki sem. Ez senkinek nem jutott eszébe?
2009. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig azt mondtam, hogy én nem járkálok lábujjhegyen aztért, mert gyerekem születik. Aztán megszületett a lányom, eleinte mindig ment a rádió, normál hangon beszélgettünk direkt, hogy szokja a zajokat, de nagyon nem akart aludni napközben, 10-15 perc után mindig felébredt. Pár hetes volt, amikor valamiért elfelejtettem bekapcsolni a rádiót a nappaliban, nem volt itthon a férjem sem, a mama már hazament, betettem a kiságyba és elvonultam vasalni. 4 órát aludt egyhuzamban. Azóta, ha elalszik behúzzuk a szobája ajtaját, kikapcsoljuk a rádiót, halkan beszélünk és szőnyeget tettünk a laminált padlóra, hogy ne recsegjen, ha lépkedünk rajta, mert arra is felébredt :-). Szóval ugyan olyanok lettünk, mint azok a szülők, akikre gyermektelenként furcsán néztem.:-) Már 13 hónapos, csak egyszer alszik egy nap és akinek van ilyen korú, minden lében kanál, örökmozgó, huncut gyereke, az inkább csendben marad arra a pár órára, hogy nehogy felébredjen, amíg elvégez...:-)
2009. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen én se hiszem, hogy hangoskodni kell egy picike mellett, de egy normális alapzaj mindig van körülötte. Nálunk pl. megoldhatatlan, hogy teljes csend legyen, hiszen több gyerek is van, ők nem járhatnak lábujjhegyen a pici miatt. A telefon is halkan csörög és én sem veszem fel, ha épp szoptatok.. Az, aki a kérdésben példaként szerepel, úgy gondolom kicsit átesik a ló túlsó oldalára, mert náluk egész nap síri csend van, ha alszik ha ébren van a baba, anyuka még akkor is suttog, ha ébren van a kicsi.. Tudom, hogy vannak érzékenyebb babák, de a picik már a pocakban is hallanak,- persze tompítva- és egy alapzajhoz ők is hozzá vannak szokva..
2009. febr. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!