Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tároljam a kinőtt...

Hogyan tároljam a kinőtt babaruhákat kb 1,5-2 évig, hogy majd a kistesónak jók legyenek?

Figyelt kérdés
A már félretett, kimosott ruháknak már kezd lenni valami szaguk, amolyan mosószer szaguk. Nem lesz bajuk ennyi ideig?
2009. márc. 13. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kimosom, és papírdobozban egy használaton kívüli szekrénybe teszem. Már az 5. gyereket szolgálják a kisruhák, semmi bajuk.
2009. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha beleteszed egy zacskóba vagy zsákba semmi baja nem lesz.
2009. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy mosás/száradás után még kitettem a napra jó szeles időben. Aztán bezsákoltam őket, és a zsákokba tettem levendulapárnácskát (én készítettem, de lehet kapni boltban is, vagy ha nem levendulát ,akkor molyriasztó cuccost).

3 évig álltak a szekrény mélyén, picit erős levendulaillatuk lett ugyan, de 2-3 mosás után már egyáltalán nem érződött.

2009. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz ha zacskóba lezárva tárolod nekem 10 évig volt így- úgy tárolva és tökéletesek még a fehérek is.
2009. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem müanyag ruhatárolóba voltak,meg dobozban.Nem lett semmi bajuk,csak néhány fehér sárgult be egy kicsit.Azok,amik még anyatejes büfisek voltak.Pedig rendesen kimostam őket eltevés előtt.Használat előtt fehérítőbe tettem őket,ami kihozta a foltokat,majd alapos mosás,öblítés követte.Olyanok,mint az újak(persze keveset használtak,merthamar kinőtte őket)
2009. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőmtől 10, ill. 13 éves ruhákat kaptam úgy, hogy anno kimosta, kivasalta, és nejlon táskában tárolta. Most ismét kimosva, vasalva adta oda, így is fogom visszaadni.

Tesómtól olyan használt babruhákat kaptam, amiket évvel azelőtt nem mostak ki hasznákat után, és kb úgy tárolták őket, mint a turkálóban kinéznek. :( (Mégis, ami jár érte: köszönet, hogy adta!)

90 fokon kimosva használjuk, semmi baja. Mióta megtudta, hogy sógornőm visszakéri, azóta ő is igényt tart rá... Meg kellett volna kérdeznem, hogy milyen állapotban :))) Azt el sem tudom képzelni, hogy úgy, ahogy adta, valószínűleg csak kimosom majd, és úgy tároljuk nejlon táskában, ill. így is adjuk vissza. (Akitől kivasalva kaptuk, természetesen vasalva.)

2009. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
21.16-osból: tesómtól 3 és 1 éves babaruhákat kaptam... Bocs a kimaradt számokért
2009. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek!! :-)
2009. márc. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!