Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sir/üvölt annyira 3,5...

Miért sir/üvölt annyira 3,5 hónaposom esténként pár hete, hogy már rettegek előre 7-8 óra tájt?

Figyelt kérdés

Születése óta nagyon hasfájós volt, még nem nőtte ki, de némileg javult a helyzet. Mindenesetre felismerem a hasfájós sirást, de mostanában kezdte azt, hogy egész nap nagyon jókedvű, és az utolsó előtti szopi után kb.1 órával (8körül) az addig kiegyensúlyozott babából 1 bőgőmasina válik- nem lehet csillapitani, már mindent kizártunk és próbáltunk(ringatás, hasmasszázs, stb..)Kb. ilyen állapotban zajlik a fürdetés, öltöztetés(holott mostanáig azt is élvezte), és csak az utolsó szopi után nyugszik meg, s mintha elvágták volna az üvöltést. Mit csinálok rosszul, vagy mit kéne tennem???? És egyáltalán, mi az oka ennek? Tegyem esetleg előrébb az utolsó szopit a fürdetéssel, mert lehet, hogy este hamarabb megéhezik? (amúgy napközben 3- 3,5 óránként szopizik, és simán értem a jelzéseit).

Köszönöm, ha irtok!


2011. máj. 18. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

az alvási szokása, a nappali alvás ideje nem változott meg?

mert az enyém azért sírt esténként mert már nagyon fáradt volt

2011. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így visszagondolva, nálunk is ez volt hónapokig. Az esti fürdéstől és az előtte lévő 2-3 órától már előre gyomorgörcsöm volt mindig. Aztán kinőtte :) (az okát azóta sem tudom, mostmár 3 éves).
2011. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy kb. 1 hete. 3 hónapos, és estére folyton nyűgös. Szépen csendben megfürdetjük, aztán amint letesszük a kis seggét a pelenkázóra, hogy öltöztetés stb., abban a percben hangos ordításba kezd. És sokszor nem hagyja abba akkor sem, ha előtte van az üveg. Nálunk bevált, hogy ilyenkor betesszük a kiságyba kicsit. Ott általában megnyugszik, és akkor ki lehet venni, hogy egyen. Szerintem majd kinövik, én nem aggódom. A férjem annál inkább, mert eddig minden este ő etette és fektette le, mióta ez megy, azóta általában rám hárul. :)
2011. máj. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy kicsit cicire rakni fürdés előtt is. Nekem mèg a kórházban mondták, hogy előetetés fürdés előtt és akkor megnyugszik 1 kicsit. Én úgy csinálom, hogy eszik 16 órakor, cicire teszem 19 kor fürdés előtt,20:30 körül fürcsi és 21 kor evés,alvás.
2011. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

22:43-as válaszoló kérdésére: nem, nem változott meg az alvása sem, és a napirendünk sem, ezért nem értem- egyik nap még semmi ilyesmi nem volt, majd egyik napról a másikra ez van. És fürcsi közben eddig mindig jókedvű volt..:(

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, próbálkozom a tanácsaitokkal, de várok még ötleteket!!!!!

2011. máj. 19. 09:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy nagyon éhes vagy nagyon fáradt már, de így látatlanban nem tudnám megfejteni az okát. Én is azt gondolom, hogy egy pici szopi jó lenne fürdetés előtt, talán akkor nem üvölti végig az egészet.
2011. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 hetesemmel ugyan így vagyok/voltam.Aztán egyik nap fürcsi előtt megetettem,pihiztünk/játszottunk egy picit,hogy ne bukjon és utána fürdés,aztán megint egy kis játék,de vigyázva játszottunk már,mert a babóm hajlandó túlpörgetni magát,aztán lefekvés előtt megkínálom egy kis kajcsival és abba már belealszik,így az esti üvöltések nálunk már elmaradnak,nagyon,de nagyon ritkán azért persze előfordul,este 10kor lefekszik és reggel 7ig,mint a bunda,alszik.
2011. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!